informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
ASBIS ZWIĘKSZA POMOC HUMANITARNĄ UKRAINIE  DO 2 MLN USD

ASBIS ZWIĘKSZA POMOC HUMANITARNĄ UKRAINIE DO 2 MLN USD

Wiadomości / 2022.05.12

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, przeznaczył kolejny 1 mln USD na utworzony w marcu tego roku specjalny fundusz pomocy humanitarnej UkraineHelpFund. Obecna wartość tego funduszu, w ramach którego ASBIS dostarcza pomoc humanitarną na Ukrainę wynosi 2 mln USD.

Dzięki podwyższonej kwocie ASBIS przekazał Ukrainie m.in. kolejnych 10 w pełni wyposażonych ambulansów (w sumie 20 ambulansów), nowoczesne, mobilne, zasilane na baterie urządzenie rentgenowskie RAFALE DR oraz kolejne transporty najbardziej potrzebnych produktów medycznych i przemysłowych.

Od początku wojny w Ukrainie ASBIS aktywnie niesie pomoc humanitarną najbardziej potrzebującym i poszkodowanym w trakcie działań wojennych. W ramach utworzonego specjalnego funduszu UkraineHelpFund, każdego tygodnia wysyłane są na Ukrainę ciężarówki do najbardziej potrzebujących miast, szpitali i ośrodków w Ukrainie.

Do tej pory Grupa dostarczyła 20 w pełni wyposażonych karetek, gotowych do niesienia natychmiastowej pomocy, mobilne, zasilane na baterie urządzenie rentgenowskie RAFALE DR oraz ponad 27 000 zestawów medycznych i pierwszej pomocy, produkty technologiczne, takie jak generatory prądu i power banki, oraz wiele innych niezbędnych rzeczy, w tym m.in. koce, śpiwory, materace, a także najbardziej potrzebne artykuły spożywcze.

„Skupiamy się na pomocy humanitarnej oraz dostarczeniu takich urządzeń, które będą niosły realną pomoc ofiarom obecnego konfliktu zbrojnego w Ukrainie. Współpracujemy z fundacjami, organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami rządowymi, od których otrzymujemy dokładne informacje, jakie produkty lub urządzenia są najbardziej potrzebne. Mamy pewność, że trafiają one do najbardziej potrzebujących i od razu są wykorzystywane do ratowania zdrowia i życia ludzkiego” – powiedział Serhei Kostevitch, Prezes Grupy ASBIS.

„To niesamowite jak bardzo pracownicy ASBIS zaangażowali się w sprawę pomocy Ukrainie. Chciałbym im serdecznie podziękować za ich zaangażowanie, okazane serce oraz pracę włożoną w ten niesamowity projekt, który, niesie pomoc i pomaga ratować to co mamy najcenniejsze, czyli ludzkie życie” – dodał Serhei Kostevitch.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe