informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Baltisse i Straco Real Estate nabywają większościowe udziały w SPEEDWELL: zwiększają zasięg działania w Rumunii i wchodzą na polski rynek
Didier Balcaen

Baltisse i Straco Real Estate nabywają większościowe udziały w SPEEDWELL: zwiększają zasięg działania w Rumunii i wchodzą na polski rynek

Wiadomości / 2024.04.18

Straco Real Estate i Baltisse ogłosiły zakończone sukcesem nabycie większościowego pakietu udziałów w SPEEDWELL, wiodącym deweloperze z siedzibą w Rumunii. To strategiczne posunięcie umacnia zaangażowanie Baltisse i Straco w rozszerzanie obecności w Europie Wschodniej, w oparciu o ugruntowaną reputację i doświadczenie SPEEDWELL w regionie.

Jan Demeyere i Didier Balcaen, założyciele SPEEDWELL, będą nadal zarządzać firmą wraz z Baltisse i Straco Real Estate. Ich wspólna wizja ma na celu dalsze wzbogacanie portfela deweloperskiego SPEEDWELL w Rumunii, przy jednoczesnym kierowaniu wejściem firmy na dynamiczny polski rynek. Dzięki solidnemu zespołowi ponad 50 specjalistów z branży, wcześniejsze i obecne portfolio deweloperskie SPEEDWELL w Rumunii obejmuje ponad 150 000 m² powierzchni biurowej, 23 000 m² powierzchni przemysłowej i ponad 6 000 lokali mieszkalnych oraz szeroki zakres usług dodatkowych w ramach projektów deweloperskich o mieszanym przeznaczeniu.

„To partnerstwo oznacza nowy, ekscytujący rozdział dla SPEEDWELL. Straco Real Estate i Baltisse wnoszą nieocenione zasoby i strategiczny wgląd, które przyspieszą nasz rozwój, jednocześnie utrzymując nasze niezachwiane dążenie do doskonałości” - powiedział Jan Demeyere, współzałożyciel Speedwell.

Didier Balcaen, współzałożyciel SPEEDWELL, powtórzył te słowa, stwierdzając: „Połączenie sił z Baltisse i Straco Real Estate stanowi ogromną szansę dla SPEEDWELL na rozszerzenie zasięgu i realizację wyjątkowych projektów nieruchomościowych w Rumunii i Polsce. Razem jesteśmy w stanie wykorzystać pojawiające się możliwości w regionie i zapewnić zrównoważoną wartość dla naszych interesariuszy”.

Straco Real Estate i Baltisse podzielają wizję kultywowania długoterminowych partnerstw i realizacji wysokiej jakości projektów, które wzbogacają społeczności i napędzają wzrost gospodarczy.

„Cieszymy się, że możemy współpracować ze SPEEDWELL, firmą znaną z innowacyjności i dążenia do doskonałości. Przeprowadzone przejęcie jest zgodne z naszymi strategicznymi celami rozszerzenia obecności w Europie Wschodniej i świadczy o wierze w długoterminowy potencjał wzrostu regionu” - powiedział Alex De Witte, CEO w Baltisse Real Estate.

„Ugruntowana pozycja firmy SPEEDWELL i jej silny zespół kierowniczy sprawiają, że jest idealnym partnerem do wejścia na polski rynek. Z niecierpliwością oczekujemy wspólnego uwolnienia nowych możliwości i dostarczenia wyjątkowej wartości naszym interesariuszom." - dodał Carl-Philip de Villegas, Partner Zarządzający w Straco Real Estate.

Partnerstwo pomiędzy Baltisse, Straco Real Estate i SPEEDWELL wyraźnie świadczy o dynamicznej współpracy, która ma na celu przedefiniowanie krajobrazu nieruchomości w Europie Wschodniej i stanowi ogromną szansę dla Speedwell na rozszerzenie zasięgu i realizację wyjątkowych projektów nieruchomościowych w Rumunii i Polsce.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe