F.B.I. TASBUD S.A. podsumowuje ubiegły rok i zapowiada ambitne cele na 2018

Finanse :: Wyniki finansowe
2018-01-10
F.B.I. TASBUD S.A. podsumowuje ubiegły rok i zapowiada ambitne cele na 2018

Spółka F.B.I. TASBUD S.A. przeanalizowała wyniki uzyskane w 2017 r. Generalny Wykonawca posiadający wyłącznie polski kapitał zrealizował założone cele, zaś w 2018 r. firma planuje umocnić swoją pozycję na zagranicznych rynkach.

Szacowany wzrost obrotu firmy wyniósł 85% (dane procentowe w stosunku do roku 2016). Zadowalający wynik został osiągnięty dzięki przedłużeniu współpracy ze stałymi inwestorami, którzy po raz kolejny obdarzyli zaufaniem F.B.I. TASBUD S.A. oraz podpisaniu umów, dotyczących realizacji ambitnych projektów, z nowymi partnerami. W 2017 r. wzrost średniej wartości inwestycji wyniósł 59%.

W ubiegłym roku F.B.I. TASBUD S.A. zakończyła budowy projektów z zakresu użyteczności publicznej m.in. Domu Kultury KADR, jednego z najnowocześniejszych obiektów kulturalnych w Warszawie oraz jedynego takiego budynku w Europie, wielu inwestycji mieszkaniowo-usługowych, w tym „Przy Woronicza” (dla Grupo Lar) oraz budynków biurowych np. przy ul. Arkuszowej. Ponadto firma kontynuowała realizację długoterminowego kontraktu z Lotniskiem Chopina.

Niewątpliwy wpływ na dynamiczny rozwój firmy ma także zaangażowana, doświadczona kadra, składająca się zarówno z wykwalifikowanych specjalistów, jak i ambitnych osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową. Liczba pracowników w 2017 r. wzrosła o ponad 32%.

„Nasze motto - ‘Bazując na doświadczeniu budujemy stabilną przyszłość’, doskonale oddaje charakter Spółki oraz jej cele. Głównym założeniem, które realizujemy jest dążenie do wspólnego sukcesu w skali globalnej (zarówno na krajowym rynku, jak i zagranicą), dlatego w 2018 r. chcemy umocnić naszą pozycję na zagranicznych rynkach i rozwijać działalność eksportową” – komentuje Bogdan Czapczuk, Prezes F.B.I. TASBUD S.A.

Generalny Wykonawca wychodzi naprzeciw nowym technologiom i inteligentnym systemom
w budownictwie. Firma bazuje na synergii polegającej na połączeniu bogatego doświadczenia Spółki z nowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami.

„Chcemy, aby firma nieustannie się rozwijała, dlatego chętnie realizujemy ambitne projekty, które wymagają zastosowania nowatorskich rozwiązań oraz specjalistycznej wiedzy. Zainicjowaliśmy stałą współpracę ze środowiskiem naukowym i biznesowym. W Spółce funkcjonuje Pion Naukowo – Badawczy, w skład którego wchodzą wybitni naukowcy, w tym również profesorowie stanowiący  autorytety w branży. W bieżącym roku zamierzamy rozwijać działalność naukowo – badawczą, tak aby móc realizować nawet najbardziej wymagające projekty na najwyższym poziomie” – komentuje dr inż. Andrzej Czapczuk, Wiceprezes oraz Dyrektor Generalny F.B.I. TASBUD S.A.

źródło: tasbud/informacjebranzowe.pl

KOMENTARZE I OPINIE

Min_d7128891dcd82f2e8593282f7ad04bbd

Trendy w reklamie Digital OOH w 2018 roku

2018-01-16

Rok 2017 był dla branży DOOH bardzo owocny. Dzięki dynamicznemu rozwojowi najnowszych technologii w sektorze reklamy digital out-of-home reklamodawcy zyskali większy dostęp do kreatywnych możliwości, przez co medium to stało się jeszcze atrakcyjniejsze w oczach odbiorców niż kiedykolwiek wcześniej. Czego zatem możemy się spodziewać w nadchodzącym roku i na co reklamodawcy powinni zwrócić szczególną uwagę chcąc optymalnie wykorzystać potencjał cyfrowej reklamy zewnętrznej? Odpowiedzi na to pytanie postaram się udzielić w poniższym artykule.

