Wiadomości: Wiadomości giełdowe

Czy można zarobić na spółkach z WIG30?

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2013-08-19

Zgodnie z decyzją władz warszawskiej giełdy, prestiżowy indeks WIG30 zacznie funkcjonować 23. września. Do grona dwudziestu największych firm, które już tworzą WIG20, dołączy kolejnych dziesięć. Będą to spółki odzieżowe (CCC, LPP), banki (Alior, ING), telewizje (Cyfrowy Polsat, TVN), operator telekomunikacyjny Netia oraz przedstawiciele przemysłu (Boryszew, Enea, Grupa Azoty).

Czy można zarobić na spółkach z WIG30?

Rynek instrumentów pochodnych w lipcu 2013 r.

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2013-08-10

W lipcu br. wolumen obrotu kontraktami terminowymi na WIG20 wyniósł 553,4 tys. kontraktów, co stanowi spadek o 17,7% w stosunku do lipca 2012 r. Natomiast od początku roku wolumen obrotu wyniósł 4,87 mln kontraktów, co stanowi spadek o 15,1% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Liczba otwartych pozycji na tym instrumencie na koniec lipca br. wyniosła 105,8 tys. kontraktów. Poniżej szczegółowe informacje.

Rynek instrumentów pochodnych w lipcu 2013 r.

Netia w elitarnym składzie WIG30

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2013-08-09

Warszawska giełda papierów wartościowych podjęła decyzję o poszerzeniu największego indeksu spółek notowanych na Głównym Rynku o kolejnych 10 spółek i rozpoczęciu publikacji nowego indeksu WIG30 od dnia 23 września br. Netia S.A. została zakwalifikowana do nowego indeksu.

Netia w elitarnym składzie WIG30

GPW prowadzi negocjacje zakupu udziałów w Aquis Exchange Ltd.

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2013-08-06

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie prowadzi negocjacje dotyczące zakupu do 30% akcji w firmie Aquis Exchange Ltd. z siedzibą w Wielkiej Brytanii. - Polski rynek kapitałowy ma wciąż ogromny potencjał do rozwoju i znajduje się w centrum zainteresowania GPW, ale w stale zmieniającym się otoczeniu na rynkach kapitałowych, konieczna jest dywersyfikacja biznesu, również na poziomie międzynarodowym. Niedawne poszerzenie działalności warszawskiej giełdy o rynki towarowe i prowadzone obecnie negocjacje zakupu udziałów w Aquis Exchange są wyrazem głęboko przemyślanej, długoterminowej strategii GPW. – powiedział Adam Maciejewski, Prezes GPW.

GPW prowadzi negocjacje zakupu udziałów w Aquis Exchange Ltd.

Kompleksowe zmiany w zakresie głównych indeksów giełdowych na GPW

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2013-08-06

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ogłosiła dzisiaj kompleksowe zmiany w zakresie głównych indeksów giełdowych, wprowadzenie nowych indeksowych instrumentów pochodnych oraz zmiany wysokości mnożnika w kontraktach terminowych na WIG20, których celem jest podniesienie płynności na rynku akcji oraz stymulowanie rozwoju rynku derywatów.

Kompleksowe zmiany w zakresie głównych indeksów giełdowych na GPW

O polskiej kolei i sprzedaży PKP Cargo na giełdzie

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2013-08-02

Do Komisji Nadzoru Finansowego trafił właśnie prospekt emisyjny PKP Cargo. To pierwsza od ponad roku zapowiedź debiutu przedsiębiorstwa prywatyzowanego za pośrednictwem GPW. Swoje udziały sprzedaje Grupa PKP SA. Chce by do rąk inwestorów trafiło maksymalnie 50 procent minus jedna akcja. To dlatego, że spółka-matka docelowo i tak ma zachować kontrolę. Jednak o ile papiery transportowego giganta mogą okazać się ciekawą propozycją dla inwestorów, to już samo powodzenie oferty stoi w tej chwili pod dużym znakiem zapytania. Na jej drodze mogą stanąć związkowcy i zmiany w OFE.

O polskiej kolei i sprzedaży PKP Cargo na giełdzie

Obroty na GPW - lipiec 2013

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2013-08-02

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie publikuje lipcowe dane o obrotach na rynkach prowadzonych przez Grupę GPW. Główny Rynek: Wartość obrotów sesyjnych akcjami na Głównym Rynku w lipcu 2013 r. wyniosła 15,9 mld zł i wzrosła o 1,2% wobec lipca 2012 r. Jednocześnie, średnie dzienne obroty sesyjne spadły o 3,2% z 714,7 mln zł w lipcu ub. r. do 691,9 mln zł w lipcu 2013 r. Wartość obrotów sesyjnych w pierwszych siedmiu miesiącach 2013 r. wzrosła względem analogicznego okresu w 2012 r. z 112,8 mld zł do 127,7 mld zł (tj. o 13,2%).

Obroty na GPW - lipiec 2013

Tauron podpisał umowę dotyczącą programu emisji obligacji

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2013-08-01

TAURON Polska Energia S.A. informuje,że została podpisana umowa dotycząca programu emisji obligacji do maksymalnej kwoty 5 mld zł. Umowa została zawarta na okres trzech lat liczony od dnia jej zawarcia.Obligacje emitowane w ramach ww. programu będą zdematerializowane, dyskontowe lub kuponowe, niezabezpieczone. Wartość nominalna i emisyjna jednej obligacji będzie ustalana w warunkach emisji, oprocentowanie będzie ustalane indywidualnie dla każdej transzy w trakcie procesu oferowania obligacji. Okres zapadalności obligacji może wynosić od jednego miesiąca do 10 lat.

Tauron podpisał umowę dotyczącą programu emisji obligacji

Grupy GPW podsumowuje I półrocze 2013

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2013-07-31

Grupa Kapitałowa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie kończy pierwszą połowę 2013 r. z przychodami ze sprzedaży na poziomie 143,9 mln zł, co w porównaniu z analogicznym okresem 2012 r. oznacza wzrost o 7,4%. Jest to zarazem najlepsze półrocze w historii GPW pod tym względem. Duży wzrost przychodów (o 60,5% do 38,4 mln zł) został odnotowany w linii biznesowej ‘rynek towarowy’, co jest efektem przejęcia w lutym 2012 r. Towarowej Giełdy Energii. Przychody z rynku finansowego obniżyły się natomiast do 104,2 mln zł, czyli o 3,8% rok do roku, głównie na skutek spadku wolumenów na rynku instrumentów pochodnych oraz obniżki opłat transakcyjnych, które GPW wprowadziła z początkiem roku na rynkach akcji i kontraktów terminowych.

Grupy GPW podsumowuje I półrocze 2013

Certyfikaty Odwrotnie Zamienne (COZ) debiutują na GPW

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2013-07-29

26 lipca br. zadebiutowały na warszawskiej giełdzie nowe instrumenty finansowe na polskim rynku – Certyfikaty Odwrotnie Zamienne (COZ), które zostały wyemitowane przez Raiffeisen Centrobank AG.
Instrumentem bazowym dla nowych certyfikatów są akcje dwóch polskich spółek: PKO BP oraz KGHM. Nowością, która zwróci uwagę inwestorów, jest wysoki i stały kupon odsetkowy na koniec inwestycji wyliczany od wartości nominalnej certyfikatu niezależnie od ceny instrumentu bazowego. W przypadku certyfikatów na akcje spółki KGHM kupon wynosi 16,5% (10,73% w skali roku), a dla certyfikatów na PKO BP - 12,5% (8,18% w skali roku). Termin zapadalności nowych certyfikatów jest określony na 31 grudnia 2014 r.

Certyfikaty Odwrotnie Zamienne (COZ) debiutują na GPW
< 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >

KOMENTARZE: Wiadomości giełdowe

Min_17e68393063533dfcddaea9d7f253559

Informacjebranżowe.pl czas zacząć!

2013-05-27

Ruszyliśmy z nowym projektem skierowanym do ludzi z branży finansów, budownictwa, wystroju wnętrz, nowych technologii, czy też AGD i nieruchomości oraz wszystkich tych, którzy chcieliby znaleźć najnowsze informacje finansowe i branżowe dotyczące wyżej wymienionych obszarów. Jednak newsy to tylko dodatek, najmocniejszą stroną www.informacjebranżowe.pl będą opinie i komentarze ekspertów. Chcemy abyście to Wy współtworzyli i budowali wartość tego serwisu, dlatego też do współpracy zaprosiliśmy osoby, które swoją wiedzą, doświadczeniem i spostrzeżeniami będą potrafiły dzielić się z innymi. Osoby, które celnie i rzeczowo opisują realia panujące w wyżej wymienionych branżach. Liczymy na komentarze, które lepiej pozwolą zrozumieć nam zmiany zachodzące na rynku oraz po prostu opinie, z którymi czasem zgadzać się nie będziemy, ale z którymi warto będzie podyskutować. Do czego serdecznie zapraszamy.

PARTNERZY

  • Technologie
  • Nieruchomości
Copyright © 2018 Active Media Group Projekt i wykonanie: golianek.pl