informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Amerykański system szkół z internatem otwarty dla uczniów z Polski!

Amerykański system szkół z internatem otwarty dla uczniów z Polski!

CSR / 2022.12.09

Szkoła w stanie Nowy Jork realizuje program dla uczniów klas od 4 wzwyż, stosując eksperymentalne metody nauczania i nowatorskie podejście, w tym program “farm to school”

North Country School (NCS) – szkoła dla młodszych uczniów z internatem w paśmie górskim Adirondacks w stanie Nowy Jork, przeznaczona jest uczniów klas 4-9 (do 15. roku życia włącznie), i łączy naukę podczas zajęć w klasie z nauką przez doświadczenie. Program nauczania szkoły skonstruowany jest w sposób unikatowy, i bezprecedensowy,  po to by pomóc każdemu uczniowi w odblokowaniu ukrytego potencjału i pasji dzieki filozofi praktycznej nauki i uczestnictwie w programie “from farm to school”.

„W NCS zapewniamy pełnowymiarową humanistyczną edukację zakorzenioną w szacunku i odpowiedzialności za siebie i innych, połączoną z wyjątkowymi doświadczeniami z zakresu sztuki, gier i edukacji na świeżym powietrzu, interakcji społecznych, oraz zajęć w naszym gospodarstwie i ogrodzie” — wyjaśnia dyrektor wykonawczy NCS; Todd Ormiston. “Uczniowie NCS rozwijają się i efektywnie uczą dzięki bezpośredniemu doświadczeniu. Prowadzeni przez wszechstronnie utalentowanych nauczycieli, nie tylko uczą się przez działanie — oni wiedzą i rozumieją świat dzięki temu działaniu.”

Dla Igora. – 8-klasisty, który dołączył do szkoły w tym roku ze swojego rodzinnego domu na Ukrainie, nauka w NCS to przełomowe doświadczenie, które przygotowuje go do przeniesienia się do szkoły średniej z internatem w USA w przyszłym roku. Od pierwszego dnia przyjaciele i nauczyciele byli serdeczni i pełni wsparcia, co pozwoliło mu komfortowo zaadaptować się w nowym środowisku. To, w połączeniu z ekscytującymi możliwościami nauki, pozytywnie przyczyniło się do rozwoju osobistego Igora. „Uwielbiam NCS ze względu na społeczność szkoły. Wszyscy studenci, wykładowcy i pracownicy są dla siebie przyjaźni. Nauczyciele chętnie pomagają swoim uczniom całkowicie zrozumieć i nauczyć się nowego materiału, a kadra zawsze nas rozśmiesza. Uczniowie to moja nowa rodzina” — opisuje Igor. „NCS ma świetne programy akademickie i artystyczne, więc mogę się doskonalić z moich ulubionych: matematyki lub nauk ścisłych, a jednocześnie zajmować się muzyką i sztuką”.

North Country School było równie cennym doswiadczeniem dla Sama, z klasy z 2017 roku. Po przybyciu do NCS ze swoich rodzinnych Chin, odkrył  tam swoją pasję do biologii, dowiadując się o dzikiej przyrodzie i ekosystemach w Górach Adirondack. „Praktyczne, oparte na naszej lokalizacji programy nauczania były szalenie wciągające” — mówi. „Całkowicie nowy rodzaj doświadczenia pojawia się, gdy dowiadujesz się o żywych istotach, które bezpośrednio cię otaczają. To tylko niektóre z edukacyjnych atrakcji, które gwarantuje kształcenie w NCS. To wszystko bardzo mi pomogło dostać się na Duke University i kontynuować naukę w USA.

Położony w jednym z najpiękniejszych i najbardziej spektakularnych rejonów Gór Adirondacks, oszałamiających High Peaks, North Country School gawarantuje pełną opiekę i innowacyjną edukację uczniów, rozwijając w nich zaradność i umiejętności potrzebne im w przyszłości. Igor dodaje: „W tym roku zdaję egzamin z rachunku różniczkowego, a mój nauczyciel David zawsze jest przy mnie, starając się wyjaśnić skomplikowane twierdzenia i pomagając mi w odrabianiu zadań domowych. Oprócz matematyki umiem też grać na gitarze, zajmuję się też sztuką włókienniczą. Ponadto NCS ma zajęcia nakierowane na aplikację do szkół średnich. Tam nauczyciele uczą mnie, jak wybrać najlepszą dla mnie szkołę, przygotowują do rozmów kwalifikacyjnych i pomagają w samej aplikacji do szkoły średniej”

Przełomowe momenty w życiu poszczególnych uczniów dzieją się codziennie w NCS. Obejmują one również sferę społeczną i osobistą. „Podróż polegająca na odkrywaniu, jak ufać swoim umiejętnościom i kompetencjom, a także moim rówieśnikom, jest lekcją życia, która pozostała ze mną i prawdopodobnie zawsze będzie - tak myślą nasi uczniowie”, wyjaśnia Matt Preston Smith, dyrektor szkoły NCS. „Nasza szkoła zachęca uczniów do próbowania nowych rzeczy i do zaufania  samemu sobie. Bycie zaradnym i identyfikowanie lub tworzenie narzędzi do osiągnięcia sukcesu daje uczniom poczucie niezależności daleko wykraczające poza  doświadczenia większości dzieci w ich wieku”.

Podczas gdy niektórzy uczniowie przenoszą się po 8 klasie w NCS, wielu decyduje się zostać i doświadczyć specjalnego szkolnego programu 9th Grade Leadership. W NCS najstarsi członkowie społeczności uczniowskiej uczą się, jak stać się ciekawymi świata, odpowiedzialnymi członkami społeczności, inspirując młodszych kolegów w kampusie przez cały rok. Uczniowie uczą się odpowiedzialności i zachowań międzyludzkich w uczniowskich domach, w których mieszkają, w stodole i na farmie, wykonując codzienne obowiązki i prace społeczne, dyskutują podczas posiłków, wędrują i biwakują w weekendy, uczestniczą w zajęciach sportowych i innych zajęciach na świeżym powietrzu, a także corocznej, wystawianej na wiosnę w spełniającym broadwayowskie standardy szkolnym teatrze, sztuce.

Nic dziwnego, że dzięki takiemu podejściu do nauczania w North Country School - uczniowie zyskują pewność siebie, kreatywność, mistrzostwo w wielu dziedzinach, a przede wszystkim wiedzę. Jak mówi Sam: „Naprawdę nie ma drugiego takiego miejsca jak NCS. Nie miałem pojęcia, jak fajne będzie to miejsce, i na pewno nie spodziewałem się, że spędzony tam czas wpłynie na moje życie tak znacząco, jak to miało i nadal ma miejsce”.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe