Wiadomości: Wiadomości giełdowe

TenderHut dostał dofinansowanie z 4 Stock i chce zadebiutować na GPW

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2017-07-20

Informatyczna grupa kapitałowa TenderHut z Białegostoku pozyskała 730 tysięcy złotych dofinansowania w ramach programu „Wsparcie MŚP w dostępie do rynku kapitałowego – 4Stock” realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Zdobyte środki przeznaczone będą na przygotowania spółki do debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

TenderHut dostał dofinansowanie z 4 Stock i chce zadebiutować na GPW

Jest reakcja na doskonałe nastroje w europejskim przemyśle. GIP60 znów pnie się w górę

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2017-07-07

Doskonała koniunktura w europejskim przemyśle widoczna jest również w Polsce. Giełdowy Indeks produkcji znów pnie się w górę i notuje w czerwcu wzrost o 10,98 pkt. GIP60 zamknął drugi kwartał 2017 r. wynikiem na poziomie 11220,42 pkt. Największy wzrost wartości zanotowały kolejno spółki Energoinstal, LPP i Indykpol.

Jest reakcja na doskonałe nastroje w europejskim  przemyśle. GIP60 znów pnie się w górę

Korekta na GPW znalazła potwierdzenie w wartości GIP60. Największe spółki pociągnęły indeks w dół

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2017-06-08

Majowa korekta na GPW dotknęła polski przemysł. To największy spadek wartości GIP60 od początku istnienia indeksu. W maju osiągnął on poziom 1109.44. To spadek o 3,09% w porównaniu do poprzedzającego miesiąca. Najlepiej poradzili sobie producenci materiałów budowlanych, a liderem miesiąca okazała się spółka BIOMED-LUBLIN WYTWÓRNIA SUROWIC I SZCZEPIONEK. Mimo korekty, wzrost gospodarczy w polskim przemyśle utrzymuje się na wysokim poziomie, rośnie poziom zatrudnienia, a dynamika wzrostu produkcji oraz nowych zamówień znacznie przewyższa sugerowane średnie.

Korekta na GPW znalazła potwierdzenie w wartości GIP60. Największe spółki pociągnęły indeks w dół

Comarch wspiera IREKS na nowych rynkach

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2017-05-30

Firma IREKS, działająca na rynku od ponad 160 lat w branży piekarniczo-cukierniczej w przeszło 90 krajach, zdecydowała się na rozwój współpracy z Comarch. Po sukcesie wdrożenia rozwiązania Comarch SFA Mobile Sales Force w Polsce w 2014, IREKS zacieśnia współpracę z Comarch i wdraża następne systemy informatyczne w kolejnych krajach.

Comarch wspiera IREKS na nowych rynkach

Dobre nastroje w produkcji

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2017-02-21

Liczby mówią same za siebie: w branży produkcyjnej zapanował wyjątkowy optymizm i wiele wskazuje na to, że trend wzrostowy w najbliższym czasie utrzyma się na satysfakcjonującym poziomie. Dobrze ilustruje to wskaźnik nowych zamówień w przemyśle. Określa on popyt na wyroby i usługi, dlatego zwykle służy do oceny przyszłego poziomu produkcji.

Dobre nastroje w produkcji

Grupa Sun & Snow wyemitowała obligacje serii A o wartości 10 mln zł

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2017-01-19

Grupa Sun & Snow wyemitowała 3-letnie obligacje serii A o łącznej wartości nominalnej 10 mln zł. Obligacje podlegają zmiennemu oprocentowaniu opartemu o stawkę referencyjną WIBOR 6M, powiększoną o marżę. Obligacje zostały wyemitowane jako zabezpieczone. Organizatorem emisji i oferującym był Dom Maklerski Navigator SA.

Grupa Sun & Snow wyemitowała obligacje serii A o wartości 10 mln zł

Konica Minolta ponownie na Dow Jones Sustainability World Index

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2016-11-18

Konica Minolta po raz piąty z rzędu znalazła się na liście Dow Jones Sustainability World Index (DJSI World) w uznaniu za osiągnięcia ekonomiczne, społeczne oraz działalność na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Firma po raz ósmy z rzędu została również zakwalifikowana do rankingu Dow Jones Sustainability Asia Pacific Index (DJSI Asia Pacific).

Konica Minolta ponownie na Dow Jones  Sustainability World Index

Fundusze TFI Capital Partners powiększają długoterminowe zyski

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2016-10-05

Oba subfundusze CP FIZ osiągnęły w ciągu minionych dwóch lat, tj. od 30.09.2014 do 30.09.2016, wysokie stopy zwrotu dzięki konsekwentnemu inwestowaniu w spółki o fundamentalnych możliwościach poprawy zysków i wysokim potencjale wzrostu. W portfelach inwestycyjnych istotny udział mają spółki, dla których eksport jest znaczącą częścią przychodów.

Fundusze TFI Capital Partners powiększają  długoterminowe zyski

Facebook na szczycie

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2016-08-12

We wtorek, 9 sierpnia, cena akcji Facebook na NasdaqGS wynosiła 125,26 $. Wartość społecznościowego giganta osiągnęła najwyższy poziom od ostatnich 6 miesięcy. Od poprzedniego zamknięcia na poziomie 125.15$ odnotowano wzrost o 0.09% za akcję.

Facebook na szczycie

Fundusze TFI Capital Partners zyskują pomimo Brexitu

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2016-07-04

Subfundusze CP FIZ potrafią zarabiać w zmiennych warunkach rynkowych od samego startu. Zwiększyły wartość w trakcie solidnych spadków na rynku akcji w IV kw. 2014 roku oraz w okresie II-IV kw. 2015 roku, a w okresie wzrostów na warszawskiej giełdzie w I kw. 2015 roku zyskiwały zdecydowanie mocniej niż szeroki rynek. Po pierwszym kwartale br., w którym priorytetem była ochrona wartości wobec wielu aspektów ryzyka rynkowego, w drugim kwartale dodatkowe ryzyko tzw. Brexitu tym bardziej skłaniało zarządzających funduszami TFI Capital Partners do zapewnienia inwestorom bezpieczeństwa.

Fundusze TFI Capital Partners zyskują pomimo Brexitu
< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >

KOMENTARZE: Wiadomości giełdowe

Min_17e68393063533dfcddaea9d7f253559

Informacjebranżowe.pl czas zacząć!

2013-05-27

Ruszyliśmy z nowym projektem skierowanym do ludzi z branży finansów, budownictwa, wystroju wnętrz, nowych technologii, czy też AGD i nieruchomości oraz wszystkich tych, którzy chcieliby znaleźć najnowsze informacje finansowe i branżowe dotyczące wyżej wymienionych obszarów. Jednak newsy to tylko dodatek, najmocniejszą stroną www.informacjebranżowe.pl będą opinie i komentarze ekspertów. Chcemy abyście to Wy współtworzyli i budowali wartość tego serwisu, dlatego też do współpracy zaprosiliśmy osoby, które swoją wiedzą, doświadczeniem i spostrzeżeniami będą potrafiły dzielić się z innymi. Osoby, które celnie i rzeczowo opisują realia panujące w wyżej wymienionych branżach. Liczymy na komentarze, które lepiej pozwolą zrozumieć nam zmiany zachodzące na rynku oraz po prostu opinie, z którymi czasem zgadzać się nie będziemy, ale z którymi warto będzie podyskutować. Do czego serdecznie zapraszamy.

PARTNERZY

  • Technologie
  • Nieruchomości
Copyright © 2018 Active Media Group Projekt i wykonanie: golianek.pl