

9. OKK! design z premierami produktów i inspirującymi wykładami
Wrześniowa, 9. edycja OKK! design pod hasłem „Projektowanie uzależnia” już za nami. Goście – architekci, projektanci wnętrz, styliści oraz przedstawiciele mediów mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu pełnym inspiracji, ciekawych wykładów oraz premier produktów.
Polska premiera kolekcji HANA producenta mebli tapicerowanych Adriana Furniture oraz najnowszych systemów drzwi przesuwnych skandynawskiej marki Elfa to jedne z najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce podczas 9. edycji spotkań szkoleniowo-konferencyjnych OKK! design. Około 150 uczestników – architektów, projektantów wnętrz, ludzi związanych zawodowo z branżą architektoniczną miało okazję wymienić się doświadczeniami, nawiązać nowe kontakty oraz poznać wzornicze trendy.
[[[zdjecie,320,duze]]] Jak zwykle na uczestników czekała potężna dawka wiedzy oraz inspirujące wykłady Gości Specjalnych. Robert Majkut przybliżył Teorię Wszystkiego jako utopijną koncepcję świata, która miałaby móc w stanie wyjaśnić nam rzeczywistość oraz przewidzieć każde zdarzenie w przeszłości i przyszłości. Mówił także o oczekiwaniach stawianych designerom oraz zderzeniu tych oczekiwań z rzeczywistością. Dr Jan Sikora w swoim wykładzie „Projektant jutra: współczesna definicja piękna i uzależnienia” wyjaśniał, że nie wszystko wygląda tak, jakie jest w rzeczywistości. Kluczowe jest stawianie właściwych pytań, aby otrzymywać odpowiednie odpowiedzi– zauważył dr Sikora. – W dzisiejszym świecie to nie wolność jest problemem, ale pytanie, co zrobić z tą wolnością .
Marta Niemywska-Grynasz oraz Dawid Grynasz z Grynasz Studio w ramach wykładu „Mikro/ Makro” opowiedzieli o swoich projektach dla polskich firm i instytucji oraz pokazali realizacje operujące skalą przedmiotu, jak i projekty scenografii do dużych wystaw i działań w przestrzeni.
Nie mniej istotnym wydarzeniem było wystąpienie Dagmary Jakubczak – stylistki i projektantki wnętrz, prowadzącej bloga o designie, architekturze i wnętrzach FORelements.pl, która podpowiadała w jaki sposób tworzy się bloga o współczesnych wnętrzach. Swoim wykładem zapoczątkowała współpracę blogerów z OKK! design, którzy mają odtąd pojawiać się na spotkaniach cyklicznie.
[[[zdjecie,321,duze]]] Partnerami 9. edycji OKK! design, która odbyła się 5 września 2016 r. w warszawskiej przestrzeni MYSIA 3 były marki PIXERS, Studio Prostych Form, Ecomalta, Elfa, Spectra Lighting, EVERSPACE, Adriana Furniture, YAZADI, Wnętrze Wnętrza, MJUD, MINI Bawaria Motors Janki, AVANT, John Lemon, MYSIA3, Izabela Widomska oraz KOD.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Weranda, Czas na wnętrze, Monogram, Nowy Magazyn, Wnętrze i ogród, LAVIE, Domo+, Biznes Meble.pl, PSPW, Domideco, Archimania, Archirama, PLN Design, Foorni.pl, Meble.pl, Expace, Mówią Na Mieście, Ekspert Budowlany, Enter The Room, Example.pl, Ewa & Wnętrze, Mieszkanie z Pomysłem, Shophisti.pl, Kocham Piekno.pl, Designteka.pl, New Polish Design.
Najbliższa edycja OKK! Design odbędzie się 16 listopada 2016 r.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Borne Furniture wybiera MLP Gorzów Wielkopolski. Kolejny producent stawia na gotowe powierzchnie MLP Group
2026.07.22CEVA Logistics i GSK przedłużają umowę na zarządzanie centrum dystrybucji w Robakowie
2026.07.21Multikino wzmocni ofertę Avenidy Poznań jako nowoczesnego miejsca zakupów, rozrywki i spędzania czasu wolnego
2026.07.21Budowa Takt Lirników osiągnęła stan surowy zamknięty
2026.07.21Dlaczego retailerzy przestają ufać kodom kreskowym? RFID zmienia sposób zarządzania sklepem
2026.07.20Rozwiązania sieciowe obecne w 150 krajach w dystrybucji KOMSA Poland
2026.07.17Drucianka Campus wchodzi w kluczowy etap realizacji
2026.07.16Collegia Grunwaldzka otwarta!
2026.07.16Paul Yokoyama nowym prezesem Sharp Europe
2026.07.13