Min_cb8883ed6a1a2777b33f8df873f8f403

Cyberzagrożenia w 2018 roku według eksperta F-Secure

2018-01-10

W 2018 roku należy spodziewać się dalszej popularyzacji osobistych asystentów (takich jak Siri czy Alexa). Wraz ze wzrostem zainteresowania użytkowników z pewnością pojawią się też ataki na tego typu systemy. Początkowo będą to żarty czy akty wandalizmu – mieliśmy już przykłady aktywacji asystentów przez reklamy telewizyjne czy ultradźwięki. Przyszły rok może przenieść nowe kategorie ataków w tym zakresie, być może już o komercyjnym charakterze.

Min_cadc6e534fd863777164d15c7761f5f2

Milionowe korzyści dzięki profesjonalnemu zarządzaniu oprogramowaniem

2018-01-08

W czasach, w których większość pracowników korzysta z kilkunastu aplikacji zainstalowanych jednocześnie na służbowych telefonach, tabletach czy komputerach, nadal istnieją firmy, które zarządzają licencjami oprogramowania… ręcznie. Często są to przedsiębiorstwa działające globalnie i zatrudniające kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Wśród kadry zarządzającej brakuje świadomości, że profesjonalne oprogramowanie do zarządzania licencjami może przynieść miliony złotych oszczędności oraz zwiększyć bezpieczeństwo IT organizacji.

Min_ce7a4cd5ee0e8a378a1d7eb4c1e29936

7 trendów w branży Internetu rzeczy na 2018 rok

2018-01-05

Według danych IHS Markit, firmy specjalizującej się w analizie rynków, na świecie jest już 20 miliardów urządzeń podłączonych do sieci. Generują one ogromną ilość danych, które mogą być nie lada wyzwaniem. Firmy będą musiały zmierzyć się w 2018 roku przede wszystkim z zapewnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i prywatności związanej z całą technologią podłączoną do Internetu rzeczy. Poniżej 7 trendów, które powinny mieć największy wpływ na zjawisko Internet of Things w bieżącym roku.

Min_bd622603392b9993973349b0feac3881

Co Facebook dał branży marketingowej w 2017 roku?

2017-12-20

W kończącym się roku Facebook wprowadził tyle ciekawych, lepszych i gorszych zmian, że można byłoby napisać o nich książkę. Warto jednak skupić się na kilku trendach, które z pewnością są najbardziej istotne z punktu widzenia marketerów i dają im szeroką perspektywę.

Min_052eaeaef69ec206f68f63dd754a992a

Wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług. Na co zwrócić uwagę przy księgowaniu i dokumentowaniu?

2017-12-19

Polskie firmy rozszerzają swoją działalność poza granice kraju. Często odbiorcami są klienci z Unii Europejskiej. W ujęciu podatkowym transakcje wewnątrzwspólnotowego świadczenia usług są niekiedy rozliczane i dokumentowane inaczej niż sprzedaż krajowa. Podejmując się zatem świadczenia usług na rzecz kontrahentów z Unii, warto sprawdzić, na co zwrócić uwagę.

Min_ea306b5ac69d611aee067653577a0bcc

Wzbogacimy się o pieniądze z OFE. Kiedy i ile wypłacimy?

2017-08-08

W przyszłe wakacje możemy być bogatsi nawet o 8 tys. złotych. Powód to zapowiedziana przez wicepremiera Morawieckiego reforma emerytalna. Propozycja zakłada, że pieniądze zgromadzone w OFE staną się naszą własnością.

Min_03e7055fdb126b12a3cb089abd17eeba

Prezydenckie propozycje zmian w zakresie pomocy kredytobiorcom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej

2017-08-03

2 sierpnia 2017 r. prezydent Andrzej Duda skierował do marszałka sejmu nowy projekt ustawy mający na celu po pierwsze zmianę mechanizmu wsparcia finansowego osób spłacających kredyty mieszkaniowe, będących w trudnej sytuacji finansowej, a po drugie wprowadzenie nowego instrumentu wspierającego dobrowolną restrukturyzację kredytów walutowych. Nowa ustawa określa zasady przyznawania i warunki korzystania ze zwrotnego wsparcia finansowego przyznawanego osobom fizycznym zobowiązanym do spłaty kredytu mieszkaniowego, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, zasady przyznawania i warunki korzystania z pożyczki na pokrycie pozostałej części zadłużenia oraz zasady wspierania dobrowolnej restrukturyzacji. Instytucją, przez którą kierowana jest do potrzebujących kredytobiorców pomoc, będzie Bank Gospodarstwa Krajowego, a źródłem jego finansowania jest Fundusz Wsparcia Kredytobiorców powołany do życia ustawą z 9 października 2015 r. o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy.

PARTNERZY

  • Technologie
  • Nieruchomości
Copyright © 2018 Active Media Group Projekt i wykonanie: golianek.pl