informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
AT&T nie kupi T-Mobile USA
fot. usatoday

AT&T nie kupi T-Mobile USA

Technologie / 2011.12.20

Upadła propozycja AT&T, opiewająca na kwotę 39 miliardów dolarów, zakupu od Deutsche Telekom US, T-Mobile USA. Fuzja upadła ponieważ budziła zbyt duży opór regulatora rynku i wielu grup praw obrońców praw konsumentów, którzy obawiali się podniesienia cen oraz mniejszego wyboru dla korzystających z usług gigantów w USA.

Teraz zarówno AT&T jak i Deutsche Telekom będą zmuszone szukać nowym rozwiązań. Niemiecki koncern pomimo, że otrzyma 4 miliardy dolarów z powodu nie zawarcia transakcji - AT&T był tak pewny podpisania umowy i nie kwestionowania fuzji przez rugulatorów rynku, że zaproponował Duetsche Telekom taki zapis w umowie.

"Jest naprawdę mało takich przypadków, że odchodzisz od stołu z czteroma miliardami dolarów, ale wciąż czujesz rozczarowanie i niedosyt" - skomentował sytuację Thomas Wehmeier z firmy Informa Telecoms & Media.

Z całą pewnością CEO Deutsche Telekom Rene Obermann nie jest zadowolony z faktu iż umowa nie dojdzie do skutku - sprawia to, że będzie musiał zainwestować kolejne miliony, aby pozostać jeszcze na czas jakiś na rynku amerykańskim - mimo dużych chęci opuszczenia kraju. Plany i prognozy dotyczące wyników finansowych potentata telefonii nie ulegną pogorszeniu, natomiast pieniądze z powodu zerwania umowy przeznaczone zostaną na inwestycje w Europie.

źródło: Reuters

agdrtv24.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe