

Austriacka fabryka Liebherra w Lienz wyprodukowała 15-milionowe urządzenie AGD
Liebherr rocznie produkuje ponad 2,2 miliona artykułów gospodarstwa domowego. Kluczem do sukcesu marki Liebherr jest połączenie najwyższej jakości z klasycznym designem urządzeń oraz nieustanne usprawnianie swoich produktów tak, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. We wrześniu 2014 roku z taśmy produkcyjnej w fabryce w Lienz zjechało urządzenie numer 15 000 000, co jest wyjątkowym wydarzeniem w historii firmy.
Pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku fabryki Liebherra w Ochsenhausen w Niemczech nie nadążały z produkcją sprzętów AGD. Dodatkowo stale rosnąca liczba zamówień niemalże zmusiła markę Liebherr na rozwinięcie swoich linii produkcyjnych i otwarcie kolejnego, nowego zakładu sprzętu AGD. W 1980 roku, nowo otwarta fabryka zamrażarek skrzyniowych Liebherra w austriackim Lienz, która zajmowała powierzchnię 42 000 m2 poszczycić się produkcją na poziomie 500 urządzeń dziennie. 24 lata później, we wrześniu 2014 roku zakład w Lienz świętuje wyprodukowanie urządzenia marki Liebherr numer 15 000 000. Obecnie zakład zajmuje powierzchnię 210 000 m2 1300 pracowników. Na terenie fabryki w Lienz produkowane są najwyższej jakości chłodziarki, chłodziarko-zamrażarki, zamrażarki oraz winiarki marki Liebherr. Produkcja obejmuje sprzęty do użytku domowego, jak również specjalistyczny sprzęt dla firm i przedsiębiorstw. Wszystkie urządzenia muszą spełniać szereg wyśrubowanych norm i przejść szczegółowe testy: muszą radzić sobie z częstym otwieraniem drzwi, przechowywaniem dużej ilości jedzenia czy napojów oraz pracą w wyższej niż zazwyczaj temperaturze otoczenia.
Jubileuszowe, 15 000 000 urządzenie to winiarka WT5872 (Vinidor WTes 5872).
źródło: liebherr/informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Firmy poszukają aktywów, a nie produktów finansowych
2026.06.23Piknik Foodtruckowy w G City Promenada. Tak będzie wyglądał wymarzony początek wakacji na Pradze-Południe
2026.06.22Po świadectwa i… po Victory Royale. Fortnite Week w G City Biała
2026.06.22Aleksandra Łapińska nową dyrektor Focusa w Bydgoszczy
2026.06.19Peakside rozwija City Point Targówek. Wystartowała budowa czwartej hali
2026.06.18Budowa nowej fabryki Baumit w Zimnej Wódce wchodzi w kolejny etap
2026.06.17Jakub Kaźmierczak nowym dyrektorem zarządzającym MVGM Polska
2026.06.17Exide Technologies zaprezentuje swoje know-how oraz innowacyjne rozwiązania podczas targów Automechanika Frankfurt 2026
2026.06.17Firmy mylife Diabetes Care, CamDiab i Dexcom ogłaszają integrację systemu Dexcom G7 z myLoop AID
2026.06.16





