informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Acer chce zaskarżyć Lanciego
fot.webmaster

Acer chce zaskarżyć Lanciego

Technologie / 2012.02.07

Tajwańska firma poinformowała, że rozpoczyna działania prawne we Włoszech skierowano przeciwko byłemy prezydentowi i CEO Gianfranco Lanciemu, twierdząc, że ten naruszył zakaz o przejściu do konkurencji - który był zapisany w umowie. Lanci przeszedł we wrześniu do Lenovo jako konsultant, a w zeszłym miesiącu został mianowany szefem na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Gianfranco Lanci, który od 1997 był związany z Acer, odegrał kluczową rolę w rozszerzaniu globalnego zasięgu firmy, to Włoch przewodniczył w nabyciu Packard Bella i Gateway w 2007 roku. Dzięki Lanciemu Acer "rozwinął skrzydła", jednak były CEO tajwańskiej spółki w ostatnich latach źle lub w ogóle nie reagował na zmiany zachodzące na rynku, przede wszystkich "przespał boom" na tablety i smartfony. A i finanse Acera w ostatnich kwartałach nie wyglądały zbyt imponująco. Lenovo natomiast na rynku PC notuje regularne postępy.

"Pan Lanci wyraźnie złamał zapisy w umowie o nie wyjawianiu informacji oraz przechodzeniu do konkurencji. Wszystko te zapisy miały 12-miesięczną klauzulę, tak więc uważamy że mamy mocne argumenty" - czytamy w oświadczeniu firmy Acer.

źródło: financieltimes/agdrtv24.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe