informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Wzrasta potencjał same-day delivery na rynkach e-commerce

Wzrasta potencjał same-day delivery na rynkach e-commerce

Technologie / 2019.02.26

Polski rynek e-commerce to dynamicznie rozwijająca się gałąź sprzedaży, w której wciąż pojawia się miejsce na kolejne innowacje. Jednym z interesujących trendów obserwowanych na zachodzie jest usługa same-day delivery – ekspresowe przesyłki, które jeszcze tego samego dnia trafiają w ręce konsumentów. Przy dobrze przemyślanym marketingu mogą poprawić zaufanie do marek e-commerce i w efekcie zwiększyć sprzedaż.

Same-day delivery to usługa, która wciąż jeszcze raczkuje na polskim rynku. Ma jednak szansę zrewolucjonizować handel online, a wprowadzona na szeroką skalę – zmienić sposób, w jaki współcześni klienci postrzegają zakupy przez internet.

„Dzięki temu czas oczekiwania na przesyłkę przestanie mieć większe znaczenie, co może przełożyć się na wzrost zakupów dyktowanych impulsem lub nagłą potrzebą. Zalet jest jednak znacznie więcej” – wyjaśnia Krzysztof Grabowski, CEO firmy Quick2Point.

Same-day delivery może mieć szczególne znaczenie podczas sezonowych wyprzedaży oraz w okresie przedświątecznym, gdzie sprzedaż e-commerce spada tuż przed Bożym Narodzeniem – kiedy klient założy, że paczka nie dojdzie na czas i w efekcie zrezygnuje z zakupu online. Ekspresowe przesyłki mogą również przyciągnąć nowe grupy konsumentów, które wcześniej miały sporadyczny lub znikomy kontakt z zakupami online.

Obecność tego typu usług rzutuje także na pozycjonowanie marki sklepu – jako otwartej na potrzeby klienta, profesjonalnej i wygodniejszej od konkurencji. Wpływa to również na postrzeganie bezpieczeństwa zakupów online. Klient rzadziej będzie martwił się, że przesyłka zaginie lub dotrze na miejsce w późniejszym terminie.

„Dzisiaj same-day delivery ma wizerunek usługi premium, choć w perspektywie przyszłości może stać się standardem w branży e-commerce” – dodaje Krzysztof Grabowski.  

Przesyłki ekspresowe to innowacyjna forma dostawy, która łączy w sobie komfort zakupów online oraz pewność otrzymania towaru, która obecnie jest przewagą sklepów stacjonarnych. Być może już wkrótce uda się odkryć jej potencjał – szczególnie w dzisiejszym świecie, gdzie czas klienta staje się coraz ważniejszą walutą.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe