informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Aktywna promocja zdrowia

Aktywna promocja zdrowia

CSR / 2018.06.06

Przedwczoraj odbyło się kolejne spotkanie edukacyjne z cyklu „Młoda i zdrowa” dla uczniów wronieckich szkół, organizowane przy współpracy Amica S.A i Fundacji Amicis przez Kwiat Kobiecości – Ogólnopolską Organizację na rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Prezes tej organizacji Ida Karpińska, odwiedziła Zespół Szkół nr 2 we Wronach i przybliżyła uczennicom bardzo ważny temat, jakim jest profilaktyka raka szyjki macicy.

Dyrektor szkoły Sławomir Barszczewski zaznaczył, jak ważne jest, aby szkoła nie przekazywała tylko  wiedzy książkowej, ale również przygotowywała do  życia. Podczas wystąpienia założycielki fundacji uczennice były poruszone nie tylko historią powstania „Kwiatka”, która zaczęła się od choroby pani prezes, ale także statystykami umieralności na raka szyjki macicy, ponieważ statystycznie na ten rodzaj nowotworu umiera dziennie pięć Polek.  Głos zabrała również położna, która uświadomiła wszystkie zebrane kobiety, jak ważne są okresowe badania oraz jak się do nich przygotować. Kilka dni wcześniej podobne spotkanie zorganizowano także w drugim z wronieckich zespołów szkół. W obu prelekcjach uczestniczyły panie reprezentujące Fundację Amicis oraz Amica S.A.

Program „Młoda i zdrowa” kierowany jest do dziewcząt w wieku 12-19 lat, tak aby zbudować świadomość na temat konieczności profilaktyki ginekologicznej i wykształcić nawyk regularnych wizyt u specjalisty już w młodym wieku.

Ostatnie spotkania we wronieckich szkołach to nie pierwsze przedsięwzięcie, przy którym Amica współpracuje z Kwiatem Kobiecości.  Firma wspierała też IX edycję Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Piękna, bo Zdrowa”, w dniach od 3 lutego do 6 marca bieżącego roku. Również ta akcja miała na celu promowanie wśród kobiet wiedzy o konieczności regularnych badań ginekologicznych. Zaangażowały się w nią między innymi Kasia Cerekwicka i Julia Wieniawa, a podczas gali podsumowującej projekt podziękowania i statuetkę dla Grupy Amica odebrała w jej imieniu Maja Rutkowska.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe