informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Anna Wasyl pokieruje finansami CMR Surgical

Anna Wasyl pokieruje finansami CMR Surgical

HR / 2022.06.23

Powołanie Anny Wasyl na stanowisko Dyrektora Finansowego wzmacnia zespół zarządzający CMR. Firma kontynuuje tym samym globalną ekspansję i konsekwentnie poszerza skalę działalności.

CMR Surgical (CMR) – firma działająca w branży robotyki chirurgicznej – ogłosiła powołanie Anny Wasyl na stanowisko Dyrektora Finansowego, z dniem 1 czerwca 2022 roku.

Anna Wasyl jest wykwalifikowanym menedżerem z prawie dwudziestoletnim doświadczeniem w zakresie finansów i zarządzania ryzykiem. Zanim dołączyła do zespołu CMR, związana była z firmą ABB – światowym liderem w produkcji robotów przemysłowych i systemów robotycznych. W trakcie swojej kariery, Anna Wasyl zajmowała stanowiska kierownicze w sektorach robotyki, automatyzacji procesów i przemysłu chemicznego na terenie Europy, USA, Chin i Meksyku. Przed podjęciem współpracy z CMR, Wasyl pełniła funkcję Dyrektora Finansowego Działu Robotyki i Automatyki Dyskretnej w ABB Chiny, gdzie kierowała operacjami finansowymi na szybko rozwijającym się chińskim rynku robotyki. Ukończyła międzynarodowe stosunki gospodarcze w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Powołanie Anny Wasyl na stanowisko Dyrektora Finansowego jest kamieniem milowym w historii rozwoju CMR Surgical. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza teraz, kiedy kontynuujemy ekspansję firmy na nowych, szybko rozwijających się rynkach na całym świecie. – powiedział Per Vegard Nerseth, Dyrektor Generalny CMR Surgical. Jej wyjątkowo bogate doświadczenie w kierowaniu jednostkami finansowymi oraz wybitny know-how z pewnością będą nieocenionym wsparciem w trakcie realizacji naszej strategii. Anna doskonale wie, jak łączyć długoterminową strategię z krótkoterminowymi potrzebami. Cieszymy się, że możemy powitać ją w zespole kierowniczym CMR.

Nominacja Anny Wasyl na stanowisko Dyrektora Finansowego zwiększa kompetencje zespołu kierowniczego CMR. Firma deklarowała niedawno chęć zatrudnienia pracowników wyższego szczebla w Europie. Celem jest kontynuacja wzrostu i sukcesu komercyjnego na kluczowych rynkach będącego następstwem pozyskania finansowania Serii D o wartości 600 milionów dolarów, które zostało ogłoszone w czerwcu 2021 roku.

CMR jest szybko rozwijającą się, globalną firmą specjalizującą się w robotyce. Z radością dołączam do zespołu kierowniczego w tak szczególnym dla firmy momencie. – powiedziała Anna Wasyl, Dyrektor Finansowy CMR Surgical. Cieszę się, że mogę przyczynić się do realizacji inspirującej misji CMR, czyli udostępnienia robota Versius i chirurgii wspomaganej robotycznie jak największej liczbie szpitali i pacjentów na całym świecie.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe