informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
75/95 – WICONA przekracza kolejne granice w redukcji emisji CO2

75/95 – WICONA przekracza kolejne granice w redukcji emisji CO2

CSR / 2023.02.21

Wykorzystanie 75% materiałów pochodzących z recyklingu i 95% materiałów nadających się do recyklingu maksymalizuje możliwości i pozwala minimalizować ślad węglowy nowych produktów WICONA. Marka przesunęła kolejne granice w realizacji gospodarki cyrkularnej.

Marka WICONA w ramach swojej kompleksowej strategii przyszłości "Build Beyond Tomorrow" dąży do zmniejszenia o połowę emisji CO2 i osiągnięcia prawdziwej gospodarki cyrkularnej do 2025 roku. Teraz WICONA idzie jeszcze dalej i integruje Hydro CIRCAL w bardziej rozbudowaną i całościową koncepcję „75/95”. Oznacza to, że wszystkie nowe rozwiązania systemowe zawierają co najmniej 75% materiałów pochodzących z recyklingu do produkcji i 95% materiałów nadających się do ponownego przetworzenia poużytkowych produktów marki WICONA.

Milowy krok od celu

Aluminium jako nowoczesny materiał budowlany ma niemal nieograniczone możliwości zastosowania - funkcjonalnie i ekonomicznie. Można je wielokrotnie poddawać recyklingowi - bez utraty jakości. Nasze produkty nie są po prostu wykonane z aluminium, są one wykonane z aluminium zrównoważonego, niskoemisyjnego i cyrkularnego. W Europie wszystkie nasze tłocznie posiadają certyfikat ASI - najbardziej uznany międzynarodowy standard dotyczący środowiska, społeczeństwa i zarządzania (ESG) w całym łańcuchu wartości aluminium – mówi Hubert Wiśniewski, dyrektor zarządzający polskim oddziałem WICONA.

WICONA opracowuje produkty o wysokiej wydajności, które spełniają wysokie wymagania w zakresie izolacji termicznej, niskich kosztów utrzymania, wydajności energetycznej, komfortu i akustyki. Nasze nowe produkty, wyprodukowane w co najmniej 75% z recyklingu i w 95% nadające się do recyklingu, nadają się również do ponownego użycia, demontażu i recyklingu. Pozostałe emisje CO2 są generowane z góry, a faza użytkowania stanowi 1/3 całkowitej emisji CO2. Co więcej w ciągu najbliższych czterech lat wszystkie nasze kluczowe produkty będą zawierały co najmniej 80% materiałów pochodzących z recyklingu i w 100% nadających się do recyklingu. To do tej pory unikatowa koncepcja na skalę światową, wydajny i skuteczny sposób na zmniejszenie wpływu materiałów na cykl życia budynku.  – dodaje szef polskiego oddziału WICONA.

Hubert Wiśniewski, Country Manager w WICONA Polska. Fot. WICONA Polska

Niskoemisyjne fasady, okna i drzwi

Mówimy tu o nowej generacji innowacyjnych systemach okiennych, drzwiowych i fasadowych - wykonanych z ekologicznego stopu aluminium Hydro CIRCAL. Przykładem może być WICSTYLE 75 NG - konsekwentne rozwinięcie serii drzwi WICSTYLE 75 evo. Nowością jest również nieizolowany jednokomorowy system drzwiowy WICSTYLE 65 N NG o głębokości podstawowej 65 mm. Dzięki koncepcji modułowej, standardową wersję drzwi można łatwo rozbudować np. o funkcje ochrony przed dymem lub pożarem. W zakresie systemów fasadowych wyróżnia się WICTEC 60 NG. Wysokowydajna konstrukcja została specjalnie zaprojektowana, aby pomieścić wysokie kondygnacje i ciężkie potrójne lub poczwórne przeszklenia. Jedną z innowacji w branży okiennej jest WICLINE 90 SK. Wysokowydajne rozwiązanie o głębokości podstawowej 90 mm bazuje na sprawdzonym systemie WICLINE 75 evo i charakteryzuje się teraz jeszcze lepszą izolacyjnością cieplną, a także większą grubością wypełnienia.

Fot. WICONA Polska

Nie tylko produkty

Gospodarka cyrkularna to wgląd i skuteczne działania na wszystkich polach.  Wszystkie nasze nowe produkty są zaprojektowane z myślą o cyklu życia i są zgodne z zasadami C2C CERTIFIED, co oznacza, że produkty są wykonane ze znanych komponentów, które są łatwe do demontażu, w celu stworzenia nowych produktów (proces zwany "up-cyklingiem") zarówno w cyklu biologicznym, jak i technicznym. Nasze nowe produkty można łatwo ponownie wykorzystać, zdemontować i poddać recyklingowi. Dzięki poliamidowi z recyklingu pracujemy nad oknami w 100% nadającymi się do recyklingu – komentuje Hubert Wiśniewski.
Ponadto zużywając mniej i optymalizując materiały opakowaniowe, marce udało się 8-krotnie zmniejszyć ślad węglowy opakowań. Dodatkowo, dzięki ulepszonej technologii samochodów ciężarowych, zmianom paliwa, redukcji odległości i optymalizacji trasy, udało się zapewnić lepsze i bardziej wydajne oszczędności, zarówno emisje, jak i koszt.

Cykl życia 360°

Aluminium Hydro CIRCAL dąży do gospodarki o bardziej zamkniętym obiegu w celu zmniejszenia ilości odpadów i ponownego wykorzystania materiałów. Obieg zamknięty, w przeciwieństwie do gospodarki linearnej (charakteryzującej się modelem weź-wytwórz-wymarz) ma na celu zmniejszenie naszego wykorzystania ograniczonych zasobów. Obieg zamknięty jest również kluczową drogą do osiągnięcia celu Unii Europejskiej, jakim jest neutralność klimatyczna do 2050 r.

Wszystkie nasze nowe produkty są zaprojektowane z myślą o cyklu życia i są zgodne z zasadami C2C CERTIFIED, co oznacza, że produkty są wykonane ze znanych komponentów, które są łatwe do demontażu, w celu stworzenia nowych produktów (proces zwany "up-cyklingiem") zarówno w cyklu biologicznym, jak i technicznym. Nasze nowe produkty można łatwo ponownie wykorzystać, zdemontować i poddać recyklingowi. Dzięki poliamidowi z recyklingu pracujemy nad oknami w 100% nadającymi się do recyklingu. Aby zapewnić maksymalną przejrzystość, dostarczamy deklaracje EPD dla wszystkich naszych produktów i projektów, które spełniają międzynarodowe normy i przepisy, takie jak BREEAM, LEED, DNGB i podobne certyfikaty budowlane – podsumowuje pan Hubert.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe