informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
11 milionów wsparcia na rozwój Wawel Service Sp. z o.o.

11 milionów wsparcia na rozwój Wawel Service Sp. z o.o.

Giełda / 2015.04.01

Grupa Wawel Service sfinalizowała emisję obligacji, w ramach której spółka pozyskała 11 mln PLN. Środki te zostaną przeznaczone na zakup gruntów pod przyszłe inwestycje, które będą realizowane głównie w Warszawie i Krakowie. Oprocentowanie obligacji, głównie ze względu na pierwszą realizowaną emisję, przekroczyło wartość uśrednionych ofert podmiotów konkurencyjnych i zostało określone na poziomie 5,9% + WIBOR. Na przełomie października i listopada deweloper rozpoczyna proces formalny wprowadzenia obligacji na rynek Catalyst, a w niedalekiej przyszłości zamierza zadebiutować na GPW. Spółka jest obecnie jednym z najdłużej działających podmiotów na rynku nieruchomości w Polsce. Od początku istnienia Wawel Service Sp. z o.o. notuje stabilny wzrost ilości sprzedanych mieszkań.

W przeszło 20-letniej historii firma uzyskała pozycję lidera w budowie energooszczędnych budynków wielorodzinnych. Potwierdzeniem tego jest pozytywna weryfikacja przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uzyskana dla dwóch realizowanych inwestycji przez Spółkę.

„Kierujemy się zasadą, że najważniejsza nie jest ilość sprzedanych mieszkań, ale zysk na nich osiągnięty. Choć nie skupiamy się na biciu rekordów w ilości sprzedanych lokali mieszkaniowych, warto zaznaczyć, że rokrocznie notujemy systematyczny wzrost w tym zakresie o ponad 20%. Co więcej, marże na realizowanych projektach są ewenementem wśród deweloperów na polskim rynku. Dzięki skutecznemu systemowi kontroli kosztów na każdym etapie inwestycji, możemy oferować naszym klientom wysokiej jakości mieszkania w rozsądnej cenie. Starannie założony plan rozwojowy Spółki został zauważony i doceniony przez jednego z uczestników rynku finansowego, który po przeprowadzeniu szczegółowej analizy finansowej Grupy Wawel Service, objął w całości emisję obligacji opiewającą na 11 mln PLN. Dowodzi to naszej wysokiej wiarygodności finansowej oraz sprecyzowanej i przemyślanej strategii działań, realizowanej przez Zarząd Grupy. Pozyskane środki pozwolą na przyspieszenie tempa rozwoju firmy. Dzięki nim będziemy mogli nie tylko nabyć interesujące nas grunty, ale także wdrożyć system CRM, który uczyni naszą pracę i obsługę klienta dużo bardziej efektywną.” – mówi Grzegorz Zagrabski, wiceprezes zarządu Wawel Service Sp. z o.o.

W 2014 roku Wawel Service Sp. z o.o. sprzedała 255 mieszkań. Inwestycją, która w ubiegłym roku cieszyła się największą popularnością była „Wizja Mokotów”, realizowana w Warszawie przy ulicy Garażowej 5. Finalizację przedsięwzięcia zaplanowano na 2016 rok – na cały projekt składa się 156 mieszkań oraz część biurowo-usługowa. Łącznie zajmą one powierzchnię ponad 11.000 m2. Po sześciu miesiącach od uruchomienia sprzedaży swoich właścicieli znalazło 50% mieszkań. Dowodzi to wysokiej skuteczności Spółki w pozyskiwaniu interesujących lokalizacji pod realizowane inwestycje. W planach rozwoju na lata 2014-2018 Grupa Wawel zakłada zwiększenie skali działania, ze specjalnym uwzględnieniem rynku warszawskiego i uzyskania wolumenu sprzedaży, kwalifikującego Wawel Service do pierwszej dziesiątki polskich deweloperów. Spółka nie wyklucza dalszych kroków na rynku kapitałowym. W grę mogą wchodzić zarówno kolejne emisje na rynku obligacji, jak i poszukiwanie inwestorów długoterminowych w segmencie private equity oraz klasyczna droga po kapitał na GPW.

„W niedalekiej przyszłości planujemy debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych. Uzyskanie statusu spółki publicznej niesie za sobą szereg korzyści. Staniemy się w pełni transparentni, choćby w zakresie publikacji danych finansowych. Pozwoli to nam również wykorzystać spory potencjał, związany z możliwością pozyskania finansowania. Chcemy w przyszłości tworzyć atrakcyjne oferty w zakresie emisji akcji jak i papierów dłużnych. Dzięki zrealizowanej z pełnym sukcesem emisji obligacji o wartości 11 mln zł wykonaliśmy tylko pierwszy krok. Dotychczas rozwijaliśmy się przy wykorzystaniu środków własnych i dysponujemy obecnie bankiem ziemi, pozwalającym na wybudowanie blisko 120 000 m2 mieszkań. Mimo kryzysu na rynku deweloperskim w latach ubiegłych nasza firma nie odnotowała spadku. Co więcej wykazujemy stały stabilny wzrost zarówno w obszarze coraz większej sprzedaży powierzchni mieszkaniowych, jak i biurowo-usługowych. Warto również podkreślić świetną kondycję finansową Grupy oraz trwający proces modernizacji systemów informatycznych, który w roku 2015 dodatkowo podniesie efektywność działania Grupy.” – dodaje Grzegorz Zagrabski, wiceprezes zarządu Wawel Service Sp. z o.o.

źródło: wawelservice/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe