informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Wiko i Tinno łączą siły

Wiko i Tinno łączą siły

Finanse / 2018.02.09

Firma Wiko, produkująca smartfony i akcesoria mobilne najwyższej jakości ogłosiła fuzję z Tinno - producentem pochodzącym z Chin, z którym blisko współpracuje od blisko 7 lat. Tinno zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem urządzeń mobilnych. Ten ruch ma na celu umocnienie pozycji Wiko na rynku, a także jest kolejnym krokiem w kierunku bycia liderem w branży telefonii komórkowej.

Firma Wiko została założona w 2011 roku w Marsylii, w efekcie ścisłej współpracy Laurenta Dahana i Jamesa Lina – dyrektora Tinno Group. Wspólnie odkryli, że ich umiejętności dopełniają się, umożliwiając stworzenie marki o globalnym zasięgu. Od dzisiaj tych dwóch charyzmatycznych liderów, a przede wszystkim długoletnich przyjaciół, wspólnie przenosi firmę Wiko na nowy, jeszcze wyższy poziomy perfekcji. W skład nowego zarządu wchodzą James Lin – prezes, Lauren Dahan – starszy wiceprezes oraz Michel Assadourian i Julien Heang – wiceprezesi.

Fuzja ta, wpisuje się w strategię obraną przez akcjonariuszy oraz w ogólny kierunek, w którym zmierza branża. Tinno było naszym partnerem od początku istnienia marki Wiko, posiadamy 30 milionów wspólnych użytkowników w ponad 30 krajach na całym świecie. Nowy etap rozwoju jest niezbędny, aby sprostać oczekiwaniom klientów i oferować im szeroką gamę innowacyjnych produktów” – powiedział Laurent Dahan.

Wiko to fantastyczna marka, która posiada rozwiązania niezbędne do pozyskiwania nowych klientów na całym świecie. Bliższa współpraca z Tinno pozwoli nam jeszcze bardziej przyspieszyć proces wzmacniania pozycji tego kultowego brandu” - dodał James Lin.

Zalety Wiko przejawiają się w szerokim spektrum wiedzy na temat unikalnej organizacji sprzedaży, a także zaspokajania potrzeb konsumentów i rynku. Natomiast działalność Tinno skupia się na perfekcyjnej znajomości wszystkich czynników, wpływających na wyspecjalizowaną produkcję urządzeń mobilnych.

Od momentu powstania, firma Tinno zdobywała doświadczenie podczas prac badawczo-rozwojowych (R&D) w zakresie projektowania i wytwarzania. Chiński wytwórca miał do dyspozycji 4 centra oraz 2 zakłady produkcyjne. Równolegle firma Wiko otworzyła siedziby w 30 krajach na całym świecie. Francuzi wkroczyli również do czołowej piątki producentów smartfonów w Europie Zachodniej (źródło: Open Market, Counterpoint)

Wiko stało się ważnym partnerem w globalnej działalności Tinno Group. Dla obu firm naturalnym następstwem zażyłej współpracy było podjęcie decyzji o fuzji, która docelowo pomoże w jeszcze większym ustabilizowaniu swoich pozycji na rynku. Unikalny francuski zespół będzie mógł wzbogacić swoje ogromne doświadczenie w marketingu, sprzedaży oraz w kreowaniu produktów, o spostrzeżenia i wiedzę kolegów z Chin.

Podczas nadchodzących targów MWC 2018, Wiko zaprezentuje swoje najnowsze urządzenia. Konferencję prasową firmy zaplanowano na poniedziałek 26 lutego, na godzinę 16:00, w Hali 6 na stoisku 6A30.

źródło: wiko/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe