informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
ACTION S.A. zawarł umowę dystrybucyjną z Lenovo Polska

ACTION S.A. zawarł umowę dystrybucyjną z Lenovo Polska

Technologie / 2012.02.10

Spółka ACTION S.A. rozszerzyła dotychczasową współpracę ze światowym koncernem Lenovo. Umowę podpisano na początku stycznia 2012 roku. Obejmuje ona dystrybucję pełnej oferty producenta skierowanej na rynek polski, w tym komputerów biznesowych serii ThinkPad, konsumenckich serii IdeaPad, akcesoriów oraz usług serwisowych.

Według danych jednostki badawczej IDC za ostatni kwartał, firma Lenovo osiągnęła prawie 14 procent udziału w światowym rynku. Tym samym stała się drugim co do wielkości dostawcą komputerów PC na świecie. Spółka zanotowało także dobre wyniki za Q3 2011 roku.

"Lenovo, podobnie jak my, rozwija się szybciej niż branża. Do dalszego wzmacniania swojej pozycji na rynku firma potrzebowała doświadczonego partnera w Polsce. Cieszymy się, że wybrano nas. Jestem przekonany, że współpraca przyniesie oczekiwane korzyści dla obu stron" - komentuje Sławomir Harazin, Wiceprezes Zarządu ACTION S.A.

W ramach podpisanej umowy Action będzie rozwijał sprzedaż marki Lenovo na rynku klientów indywidualnych i przedsiębiorstw poprzez swój szeroki kanał partnerów handlowych.

"Podpisanie umowy z firmą Action S.A. zapewni nam dotarcie do szerszej grupy klientów, zarówno biznesowych oraz indywidualnych. Rozpoczęcie współpracy z jednym z największych dystrybutorów IT i elektroniki użytkowej w Polsce wpłynie na znacznie większą dostępność naszych produktów" - powiedział Andrzej Sowiński, dyrektor generalny Lenovo w Polsce.

źródło: lenovo/agdrtv24.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe