AWBUD partnerem międzynarodowego projektu edukacyjnego Politechniki Warszawskiej

Wiadomości :: Wydarzenia
2017-12-05
AWBUD partnerem międzynarodowego projektu edukacyjnego Politechniki Warszawskiej

Grupa AWBUD, wykonawca budowlany, specjalizujący się w pracach związanych z rewitalizacją obiektów, była partnerem międzynarodowego projektu edukacyjnego, prowadzonego przez Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej - „Common Learning Outcomes for European Managers in Construction, phase IV” (CLOEMC IV). Efektem, zakończonego właśnie, dwuletniego projektu jest wydana książka pt. „Rewitalizacje i remonty w budownictwie” współautorstwa Dominika Krawczyka, Kierownika Robót w Grupie AWBUD.

CLOEMC IV, finansowany ze środków programu Erasmus+, to czwarta odsłona projektu CLOEMC mającego na celu poprawę systemu edukacji personelu sektora budowlanego, a także unifikację standardów dotyczących rozpoznawania i certyfikacji umiejętności inżynierów budowlanych na terenie całej Unii Europejskiej. Promotorem przedsięwzięcia jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, który zaprosił do współpracy organizacje i instytucje takie jak: Technische Universitaet, Darmstadt z Niemiec, Reykjavik University z Islandii, Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Budownictwa, Chartered Institute of Building oraz Association of Building Surveyors and Construction Experts z Wielkiej Brytanii, a także Grupę AWBUD.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, głównym założeniem prac zespołu projektowego było opracowanie podręczników na potrzeby Biblioteki Menedżera Budowlanego. Książki zostały wydane w czterech językach - polskim, niemieckim, islandzkim i angielskim, dzięki czemu będzie można wykorzystać je w wielu krajach UE. Grupa AWBUD, jako firma specjalizująca się w dziedzinie rewitalizacji została zaproszona do współpracy przy tworzeniu książki pt. „Rewitalizacje i remonty w budownictwie”.

- CLOEMC IV to bardzo ciekawy i inspirujący projekt, angażujący wybitne instytucje i organizacje związane z budownictwem w Polsce i Europie. Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z tak elitarnym gronem ekspertów. Międzynarodowe partnerstwo dało nam okazję do wymiany doświadczeń oraz spojrzenia na branżę z nieco innych perspektyw. – mówi Dominik Krawczyk, Kierownik Robót w Grupie AWBUD, współautor książki „Rewitalizacje i remonty w budownictwie”. – Książka, która powstała w wyniku naszej współpracy oraz pozostałe pozycje z Biblioteki Menedżera Budowlanego to bardzo cenne lektury, które mogą być ciekawym materiałem edukacyjnym dla inżynierów budownictwa w całej Europie. Jesteśmy wdzięczni Politechnice Warszawskiej oraz dr Pawłowi Nowakowi z Wydziału Inżynierii Lądowej za zaproszenie i liczymy na dalszą współpracę w kolejnych projektach. – dodaje Dominik Krawczyk.

Pod koniec października 2017 na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej odbyła się konferencja „Education of Construction Engineers and Managers” będąca zwieńczeniem projektu CLOEMC IV, podczas której partnerzy projektu prezentowali wyniki dwuletniej pracy oraz powstałą publikację. Wkrótce książki będą dostępne do bezpłatnego użytku na platformie programu Erasmus+.

źródło: informacjebranzowe.pl

KOMENTARZE I OPINIE

Min_ea306b5ac69d611aee067653577a0bcc

Wzbogacimy się o pieniądze z OFE. Kiedy i ile wypłacimy?

2017-08-08

W przyszłe wakacje możemy być bogatsi nawet o 8 tys. złotych. Powód to zapowiedziana przez wicepremiera Morawieckiego reforma emerytalna. Propozycja zakłada, że pieniądze zgromadzone w OFE staną się naszą własnością.

Min_03e7055fdb126b12a3cb089abd17eeba

Prezydenckie propozycje zmian w zakresie pomocy kredytobiorcom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej

2017-08-03

2 sierpnia 2017 r. prezydent Andrzej Duda skierował do marszałka sejmu nowy projekt ustawy mający na celu po pierwsze zmianę mechanizmu wsparcia finansowego osób spłacających kredyty mieszkaniowe, będących w trudnej sytuacji finansowej, a po drugie wprowadzenie nowego instrumentu wspierającego dobrowolną restrukturyzację kredytów walutowych. Nowa ustawa określa zasady przyznawania i warunki korzystania ze zwrotnego wsparcia finansowego przyznawanego osobom fizycznym zobowiązanym do spłaty kredytu mieszkaniowego, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, zasady przyznawania i warunki korzystania z pożyczki na pokrycie pozostałej części zadłużenia oraz zasady wspierania dobrowolnej restrukturyzacji. Instytucją, przez którą kierowana jest do potrzebujących kredytobiorców pomoc, będzie Bank Gospodarstwa Krajowego, a źródłem jego finansowania jest Fundusz Wsparcia Kredytobiorców powołany do życia ustawą z 9 października 2015 r. o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy.

Min_ea306b5ac69d611aee067653577a0bcc

Prezydent chce pomóc frankowiczom - czy nie za późno?

2017-08-03

Prezydent przedstawił nową propozycję pomocy Polakom zadłużonym we frankach. Oferta  może być nieco spóźniona, gdyż frankowicze najbardziej jej potrzebowali pod koniec ubiegłego roku, kiedy ich raty wzrosły do najwyższego poziomu w historii. Na szczęście kurs franka od tego czasu istotnie spadł. Z wyliczeń Expandera wynika, że dzięki temu sierpniowa rata będzie najniższa od ponad 3 lat.

Min_88b7dfeddea2e638e6fc4cf5f87b483c

Komentarz do ataku ransomware Petya

2017-06-28

Oprogramowanie Petya wykorzystuje te same podatności, co te użyte przy ataku WannaCry w maju. Jest to tzw. „ransomworm” – ten wariant zamiast atakowania pojedynczej organizacji, wykorzystując robaka infekuje każde urządzenie, które napotka na swojej drodze.

Min_d5971980973fa0c78185e60199722b32

„Grosika NIE będziemy dłużni”, czyli Dzień Bez Płacenia Gotówką

2017-06-27

Ponad 80 proc. polskich sprzedawców detalicznych korzystających z kas fiskalnych nadal nie oferuje swoim klientom możliwości płacenia kartą.  Skutkuje to licznymi problemami: proces obsługi klienta wydłuża się, zniechęceni kupujący rezygnują z zakupu, a sklep odnotowuje niższe zyski. Czy musi tak być? Z pomocą przychodzą nowe technologie.

Min_62efb29844a8cdb62958cac6239c4318

Rynek RTV/AGD w Polsce. Zachowania konsumentów, a działania marketingowe elektromarketów

2017-06-23

Polacy coraz chętniej wydają pieniądze na sprzęt RTV/AGD. Związek Pracodawców AGD (CECED Polska) wskazuje na dynamiczny wzrost sprzedaży tak pod względem ilościowym jak i wartościowym. W 2016 roku sprzedaż sprzętu gospodarstwa domowego wzrosła względem 2015 roku o ponad 6%. W ubiegłym roku na sam tylko „duży sprzęt” AGD (pralki, lodówki, kuchenki i zmywarki) Polacy wydali ponad 9,6 mld PLN[1]. Wartość detaliczna rynku RTV/AGD jest szacowana na blisko 23 mld PLN[2]. Jakie działania stosują firmy zajmujące się sprzedażą elektroniki, by zachęcić konsumentów, którzy wydają coraz więcej na tego typu produkty, do dokonywania zakupów właśnie w ich sklepach?

Min_e387d2345a155167e31f3a90c4d9cfe5

Inteligentne fabryki

2017-06-13

Inteligentne fabryki wraz z Internetem Rzeczy, analizą Big Data czy Sztuczną Inteligencją są podstawą 4 rewolucji przemysłowej opartej o technologie cyfrowe. Zaawansowana robotyka, którą się w nich wykorzystuje, nie tylko zwiększa efektywność, ale również jakość produkcji oraz optymalizuje procesy.

Min_c564fb94db0dc5d1275a92dd6b0e9819

Decyzja Brytyjczyków to trudniejszy Brexit dla Teresy May

2017-06-09

Wyniki wyborów do Izby Gmin brytyjskiego parlamentu, które wygrała Partia Konserwatywna, choć bez większości mandatów, to z pewnością złe wieści dla premier Theresy May. Bez przewagi w parlamencie i możliwości rządzenia osłabi się jej pozycja w negocjacjach dotyczących przyszłych warunków współpracy między Zjednoczonym Królestwem a Unią Europejską. Z jednej strony trudna do przewidzenia sytuacja polityczna w Wielkiej Brytanii, to także zła wiadomość dla UE.

PARTNERZY

  • Technologie
  • Nieruchomości
Copyright © 2017 Active Media Group Projekt i wykonanie: golianek.pl