informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Wyszukiwarki - być w pierwszej dziesiątce

Wyszukiwarki - być w pierwszej dziesiątce

Technologie / 2015.11.13

Przygotowanie ciekawego serwisu to dopiero początek drogi. Nawet najbardziej efektowna witryna jest bezużyteczna, jeśli internauci nie odnajdą do niej drogi.

Każdego dnia wyszukiwarka Google przetwarza ponad 3 miliardy zapytań pochodzących z całego globu. Internauci mają coraz większe zaufanie do wyszukiwarek, posługują się nimi nawet osoby niepewnie poruszające się w globalnej sieci. Osoba wprowadzająca zapytanie do wyszukiwarki, zazwyczaj aktywnie poszukuje usługi lub produkty. To potencjalny klient, do którego warto dotrzeć z własną ofertą. Niestety, niewiele osób cierpliwie poszukuje zasoby, z reguły ograniczając się do pierwszej strony wyszukiwania, zawierającej zaledwie 10 pozycji.

Wielu właścicieli firm wydało spore pieniądze na budowę efektownej witryny, ale przez długie miesiące ruch na stronie nie rośnie, a czasami wręcz spada. - Niektórzy przedsiębiorcy rozczarowani statystykami oglądalności nie kryją rozczarowania i próbują promować się na Facebooku. Efekty bywają różne. Uważam, że Facebook nie zastąpi firmowego serwisu. Dlatego warto o niego zadbać i nie zrażać się niepowodzeniami. Odpowiednie przygotowanie strony internetowej i zapewnienie jej wyższych pozycji w wyszukiwarkach z pewnością ożywi ruch. - przekonuje Michał Trziszka z Cal.pl

Pozycjonowanie stron wymaga określonej wiedzy z zakresu budowania stron internetowych oraz znajomości algorytmów stosowanych w wyszukiwarce Google. - Większość firm zleca zadanie zewnętrznym usługodawcom, ale zalecałbym dużą ostrożność przy wyborze partnera. Klienci nie wiedzą zbyt wiele o pozycjonowaniu, co nieuczciwe firmy potrafią to wykorzystać. Każdy kto używa Internetu chociaż pół roku i potrafi opanować kilka terminów SEO, ogłasza się „ekspertem pozycjonowania” - mówi Michał Trziszka z Cal.pl.

Częstym błędem stosowanym przez osoby rozpoczynające swoją przygodę z SEO jest stosowanie metod z kategorii „Black Hat SEO”, takich jak systemy wymiany linków, wprowadzanie na stronę ukrytych lub mało widocznych treści, nadmiernie nasyconych wyrażeniami kluczowymi. Wcześniej czy później wyszukiwarka wykryje nadużycia i zepchnie stronę gdzieś na same dno.

Jedną z najważniejszych czynności pozycjonera jest optymalizacja kodu witryny pod kątem wyszukiwarek. - Projektantom stron oraz marketingowcom polecałbym którąś z książek na temat wyszukiwarek. Nie tylko ułatwią negocjacje i wybór odpowiedniego dostawcy, ale pozwolą prowadzić we własnym zakresie, przynajmniej część działań związanych z pozycjonowanie. Jedną z ciekawszych propozycji jest „Pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych” Shari Thurow. Autorka wymienia w nim m.in. trzy komponenty decydujące o pozycji strony.: tekstowy, łączy oraz popularności - tłumaczy Michał Trziszka.

Internauci poszukujący produktu wpisują frazy bądź pojedyncze słowa. Właściciel witryny powinien zadbać o odpowiednie wyeksponowanie słów kluczowych, określających charakter jego działalności. Frazy umieszcza się w kilku miejscach – tytule strony, w tekstach, w opisach rysunków. Nie mniej ważną rolą odgrywa komponent łączy. To sposób w jaki poszczególne strony serwisu są ze sobą połączone. Błędy w kodzie, zbyt duża ilość fajerwerków w postaci animacji Flash przeszkadzają robotom indeksującym wyszukiwarki, w przeszukiwaniu zawartości strony. Wreszcie ostatni element to komponent popularności. O jego skuteczności decydują dwa czynniki – liczba łączy prowadzących do witryny oraz ruch internetowy oraz zainteresowanie treścią. - Trzeba kierować się zasadą że liczy się jakość. Łącze prowadzące z popularnej witryny ma większe znaczenie niż link z rzadko odwiedzanego serwisu - dodaje Michał Trziszka.

źródło: cal/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe