informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Wielkopolscy finansiści dobrze przygotowani  do biznesowych wyzwań

Wielkopolscy finansiści dobrze przygotowani do biznesowych wyzwań

Wydarzenia / 2018.06.04

W środę, 6 czerwca w poznańskim hotelu Andersia wielkopolscy przedsiębiorcy oraz finansiści wymienią się doświadczeniami oraz zastanowią się nad bieżącymi wyzwaniami z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorców. W trakcie Kongresu Dyrektorów Finansowych zostaną przyznane wyróżnienia Digital Finance Award, które otrzymują firmy w uznaniu za wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w proces zarządzania finansami. To czwarte, ostatnie spotkanie finansistów przed wielkim finałem, który wraz z uroczystą Galą 13 edycji konkursu Dyrektor Finansowy Roku, odbędzie się 2 października w Warszawie.

Cykl spotkań dyrektorów finansowych oraz konkurs Dyrektor Finansowy Roku są inicjatywą niekomercyjną, powstałą we współpracy: ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants), Grupy Euler Hermes – wiodącego ubezpieczyciela należności handlowych, jednego z liderów w zakresie gwarancji ubezpieczeniowych i windykacji należności, jak również Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych – niezależnego, ekspercko-dziennikarskiego think tanka.

Kongres Dyrektor Finansowy Roku to największy i najdłużej organizowany w Polsce projekt dedykowany społeczności osób zarządzających finansami firm. W tym roku, przed kongresem w Poznaniu, finansiści spotkali się w Gdańsku (12 kwietnia), Lublinie (19 kwietnia) oraz Krakowie (9 maja). Wielka Gala tradycyjnie odbędzie się w Warszawie, gdzie nastąpi rozstrzygnięcie równolegle toczącego się konkursu Dyrektor Finansowy Roku. Ideą, przyświecającą organizacji kongresów, jest wymiana doświadczeń i omówienie wyzwań czekających na finansistów w zawiłym świecie biznesu. W trakcie każdego ze spotkań teoretycy i praktycy dyskutują nad obecnymi zagadnieniami z zakresu finansów, prawa, podatków czy technologii, które nurtują wielu dzisiejszych dyrektorów finansowych.

  • Kongres DFR – POZNAŃ

Kongres Dyrektor Finansowych w Poznaniu rozpocznie się wystąpieniem gościa specjalnego – Ignacego Morawskiego, ekonomisty projektu SpotData, który został wyróżniony tytułem lider innowacji New Europe 100 Financial Times. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych analityków trendów ekonomicznych podzieli się swoimi spostrzeżeniami, prezentując "Heatmapę ryzyk finansowych w gospodarce w 2018 roku". Piotr Bartkiewicz, Starszy Specjalista ds. Ekonomicznych z mBanku omówi specyfikę zarządzania finansami w warunkach rosnących stóp procentowych, a tuż po nim Ewa Sowińska, Zastępca Prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów poprowadzi panel dyskusyjny, w których eksperci i przedsiębiorcy z regionu podzielą się swoimi przemyśleniami nad mechanizmem podzielnej płatności – Split Payment. Tematykę RODO wraz z pierwszym tygodniem obowiązywania ustawy przedstawi uczestnikom kongresu Edward Nieboj, Partner Zarządzający Departamentem Outsourcingu z Grant Thornton. Pierwszą część kongresu zwieńczy ceremonia wręczenia wyróżnienia Digital Finance Award.

Drugą część kongresu rozpocznie Adam Lipka-Bebeniec, Dyrektor Regionalny ds. Klientów Instytucjonalnych w Union Investment TFI, który szczegółowo pochyli się nad zagadnieniem PPE i PPK. Następnie Krzysztof Janoś, redaktor money.pl poprowadzi dyskusję na temat roli CFO w procesach HR, a Marcin Kieszczyński, Manager w ACCA Polska i Kraje Bałtyckie przedstawi wyniki międzynarodowych badań, z których wyłoniła się definicja CFO 4.0. Kongres zakończy panel dyskusyjny na temat robotyzacji i automatyzacji jako klucz dzisiejszego postępu, który prowadzi Agnieszka Łakoma, Dyrektor Programowa w Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych.

  • KONKURS DFR

Równocześnie z pierwszym spotkaniem finansistów w Gdańsku, rozpoczął się konkurs, w którym profesjonaliści na co dzień zajmujący się finansami w polskich firmach rozpoczęli rywalizację o tytuł Dyrektora Finansowego Roku – corocznej nagrody honorującej dyrektorów finansowych za umiejętność podjęcia trudnych decyzjach biznesowych, kreślenie własnej wizji oraz wsparcie liderów przedsiębiorstw. Aplikowanie o tytuł Dyrektora Finansowego Roku trwa do 22 czerwca. Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami ze strony aplikujących. Wystarczy wypełnić i wysłać ankietę dostępną na oficjalnej stronie projektu www.dyrektorfinansowyroku.pl.

Uroczysta Gala wraz z przyznaniem tytułu Dyrektora Finansowego Roku odbędzie się w Warszawie, dnia 2 października w hotelu InterContinental. Wówczas to poznamy laureatów konkursu w kategoriach: „Dyrektor Finansowy Małych i Średnich Firm” (kryterium: obrót firmy do 200 mln zł lub zatrudnienie do 250 osób) oraz „Dyrektor Finansowy Dużych Przedsiębiorstw” (kryterium: obrót powyżej 200 mln zł lub zatrudnienie powyżej 250 osób). Wyboru laureatów dokona Kapituła Konkursu, składająca się z niezależnych ekspertów.

  • WYRÓŻENIENIE DFA

Podczas tegorocznej edycji projektu Dyrektor Finansowy Roku po raz pierwszy są wręczane specjalne wyróżnienia Digital Finance Award, których celem jest promowanie kultury innowacyjności i wdrażania nowoczesnych rozwiązań w zarządzaniu finansami. Wyróżnieniem DFA są docenione firmy, które podnoszą efektywność obsługi finansowo-księgowej biznesu, wdrażając podejście procesowe oraz odpowiednie narzędzia cyfrowe. Firmy, które zostaną uhonorowane tytułem Digital Finance Award będą tworzyć elitarne grono, wyznaczające nowoczesnym i ambitnym firmom standardy organizacji i cyfryzacji procesów finansowo-księgowych w Polsce. Wyróżnienia są przyznawane przez niezależne jury pod przewodnictwem Bartosza Radziszewskiego, współzarządzającego Klubem Dyrektorów Finansowych "Dialog".

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe