Wiadomości: Finanse

Ubezpieczenia przechodzą do Play!

Finanse :: Finanse
2017-12-12

12 grudnia 2017 roku startuje mobilny market ubezpieczeniowy czyli Play Ubezpieczenia. To finał blisko 2 letniego projektu, który w swojej mobilnej odsłonie pozwala klientom, w czasie krótszym niż minuta, nabyć „szyte na miarę” ubezpieczenie m.in: dla ukochanego pupila, od kradzieży torebki czy roweru z ulicy lub nieautoryzowanych połączeń telefonicznych. Na start  w aplikacji Play Ubezpieczenia możliwy będzie zakupu 31 unikalnych produktów ubezpieczeniowych (w 73 możliwych wariantach) dostarczanych przez największe Towarzystwa Ubezpieczeń działające w Polsce.

Ubezpieczenia przechodzą do Play!

Nest Bank w ofercie Futuro Finance

Finanse :: Finanse
2017-12-12

Do grona podmiotów współpracujących z Futuro Finance dołączył Nest Bank. – To nie tylko kolejny krok w rozwoju firmy, ale także potwierdzenie, że jesteśmy wiarygodnym partnerem biznesowym – podkreśla Agata Brucko-Stępkowska, założycielka i prezes wrocławskiej firmy specjalizującej się w doradztwie finansowym.

Nest Bank w ofercie Futuro Finance

SIMPLE podpisało umowę o wartości 2,4 mln zł z Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej

Finanse :: Finanse
2017-12-08

SIMPLE pozyskało kolejnego Klienta w segmencie ochrony zdrowia. Spółka podpisała umowę z Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej na wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego i uruchomienie e-usług dla pacjentów w ramach e-zdrowia. Wartość kontraktu obejmującego wdrożenie części medycznej oraz administracyjno-zarządczej to prawie 2,4 mln zł brutto. W najbliższym czasie SIMPLE spodziewa się finalizacji kolejnych przetargów.

SIMPLE podpisało umowę o wartości 2,4 mln zł z Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej

KRAUSE zwiększa inwestycję i podwaja powierzchnię produkcyjną w Polsce

Finanse :: Finanse
2017-11-28

Ruszyła produkcja w nowej fabryce firmy KRAUSE w Polsce. Inwestycja, której całkowity koszt szacowany jest na 30 mln złotych, podwaja obecną powierzchnię produkcyjną świdnickiego zakładu, która do tej pory wynosiła 10 tyś. m2. Produkcja wysokiej jakości sprzętu do pracy na wysokości wykorzystuje nowoczesne technologie oraz zautomatyzowane linie produkcyjne, przy których docelowo zatrudnienie znajdzie ok. 100 osób.

KRAUSE zwiększa inwestycję i podwaja powierzchnię produkcyjną w Polsce

Ekoplast wybrał private equity zamiast GPW

Finanse :: Finanse
2017-11-27

Krakowski producent zaawansowanych technologicznie okien pozyskał strategicznego inwestora finansowego w postaci TFI Capital Partners. Produkty Ekoplastu, spółki stworzonej przez dwóch przedsiębiorców – Dariusza Chwastka i Tomasza Nowickiego - podbijają rynki zagraniczne, oferując produkty dopasowane do specyficznych potrzeb klientów oraz najwyższą jakość, potwierdzoną licznymi certyfikatami. Asortyment uzupełniają drzwi, rolety oraz zabudowy – np. ogrody zimowe. Spółka opracowała model okna, charakteryzującego się unikalnymi parametrami technicznymi, użytkowymi i estetycznymi. Ekoplast stosuje w produkcji technologię pianowania profili okiennych (izolacyjność), a także zgrzewania kształtowego profili z tworzyw sztucznych (niewidoczne łączenia).

Ekoplast wybrał private equity zamiast GPW

Turcja: oczekiwany silny wzrost gospodarczy w 2017 r.

Finanse :: Finanse
2017-11-21

Oczekuje się, że wzrost PKB w Turcji podskoczy do +5,2% w 2017 roku, dzięki wysokim wydatkom publicznym i inwestycjom oraz odbiciu eksportu. W 2018 r. Euler Hermes spodziewa się stonowania tempa wzrostu PKB do +3,5%.

Turcja: oczekiwany silny wzrost gospodarczy w 2017 r.

Nawet co trzeci polski internauta zrobi zakupy w e-sklepach podczas Black Friday 2017

Finanse :: Finanse
2017-11-20

Wyprzedażowa gorączka przenosi się do Internetu. Jak szacuje firma Picodi, podczas zeszłorocznego Czarnego Piątku nawet co trzeci internauta w Polsce zrobił zakupy w sieci. Z kolei według danych zebranych przez Adobe, wartość sprzedaży online podczas Black Friday w 2016 r. w USA po raz pierwszy przekroczyła 3 mld dolarów i w stosunku do roku poprzedniego wzrosła o ponad 20 proc. Wiele wskazuje na to, że w tym roku w trakcie listopadowych wyprzedaży mogą paść kolejne rekordy. Czy tak się ostatecznie stanie, zależy m.in. o tego, czy  właściciele sklepów internetowych dadzą się zaskoczyć wzmożonym ruchem w sieci i czy serwisy sprzedażowe wytrzymają masową ilość zamówień składanych za pośrednictwem Internetu.

Nawet co trzeci polski internauta zrobi zakupy w e-sklepach podczas Black Friday 2017

Finanse na czele globalnego wyścigu technologicznego

Finanse :: Finanse
2017-11-10

Według analiz IDC wydatki sektora finansowego na IT osiągną w 2018 r. wartość 450 mld dolarów, zajmując drugie miejsce w rankingu branż najwięcej inwestujących w technologie. McKinsey dodaje, że automatyzacji podlegać może nawet 44% światowej pracy z zakresu finansów i ubezpieczeń. Wdrożenia technologii zmieniają rolę finansistów. - Bez cyfrowej transformacji nie ma mowy o skutecznych strategiach finansowych – podkreślali eksperci zebrani na konferencji SAP Digital Finance Forum.

Finanse na czele globalnego wyścigu technologicznego

fot. Tomasz Niebylski, ekspert SAP Polska

Powrót marki Motorola na polski rynek

Finanse :: Finanse
2017-11-09

Firma Binatone, producent akcesoriów marki Motorola, powraca w wielkim stylu na polski rynek, prezentując kompleksowe portfolio innowacyjnych urządzeń wyróżniających się oryginalnym, nowoczesnym designem.

Powrót marki Motorola na polski rynek

Rynek PC - Wspólna spółka joint venture Lenovo, Fujitsu i Development Bank of Japan

Finanse :: Finanse
2017-11-03

Fujitsu Limited („Fujitsu”) (TSE: 6702), Lenovo Group Limited („Lenovo”) (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) oraz Development Bank of Japan Inc. („DBJ”) poinformowały dziś o nawiązaniu strategicznej współpracy w formie spółki joint venture tych trzech firm. Spółka joint venture będzie się koncentrować na działaniach badawczo-rozwojowych, projektowaniu, produkcji i sprzedaży klienckich urządzeń komputerowych (Client Computing Devices, CCD) na światowym rynku PC.

Rynek PC - Wspólna spółka joint venture Lenovo, Fujitsu i Development Bank of Japan
< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >

KOMENTARZE: Finanse

Min_ea306b5ac69d611aee067653577a0bcc

Wzbogacimy się o pieniądze z OFE. Kiedy i ile wypłacimy?

2017-08-08

W przyszłe wakacje możemy być bogatsi nawet o 8 tys. złotych. Powód to zapowiedziana przez wicepremiera Morawieckiego reforma emerytalna. Propozycja zakłada, że pieniądze zgromadzone w OFE staną się naszą własnością.

Min_03e7055fdb126b12a3cb089abd17eeba

Prezydenckie propozycje zmian w zakresie pomocy kredytobiorcom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej

2017-08-03

2 sierpnia 2017 r. prezydent Andrzej Duda skierował do marszałka sejmu nowy projekt ustawy mający na celu po pierwsze zmianę mechanizmu wsparcia finansowego osób spłacających kredyty mieszkaniowe, będących w trudnej sytuacji finansowej, a po drugie wprowadzenie nowego instrumentu wspierającego dobrowolną restrukturyzację kredytów walutowych. Nowa ustawa określa zasady przyznawania i warunki korzystania ze zwrotnego wsparcia finansowego przyznawanego osobom fizycznym zobowiązanym do spłaty kredytu mieszkaniowego, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, zasady przyznawania i warunki korzystania z pożyczki na pokrycie pozostałej części zadłużenia oraz zasady wspierania dobrowolnej restrukturyzacji. Instytucją, przez którą kierowana jest do potrzebujących kredytobiorców pomoc, będzie Bank Gospodarstwa Krajowego, a źródłem jego finansowania jest Fundusz Wsparcia Kredytobiorców powołany do życia ustawą z 9 października 2015 r. o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy.

< 1 2 >

PARTNERZY

  • Technologie
  • Nieruchomości
Copyright © 2017 Active Media Group Projekt i wykonanie: golianek.pl