informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Alides Polska kupuje działkę na warszawskiej Woli
Wola, Jana Kazimierza 68a

Alides Polska kupuje działkę na warszawskiej Woli

Nieruchomości / 2024.05.09

Alides Polska, spółka zależna renomowanej belgijskiej międzynarodowej firmy deweloperskiej i inwestycyjnej specjalizującej się w nieruchomościach biurowych i mieszkalnych, ogłasza nabycie kolejnej działki położonej na warszawskiej Woli, przy ulicy Jana Kazimierza 68a. 

Znakomita lokalizacja doskonale skomunikowana z miastem

Zakupiona działka o łącznej powierzchni 4 109 metrów kwadratowych znajduje się na warszawskich Odolanach. W odpowiedzi na rosnący popyt na wysokiej jakości zabudowę, obszar ten w ciągu ostatnich dwóch dekad doświadczył dynamicznego wzrostu liczby inwestycji w budownictwie wielorodzinnym. Działka z możliwością realizacji zabudowy mieszkaniowej jest jedną z ostatnich tego typu dostępnych nieruchomości w okolicy. 

Przyszli mieszkańcy mają do dyspozycji różnorodne rodzaje transportu publicznego. Najbliższy przystanek tramwajowy i autobusowy znajduje się w 5-minutowym zasięgu pieszym, zapewniając szybkie połączenia z centrum oraz innymi dzielnicami Warszawy. Do warszawskiego centrum biznesowego, zlokalizowanego wokół Ronda Daszyńskiego, mieszkańcy dojadą tramwajem w zaledwie 12 minut. Dodatkowo najbliższa stacja linii metra M2 "Płocka" znajduje się w 10-minutowym zasięgu, przy wykorzystaniu zarówno linii autobusowych, jak i tramwajowych. 

Jesteśmy niezwykle podekscytowani kolejnym zakupem na tak bardzo konkurencyjnym rynku, jakim jest Warszawa - mówi Luiza Grunwald, Dyrektor Projektu w Alides Polska. Komunikacja z miastem, bliskość wielu udogodnień i wciąż nienasycony popyt na mieszkania idealnie wpisują się w naszą wizję rozwoju.

Belgijskiego dewelopera w zakupie działki wspierała firma doradcza Greenfields, która była również odpowiedzialna za kompleksowe i profesjonalne przygotowanie dokumentów projektowych. To kolejna transakcja Alides Polska, z wykorzystaniem dużego doświadczenia i wysokiej jakości usług Greenfields. Firma doradzała Alides również w grudniu 2022 r. przy zakupie działki przy ul. Karolkowej 53, na której już wkrótce rozpocznie się budowa kameralnego apartamentowca. W realizacji transakcji w zakresie prawnym Alides Polska wspierała Kancelaria Sadkowski I Wspólnicy Sp. k.

Zakup zgodny ze strategiczną wizją Alides

Główna strategia Alides koncentruje się na nabywaniu znakomitych lokalizacji o potencjale rozwojowym w dużych miastach. Firma zamierza wykorzystać tę atrakcyjną nieruchomość do realizacji projektu wielorodzinnego budynku mieszkalnego zintegrowanego z lokalami usługowymi, wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na wysokiej jakości zabudowę w okolicy.

Ta inwestycja jest ważnym krokiem dla działalności Alides w Polsce - mówi Rikkert Leeman, prezes zarządu Alides. Intensywnie pracujemy nad rozbudową naszej obecności na polskim rynku. Ten projekt stwarza znakomitą okazję do poszerzenia naszego portfela nieruchomości mieszkalnych i przyczynienia się do rozwoju dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Wola.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe