informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Alides Polska i AYA Properties Fund ogłaszają wspólny zakup biurowca Metron w prestiżowej lokalizacji w Warszawie
Metron

Alides Polska i AYA Properties Fund ogłaszają wspólny zakup biurowca Metron w prestiżowej lokalizacji w Warszawie

Nieruchomości / 2024.05.27

Alides Polska, spółka zależna belgijskiego dewelopera Alides, oraz AYA Properties Fund podały do wiadomości wspólnąakwizycję biurowca Metron położonego przy Alei Niepodległości 69 w prestiżowej dzielnicy Mokotów w Warszawie. Nieruchomość została zakupiona od polskiej spółki należącej do Patrizia Frankfurt Kapitalverwaltungs GMBH.

 

Centralna lokalizacja, doskonała komunikacja

Biurowiec Metron wyróżnia strategiczna lokalizacja przy Alei Niepodległości, kluczowej arterii północ-południe w Warszawie. Dziękim swojemu wyjątkowemu położeniu budynek (nad stacją metra M1 - Stacja Wierzbno) gwarantuje najemcom dogodny (8-minutowy) dojazd do Centrum. Dodatkowym jego atutem jest bliskość istniejących udogodnień w prężnie rozwijającej się dzielnicy Mokotów. 

Nowoczesna przestrzeń biurowa z zieloną certyfikacją

Budynek ‘Metron’ oferuje 9 pięter i zapewnia łączną powierzchnię biurową brutto wynoszącą ponad 9 700 m.kw. Nieruchomość posiada certyfikat BREEAM Very Good, co odzwierciedla jej wkład w zrównoważony rozwój i efektywne funkcjonowanie.Rikkert Leeman, CEO Alides: Wykorzystując nasze hybrydowe doświadczenie jako inwestora i dewelopera w zakresie nieruchomości, koncentrujemy się na prestiżowych lokalizacjach miejskich w Polsce, realizując projekty mieszkaniowe i biurowe, które idealnie wpisują się w naszą strategię. Skuteczność tego podejścia potwierdzają nasze dotychczasowe osiągnięcia w Gdańsku i Warszawie, a także niniejsza akwizycja, która doskonale odpowiada naszym kryteriom.

Spójna strategia zrównoważonego rozwoju i ekspansji 

Ten zakup idealnie wpisuje się w Strategię Upcyclingu Nieruchomości Alides oraz strategię ESG funduszu AYA Properties Fund. Obie firmy są zaangażowane w budowanie silnego partnerstwa w celu maksymalizacji wartości tego prestiżowego biurowca. Due diligence transakcji przeprowadziły Kancelaria Sadkowski i Wspólnicy Sp. k. i oraz firma inżynierska DIL Polska Baumanagement.Didier Balcaen, CEO AYA Properties Fund: Ta akwizycja podkreśla naszą długoterminową wiarę w rynek Europy Środkowo-Wschodniej. Zamierzamy dalej rozszerzać nasze portfolio o aktywa podstawowe na naszych rynkach zarówno w stolicach, jak i miastach regionalnych. Połączenie naszej wiedzy i wartości z partnerem takim jak Alides czyni nas wiarygodnym i stabilnym wynajmującym dla obecnych i przyszłych najemców.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe