informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Zalety PCV w reklamie – kiedy stosować płyty PCV?

Zalety PCV w reklamie – kiedy stosować płyty PCV?

Wiadomości / 2021.11.23

Płyty PCV to twardy materiał imitujący szkło. Jego popularność nie spada, ze względu na dobrą cenę i łatwość obróbki. Jak wykorzystać płyty z poliwęglanu w reklamie? Czy są wystarczająco trwałe? Poznaj zalety PLEXI.

Płyty PCV a płyty PLEXI – czym się różnią?

Tafle PCV to powszechnie stosowany materiał, do złudzenia przypominający szkło. Jest jednak dużo lżejszy i bezpieczny, podatny na . W reklamie wykorzystuje się także płyty PLEXI, które wyglądem nie różnią się od poliwęglanu. Szkło akrylowe powstaje na dwa sposoby, stąd też można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje płyt: wylewaną GS i ekstrudowaną XT.

Pierwsza forma produkcji zakłada wolne wylewanie płynnego materiału do formy i pozwala na swobodne zastyganie, redukując naprężenia wewnętrzne tafli. Dzięki temu materiał jest trwalszy i bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne, choć powierzchnia nie jest idealna.

Płyty PLEXI XT to szkło akrylowe tworzone poprzez chłodzenie w trakcie formowania płynnego materiału. Taki produkt jest gotowy do dalszej obróbki od razu po zakończeniu procesu jego tworzenia. Precyzyjne formowanie zakłada powstanie tafli o jednakowej grubości, z minimalnymi odchyleniami (w granicach 0,2 mm). Przez natychmiastowe chłodzenie ciekłego akrylu, tafla XT może wykazywać nieco większą podatność na uszkodzenia, jednak wyglądem nie odbiega od płyt GS.

Płyty poliwęglanowe różnią się od PLEXI przede wszystkim wytrzymałością. Jest to materiał łatwy w formowaniu. Poszczególne tafle można ze sobą łatwo łączyć poprzez klejenie czy spawanie. Odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne płyty PCV nadają się do wykorzystania na zewnątrz.

PLEXI i PCV – zastosowanie płyt

Szkło akrylowe jest materiałem wielozadaniowym, podobnie jak PCV. Zastosowanie materiałów tego typu stało się szczególnie popularne w reklamie. Można z nich tworzyć kasetony, tabliczki informacyjne, tablice dekoracyjne z logo firmy czy też gadżety media reklamowe, np. breloki.

Płyty wysokoudarowe charakteryzują się lepszą plastycznością, dzięki czemu można je dowolnie formować. Ciekawym rozwiązaniem są płyty PLEXI translucentne, które stosuje się głównie jako element podświetlanych LED kasetonach. Każdy z wymienionych materiałów może podlegać obróbce poligraficznej. Popularną formą ozdabiania PCV lub PLEXI jest także grawer, który sprawia, że końcowy produkt wygląda efektownie.

Płyty z poliwęglanu i PLEXI – kolorystyka

O ile tafle PLEXI są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej i możesz wybierać spośród wykończenia np. satynowego czy lustrzanego, i tyle płyty PCV determinują nieco uboższy wybór. Dostępne w podstawowej palecie barw płyty z poliwęglanu występują jednak w ciekawych formach.

PCV transparentne to klasyczny produkt, jednak możesz postawić na ciekawe efekty, np. dymienie na szaro lub granatowo. Sprawdź ofertę na igepa.pl - dzięki doborowi odpowiedniego materiału zastępującego szkło, stworzysz ciekawe materiały marketingowe i dostosujesz ich wygląd do profilu swojej działalności. 

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe