informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Agencja pracy — jakie usługi oferuje?

Agencja pracy — jakie usługi oferuje?

Wiadomości / 2022.07.25

Agencje pracy tymczasowej są przedsiębiorstwami zajmującymi się pośredniczeniem w poszukiwaniu zatrudnienia na określony czas. Współpraca z nimi jest korzystna zarówno dla osób, które poszukują pracy jak i pracodawców. Z tego powodu na rynku powstaje coraz więcej takich firm. Jakie usługi oferują? Podpowiadamy.

Rekrutacja i selekcja kandydatów do pracy

Agencja pracy Fast Service oferuje możliwość przeprowadzenia rekrutacji i selekcji kandydatów na każde stanowisko — zarówno niższego jak i wyższego szczebla. Przedsiębiorstwa chętnie korzystają z pomocy tego podmiotu ze względu na skrócenie czasu potrzebnego do zatrudnienia nowego pracownika. Specjaliści z agencji pracy posiadają bazy osób spełniających określone wymagania i dysponują dużą siecią kontaktów, dzięki czemu są w stanie w krótkim czasie znaleźć idealnego kandydata na każde stanowisko. Poszukując pracownika przez tradycyjne ogłoszenie i przeprowadzając samodzielnie rekrutację, musielibyśmy zaangażować w ten proces kilka działów w naszej firmie, podczas gdy specjaliści z agencji pracy w znacznie krótszym czasie są w stanie znaleźć idealnego pracownika.

Pracownicy tymczasowi z zagranicy

Agencja pracy jest szczególnie doceniana przez przedsiębiorstwa, które charakteryzuje sezonowość branży. W firmach takich zazwyczaj w pewnym okresie wzmożonego ruchu produkcji lub zapotrzebowania na dane usługi potrzebnych jest więcej rąk do pracy, jednak w pozostałym czasie, gdy produkcja maleje, wystarcza im niewielka liczba podwładnych. Z tego powodu chętnie korzystają z usług agencji pracy, która dostarcza im pracowników tymczasowych. W takiej sytuacji przedsiębiorstwo nie musi martwić się o ich umowy, wynagrodzenie, płatny urlop, świadectwo pracy, a także prowadzenie akt osobowych, ponieważ wszystkim tym zajmuje się agencja.

Dodatkowo agencje pracy obecnie oferują swoim kontrahentom możliwość zatrudnienia osób zza granicy. Zwłaszcza firmy z branży produkcyjnej doceniają pracowników spoza Unii Europejskiej i z Ukrainy. Ich zatrudnienie często jednak wiąże się z pewnymi komplikacjami prawnymi, dlatego wiele przedsiębiorstw nie decyduje się na podpisanie umowy z takimi osobami. W sytuacji kiedy są one zatrudnione przez agencję pracy, to do niej należą obowiązki wynikające z zatrudnienia takich osób i spełnienia wszelkich kwestii prawnych. Osoby, które są zainteresowane współpracą z agencją pracy tymczasowej, mogą więcej na temat jej usług znaleźć na stronie: https://fast-service.com.pl/dla-pracownika/.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe