informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Baumit wspiera polską kadrę młodych kickboxerów

Baumit wspiera polską kadrę młodych kickboxerów

CSR / 2017.09.07

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu przeciętny Polak zapytany o to, czym jest kickboxing, wzruszyłby ramionami. Dziś nie brakuje takich, którzy jednym tchem wymienią odmiany tej dyscypliny sportowej i największe sukcesy kadry narodowej. A tych nie brakuje i wiele wskazuje, że będzie ich jeszcze więcej, bo w macedońskim Skopje trwają właśnie Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów. W zmaganiach o tytuł mistrza kontynentu naszych młodych fighterów wspiera Baumit.

W sporcie, tak, jak w branży budowlanej, wytrzymałość jest nie tylko pożądana, to wręcz konieczność – zauważa Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu w firmie Baumit. – Wbrew pozorom wiele nas łączy, dlatego nie zastanawialiśmy się długo nad wsparciem dla kadetów z Narodowej Kadry Kick Light, którzy właśnie mają szansę zademonstrować swoje umiejętności, determinację i wytrwałość w konfrontacji z przeciwnikami z różnych krajów naszego kontynentu – dodaje.

Od 2 września br. w stolicy Macedonii, Skopje, odbywają się Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów, w których udział bierze także polska drużyna wyposażona przez markę Baumit w stroje treningowe i reprezentacyjne. Młodzi adepci – 10 chłopców i 10 dziewczynek w wieku gimnazjalnym – pokazują nie tylko swój hart ducha, ale i ciała w formule Kick Light.

Wbrew temu co sugeruje nazwa – light można tłumaczyć jako lekki – w tej dyscyplinie liczy się ciężka praca. Zawodnicy muszą być nie tylko silni, ale równocześnie szybcy, wytrzymali i zwinni, a do tego opanowani. Bokserskie ciosy pięścią oraz kopnięcia to ich główne narzędzie, a siła jest równie ważna, co precyzja, bo dozwolone są wyłącznie uderzenia w określone obszary ciała. O tym, jak bardzo ta formuła jest wymagająca, najlepiej świadczy fakt, że walka składa się tylko z dwóch półtoraminutowych rund.

Dlatego na mistrzostwa wyjeżdżają tylko najlepsi z najlepszych, o czym mówi Piotr Nasulewicz – obok Rafała Mazurowskiego, główny trener Narodowej Kadry Kick Light.

Podstawą do otrzymania powołania na Mistrzostwa Europy jest złoty lub srebrny medal z Mistrzostw Polski. Później wybrani kickboxerzy przechodzą wstępną selekcję i kilkudniowe konsultacje – tłumaczy. – Możemy się pochwalić naprawdę zdolną i ambitną kadrą. Rzadko zdarza się, by młodzież, oprócz talentu i umiejętności, miała w sobie też tyle zapału, a do tego była tak zdyscyplinowana jak nasi reprezentanci. Wsparcie od naszych sponsorów, takich jak Baumit, trafia więc w „dobre ręce” – dodaje.

I choć trener kadetów skromnie przyznaje, że na mistrzostwa do Macedonii młodzież pojechała przede wszystkim po to, by pokazać swój zapał i serce do walki, wszystko wskazuje na to, że polska kadra jest po prostu skazana na sukces. W światowym rankingu już zajmuje wysoką, trzecią lokatę i ma w swoim dorobku największą liczbę medali na koncie. Kibicować takim sportowcom to czysta przyjemność, więc nie pozostaje nic innego, jak mocno trzymać kciuki za to, by z Mistrzostw Europy wrócili z kolejnymi krążkami.

źródło: baumit/ib.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe