Grupa TenderHut podsumowuje rok

Finanse :: Wyniki finansowe
2017-12-21
Grupa TenderHut podsumowuje rok

Białostocka technologiczna grupa kapitałowa TenderHut zamknie kolejny rok z doskonałym wynikiem. Dane po trzecim kwartale 2017 roku pokazują, że grupa zwiększyła swoje przychody o ponad 138% w stosunku do analogicznego okresu z ubiegłego roku, zamykając tym samym wskazany okres ze skonsolidowanym obrotem na poziomie 11,45 mln złotych. Dynamiczny rozwój, międzynarodowe kontrakty, innowacyjne projekty oraz plany wejścia na Warszawski Parkiet pokazują, że informatyczna firma z Białegostoku staje się liderem branży nie tylko na skalę regionu, ale i Polski.  

Osiągnięcia firmy zostały dostrzeżone przez niezależny ranking Deloitte Fast 500 EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka), w którym Grupa TenderHut znalazła się, jako jedna z najszybciej rozwijających się 25 polskich firm. Koniec tego roku przyniesie Grupie estymowany przychód na poziomie przekraczającym 17,5 mln złotych. Dla porównania: rok 2015 spółka zamknęła przychodem skonsolidowanym na poziomie 6,44 mln zł , a rok 2016 na poziomie 8,87 mln zł. – Rok 2017 to dla nas bardzo intensywny czas pracy, a kolejny wcale nie będzie lżejszy – z uśmiechem mówi Robert Strzelecki, wiceprezes Grupy TenderHut, w skład której obecnie wchodzą 4 profilowane spółki: SoftwareHut, Solution4Labs, LegalHut i ProtectHut.

Wejście na Warszawski Parkiet

730 tys. złotych to dofinansowanie, które firma pozyskała w 2017 roku na przygotowanie spółki do wejścia na Warszawską Giełdę. Środki pozyskane zostały w ramach programu „Wsparcie MŚP w dostępie do rynku kapitałowego – 4Stock” realizowanego przez PARP. – Wejście na giełdę jest dla nas strategicznym projektem na najbliższe lata. Planujemy pozyskać z rynku ponad 20 mln złotych i przekroczyć 65 milionowy próg wymaganej kapitalizacji spółki ze sporym zapasem. Myślimy o organizacji debiutu w pierwszym kwartale 2019 – mówi Robert Strzelecki. Grupa z pozyskanych środków planuje dokonać akwizycji kolejnych podmiotów IT działających na lokalnym rynku w Białymstoku i Olsztynie. Zewnętrzne finansowanie zapewni firmie także możliwość realizacji szeregu przedsięwzięć. Wśród głównych celów znajduje się dalsza ekspansja na zagraniczne rynki, rozwój innowacyjnych produktów oraz rozbudowa infrastruktury badawczo-rozwojowej.

Nowe biura i ekspansja

2017 rok dla całej Grupy TenderHut to intensywny rozwój także pod względem organizacyjnym. Konsolidacja rynku firm IT w Białymstoku, czyli przejęcie dwóch firm QBurst Poland i LIT, oraz otwarcie biura w Olsztynie to tylko część wydarzeń, które mówią o wzroście potencjału wykonawczego grupy. Nowe kontrakty i klienci z całego świata zaowocowały otwarciem w 2017 roku aż 5 nowych przedstawicielstw na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych. Nowe biura powstały w Londynie, Zurychu, Berlinie, Dublinie oraz w Nowym Yorku i dołączyły do pozostałych dwóch zagranicznych biur w Kopenhadze i Sztokholmie.

Innowacyjne projekty

Spółka z założenia i praktyki biznesowej realizuje głównie projekty poza granicami Polski. Innowacyjne aplikacje z zakresu bankowości elektronicznej realizowane na rynkach Ameryki Łacińskiej czy współpraca z Microsoft przy rozwoju technologii AR (augmented reality – rozszerzanej rzeczywistości) to tylko wybrane projekty, nad którymi na co dzień pracują inżynierowie oprogramowania spółki. Firma oprócz projektów na zlecenie zagranicznych kontrahentów rozwija autorskie rozwiązania, które skutecznie komercjalizuje. Jednym z nich jest wprowadzona na rynek w 2017 roku aplikacja Zonifero, która ma szansę zrewolucjonizować codzienną pracę w tysiącach polskich i zagranicznych biur. – Zonifero jest naszym autorskim projektem z zakresu Digital Office Management, który najpierw przygotowany był na nasze wewnętrzne biurowe potrzeby, ale w szybkim czasie udało się nam go skomercjalizować. Aplikacja została wdrożona już u kilku naszych stałych, zagranicznych klientów, a w Polsce jest wdrażana w dużych międzynarodowych korporacjach i instytucjach publicznych, trwają również rozmowy z uczelniami oraz organizatorami festiwali muzycznych i targów, gdzie optymalizacja zarządzania przestrzenią jest również bardzo potrzebna  – tłumaczy Strzelecki.

Plany na przyszłość

Nadchodzący 2018 rok to dla całej Grupy TenderHut okres intensywnego rozwoju.  – Kiedy 3 lata temu zaczynaliśmy projekt pt. TenderHut bez pieniędzy i klientów wszyscy uważali, że porywamy się z motyką na słońce. A po trzech latach na rynku w nowy rok wchodzimy z dobrym portfelem wartościowych projektów. Największy z nich to pozyskany przez Solution4Labs kontrakt na wdrożenie systemu LIMS w Orlenie – mówi Waldemar Birk. Przygotowania do wejścia na Warszawską Giełdę, ciekawe projekty dla zagranicznych partnerów oraz postępująca konsolidacja lokalnych rynków pracy to wyzwania, których realizacja leży w osi zainteresowania zarządu firmy w 2018 roku.

W skład grupy kapitałowej TenderHut wchodzą 4 kooperujące ze sobą spółki zależne. SoftwareHut specjalizuje się w projektowaniu, dostosowywaniu i rozwijaniu systemów informatycznych (portale www, aplikacje mobilne, systemy dedykowane i wiele innych) oraz oferuje usługi szeroko rozumianego outsourcingu IT. Solution4Labsświadczy usługi implementacji oraz dostosowywania systemów klasy LIMS do indywidualnych potrzeb laboratoriów. LegalHut świadczy usługi doradztwa prawnego i merytorycznego w zakresie zamówień publicznych oraz postępowań przetargowych w obszarze usług i produktów IT. ProtectHut skupia się na zagadnieniach z zakresu cybersecurity wspierając klientów we wdrażaniu europejskich dyrektyw dotyczących bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

źródło: tenderhut/informacjebranzowe.pl

KOMENTARZE I OPINIE

Min_d7128891dcd82f2e8593282f7ad04bbd

Trendy w reklamie Digital OOH w 2018 roku

2018-01-16

Rok 2017 był dla branży DOOH bardzo owocny. Dzięki dynamicznemu rozwojowi najnowszych technologii w sektorze reklamy digital out-of-home reklamodawcy zyskali większy dostęp do kreatywnych możliwości, przez co medium to stało się jeszcze atrakcyjniejsze w oczach odbiorców niż kiedykolwiek wcześniej. Czego zatem możemy się spodziewać w nadchodzącym roku i na co reklamodawcy powinni zwrócić szczególną uwagę chcąc optymalnie wykorzystać potencjał cyfrowej reklamy zewnętrznej? Odpowiedzi na to pytanie postaram się udzielić w poniższym artykule.

Min_cb8883ed6a1a2777b33f8df873f8f403

Cyberzagrożenia w 2018 roku według eksperta F-Secure

2018-01-10

W 2018 roku należy spodziewać się dalszej popularyzacji osobistych asystentów (takich jak Siri czy Alexa). Wraz ze wzrostem zainteresowania użytkowników z pewnością pojawią się też ataki na tego typu systemy. Początkowo będą to żarty czy akty wandalizmu – mieliśmy już przykłady aktywacji asystentów przez reklamy telewizyjne czy ultradźwięki. Przyszły rok może przenieść nowe kategorie ataków w tym zakresie, być może już o komercyjnym charakterze.

Min_cadc6e534fd863777164d15c7761f5f2

Milionowe korzyści dzięki profesjonalnemu zarządzaniu oprogramowaniem

2018-01-08

W czasach, w których większość pracowników korzysta z kilkunastu aplikacji zainstalowanych jednocześnie na służbowych telefonach, tabletach czy komputerach, nadal istnieją firmy, które zarządzają licencjami oprogramowania… ręcznie. Często są to przedsiębiorstwa działające globalnie i zatrudniające kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Wśród kadry zarządzającej brakuje świadomości, że profesjonalne oprogramowanie do zarządzania licencjami może przynieść miliony złotych oszczędności oraz zwiększyć bezpieczeństwo IT organizacji.

Min_ce7a4cd5ee0e8a378a1d7eb4c1e29936

7 trendów w branży Internetu rzeczy na 2018 rok

2018-01-05

Według danych IHS Markit, firmy specjalizującej się w analizie rynków, na świecie jest już 20 miliardów urządzeń podłączonych do sieci. Generują one ogromną ilość danych, które mogą być nie lada wyzwaniem. Firmy będą musiały zmierzyć się w 2018 roku przede wszystkim z zapewnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i prywatności związanej z całą technologią podłączoną do Internetu rzeczy. Poniżej 7 trendów, które powinny mieć największy wpływ na zjawisko Internet of Things w bieżącym roku.

Min_bd622603392b9993973349b0feac3881

Co Facebook dał branży marketingowej w 2017 roku?

2017-12-20

W kończącym się roku Facebook wprowadził tyle ciekawych, lepszych i gorszych zmian, że można byłoby napisać o nich książkę. Warto jednak skupić się na kilku trendach, które z pewnością są najbardziej istotne z punktu widzenia marketerów i dają im szeroką perspektywę.

Min_052eaeaef69ec206f68f63dd754a992a

Wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług. Na co zwrócić uwagę przy księgowaniu i dokumentowaniu?

2017-12-19

Polskie firmy rozszerzają swoją działalność poza granice kraju. Często odbiorcami są klienci z Unii Europejskiej. W ujęciu podatkowym transakcje wewnątrzwspólnotowego świadczenia usług są niekiedy rozliczane i dokumentowane inaczej niż sprzedaż krajowa. Podejmując się zatem świadczenia usług na rzecz kontrahentów z Unii, warto sprawdzić, na co zwrócić uwagę.

Min_ea306b5ac69d611aee067653577a0bcc

Wzbogacimy się o pieniądze z OFE. Kiedy i ile wypłacimy?

2017-08-08

W przyszłe wakacje możemy być bogatsi nawet o 8 tys. złotych. Powód to zapowiedziana przez wicepremiera Morawieckiego reforma emerytalna. Propozycja zakłada, że pieniądze zgromadzone w OFE staną się naszą własnością.

Min_03e7055fdb126b12a3cb089abd17eeba

Prezydenckie propozycje zmian w zakresie pomocy kredytobiorcom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej

2017-08-03

2 sierpnia 2017 r. prezydent Andrzej Duda skierował do marszałka sejmu nowy projekt ustawy mający na celu po pierwsze zmianę mechanizmu wsparcia finansowego osób spłacających kredyty mieszkaniowe, będących w trudnej sytuacji finansowej, a po drugie wprowadzenie nowego instrumentu wspierającego dobrowolną restrukturyzację kredytów walutowych. Nowa ustawa określa zasady przyznawania i warunki korzystania ze zwrotnego wsparcia finansowego przyznawanego osobom fizycznym zobowiązanym do spłaty kredytu mieszkaniowego, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, zasady przyznawania i warunki korzystania z pożyczki na pokrycie pozostałej części zadłużenia oraz zasady wspierania dobrowolnej restrukturyzacji. Instytucją, przez którą kierowana jest do potrzebujących kredytobiorców pomoc, będzie Bank Gospodarstwa Krajowego, a źródłem jego finansowania jest Fundusz Wsparcia Kredytobiorców powołany do życia ustawą z 9 października 2015 r. o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy.

PARTNERZY

  • Technologie
  • Nieruchomości
Copyright © 2018 Active Media Group Projekt i wykonanie: golianek.pl