informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Wyniki finansowe BZ WBK-Aviva Towarzystw Ubezpieczeń w 2017 roku

Wyniki finansowe BZ WBK-Aviva Towarzystw Ubezpieczeń w 2017 roku

Wyniki finansowe / 2018.04.09

Spółki ubezpieczeniowe BZ WBK-Aviva wypracowały w 2017 roku bardzo dobre wyniki finansowe - zysk netto oraz wynik techniczny wzrosły o 14% r/r. Klienci otrzymali z tytułu świadczeń i odszkodowań blisko 45 mln zł.

Krzysztof Charchuła, prezes zarządu BZ WBK-Aviva Towarzystw Ubezpieczeń:

„W ubiegłym roku obydwie spółki zanotowały wzrost składki przypisanej z produktów ochronnych. W szczególności kontynuowaliśmy rozwój portfela ubezpieczeń niepowiązanych z ofertą kredytową banku (tzw. stand-alone),  gdzie pozyskaliśmy w 2017 roku składkę o 11% wyższą r/r (98 mln zł wobec 88 mln zł w 2016 roku). W lipcu wdrożyliśmy do oferty Banku Zachodniego WBK nowe ubezpieczenie domów i mieszkań Locum Comfort, które daje klientom swobodę w konfiguracji zakresu ochrony oraz oferuje unikalne na rynku gwarancje obsługowe powiązane z procesem wypłaty roszczeń. Ten produkt otrzymał wyróżnienie Order Finansowy 2017 miesięcznika Home &Market. Z kolei w ubezpieczeniach  życiowych kontynuowaliśmy dobrą sprzedaż Onkopolisy, zapewniającej  ochronę finansową na wypadek diagnozy nowotworu złośliwego. W 2017  sprzedaliśmy ponad 18 000  tych polis.  

W minionym roku kontynuowaliśmy rozwój sprzedaży ubezpieczeń w kanałach direct (Internet, mobile i telefon), gdzie zanotowaliśmy wzrost o 13% w stosunku do roku 2016. Pod koniec 2017 roku wdrożyliśmy do systemu transakcyjnego BZWBK24 internet możliwość zakupu w pełni online  ubezpieczenia domów i mieszkań Locum Comfort.

Doskonalimy nasze procesy obsługowe. W 2017 roku otrzymaliśmy tytuł Przyjaznej Firmy Ubezpieczeniowej, zajmując 1. miejsce w rankingu Gazety Bankowej w kategorii ubezpieczeń majątkowych. Dodatkowo, już po raz siódmy, przeszliśmy pozytywnie proces certyfikacji w ramach programu Firma Przyjazna Klientowi.”

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe