Wiadomości: Wiadomości giełdowe

Drugie zawiadomienie o planowanym połączeniu TAURON Polska z PKE Broker

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2013-07-24

W nawiązaniu do raportów Zarząd TAURON Polska Energia Spółka Akcyjna po raz drugi zawiadamia akcjonariuszy o zamiarze połączenia ze spółką PKE Broker Spółka. Połączenie nastąpi poprzez przeniesienie całego majątku spółki PKE Broker Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością na TAURON Polska Energia S.A.

Drugie zawiadomienie o planowanym połączeniu TAURON Polska z PKE Broker

Wiesław Rozłucki Prezesem Rady Giełdy

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2013-07-18

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie informuje, że Rada Giełdy 17 lipca br. podjęła decyzję o powołaniu byłego Prezesa GPW na stanowisko Prezesa Rady Giełdy. Kandydaturę Wiesława Rozłuckiego zgłosił dotychczasowy Prezes, prof. Leszek Pawłowicz. Profesor Pawłowicz złożył równocześnie rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Rady. Dr Wiesław Rozłucki został powołany do Rady na wniosek jednego z akcjonariuszy mniejszościowych podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy 21 czerwca br.

Wiesław Rozłucki Prezesem Rady Giełdy

GPW druga w Europie pod względem liczby IPO - raport PwC

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2013-07-04

Jak wynika z najnowszego, kwartalnego raportu PwC IPO Watch Europe dotyczącego liczby i wartości pierwszych ofert publicznych (IPO) na najważniejszych giełdach europejskich, GPW zajęła drugie miejsce pod względem liczby IPO w Europie. W II kw. 2013 r. na warszawskiej giełdzie odnotowano 18 debiutów (15 na NewConnect oraz 3 na Głównym Rynku). Liderem pod względem liczby ofert publicznych pozostaje giełda w Londynie.

GPW druga w Europie pod względem liczby IPO - raport PwC

Obroty na GPW - czerwiec 2013

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2013-07-01

Całkowite obroty na Głównym Rynku akcji wyniosły w czerwcu 2013 r. 25,2 mld zł i były o 60,0% wyższe niż w czerwcu 2012 r. Narastająco od początku roku obroty wyniosły 132,2 mld zł i były o 28,8% wyższe w stosunku do pierwszego półrocza 2012 r. Wartość obrotów sesyjnych akcjami na Głównym Rynku w czerwcu 2013 r. wyniosła 22,6 mld zł i wzrosła o 46,4% wobec czerwca 2012 r. Jednocześnie, średnie dzienne obroty sesyjne wzrosły również o 46,4% z 0,8 mld zł w czerwcu ub.r. do 1,1 mld zł. Wartość obrotów sesyjnych w pierwszej połowie 2013 r. wzrosła względem analogicznego okresu w 2012 r. z 97,1 mld zł do 111,8 mld zł (tj. o 15,1%). W ciągu dwunastu miesięcy do końca czerwca 2013 r. indeks WIG zyskał 9,6%, a od początku roku stracił 5,7%.

Obroty na GPW - czerwiec 2013

Zalando na giełdzie w ciągu trzech lat

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2013-06-28

Zalando, niemiecki sklep internetowy z markową odzieżą, kontaktowała się już z bankami w sprawie możliwości oferty publicznej. Internetowy gigant planuje również przenieść dział technologii już po raz drugi w tym roku, wszystko to aby zwiększyć 10-krotnie wielkość sprzedaży. Miejscem docelowym mają być biura w okolicach Alexanderplatz, gdzie Zalando do końca 2014 roku planuje do aktualnych 350 programistów dodać kolejnych 150. W zeszłym roku dodchody Zalando wzrosły dwukrotnie do 1,15 mld Euro i tym samym wyprzedzając londyński sklep internetowy Asos.

Zalando na giełdzie w ciągu trzech lat

GPW - zmiany w Radzie Giełdy

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2013-06-24

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie informuje, że Walne Zgromadzenie 21 czerwca br. podjęło decyzje w sprawie zmian w Radzie Giełdy. Na wniosek akcjonariuszy w jej skład zostali powołani Wiesław Rozłucki oraz Dariusz Kacprzyk. Wiesław Rozłucki w latach 1991-2006 pełnił funkcję Prezesa GPW. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na polskim rynku kapitałowym oraz doskonałą znajomość Spółki. Wiesław Rozłucki został powołany do Rady na wniosek jednego z akcjonariuszy mniejszościowych. Dariusz Kacprzyk pełni obowiązki Prezesa Zarządu BGK, wcześniej był związany m.in. z BRE Bankiem, Pekao, PKO BP i BPH. Z dniem 21 czerwca br. z Rady Giełdy został odwołany Sebastian Skuza.

GPW - zmiany w Radzie Giełdy

Raport Money.pl o planach prywatyzacyjnych rządu

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2013-06-24

W najbliższym czasie skarb państwa sprzeda duży pakiet akcji jednej ze spółek - zapowiedział podczas Konferencji Wall Street wiceminister skarbu Paweł Tamborski. Do zgarnięcia są 3 mld zł. Resort trzyma w tajemnicy nazwę spółki, której akcje zamierza sprzedać. Wśród tych najbardziej znaczących wymienia się między innymi: Eneę, PGE, PZU, Ciech oraz Police. Na liście przedsiębiorstw przeznaczonych do sprzedaży znajduje się także Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych oraz jeszcze niezagospodarowana reszta akcji GPW. Analiza Money.pl wskazuje jednego, najpoważniejszego kandydata do sprzedaży.

Raport Money.pl o planach prywatyzacyjnych rządu

Debiut giełdowy InfoScope S.A. - 12 czerwca 2013r.

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2013-06-11

Uroczystość pierwszego notowania akcji Spółki na rynku New Connect GPW rozpocznie się 12 czerwca 2013 r. (środa) o godz. 11:25, w Sali New Connect, w budynku Giełdy Papierów Wartościowych, przy ul. Książęcej 4 w Warszawie. Spółka wkracza na rynek giełdowy po przeprowadzeniu prywatnej oferty akcji w wysokości 1 mln zł.

Debiut giełdowy InfoScope S.A. - 12 czerwca 2013r.

Konferencja SWIFT Business Forum, 14 czerwca, GPW

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2013-06-04

4 czerwca br. na GPW odbędzie się organizowana przez SWIFT druga konferencja SWIFT Business Forum nt. Warsaw as the CEE Financial Hub. Where we are at?, której partnerami są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie i Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Uczestnicy forum podejmą dyskusję nt. pozycji Warszawy jako centrum finansowego Europy Środkowej i Wschodniej, postępów w budowaniu w Warszawie silnego ośrodka finansowego i wyzwań, jakie wciąż stoją przed uczestnikami rynku.

Konferencja SWIFT Business Forum, 14 czerwca, GPW

Konferencja IPO Summit, Warsaw 2013: Warszawa miejscem spotkań globalnych inwestorów

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2013-06-04

Rusza trzecia edycja międzynarodowej konferencji IPO Summit, Warsaw 2013, która odbędzie się w Warszawie w dniach 6-7 czerwca 2013 roku. Rosnące znaczenie Polski w gospodarce globalnej jest wyraźnie dostrzegalne na przestrzeni ostatnich lat. Warszawski szczyt to miejsce, gdzie emitenci i inwestorzy z całego świata spotykają się, by wspólnie rozmawiać o przyszłości globalnych rynków kapitałowych. Program konferencji jest tak skomponowany, aby pozwolić na prezentację spółek już notowanych na warszawskiej giełdzie oraz tych przygotowujących się do debiutu. Potencjalni emitenci, dodatkowo, otrzymają praktyczne wskazówki, jak przygotować się i z sukcesem przejść przez proces IPO oraz sprawnie funkcjonować na rynku publicznym. Konferencja będzie również dobrym miejscem dla międzynarodowych inwestorów, dla których przygotowano debaty w gronie ekspertów i spotkania one-on-one z członkami zarządów największych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie.

Konferencja IPO Summit, Warsaw 2013: Warszawa miejscem spotkań globalnych inwestorów
< 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >

KOMENTARZE: Wiadomości giełdowe

Min_17e68393063533dfcddaea9d7f253559

Informacjebranżowe.pl czas zacząć!

2013-05-27

Ruszyliśmy z nowym projektem skierowanym do ludzi z branży finansów, budownictwa, wystroju wnętrz, nowych technologii, czy też AGD i nieruchomości oraz wszystkich tych, którzy chcieliby znaleźć najnowsze informacje finansowe i branżowe dotyczące wyżej wymienionych obszarów. Jednak newsy to tylko dodatek, najmocniejszą stroną www.informacjebranżowe.pl będą opinie i komentarze ekspertów. Chcemy abyście to Wy współtworzyli i budowali wartość tego serwisu, dlatego też do współpracy zaprosiliśmy osoby, które swoją wiedzą, doświadczeniem i spostrzeżeniami będą potrafiły dzielić się z innymi. Osoby, które celnie i rzeczowo opisują realia panujące w wyżej wymienionych branżach. Liczymy na komentarze, które lepiej pozwolą zrozumieć nam zmiany zachodzące na rynku oraz po prostu opinie, z którymi czasem zgadzać się nie będziemy, ale z którymi warto będzie podyskutować. Do czego serdecznie zapraszamy.

PARTNERZY

  • Technologie
  • Nieruchomości
Copyright © 2018 Active Media Group Projekt i wykonanie: golianek.pl