

Best Western Hotels & Resorts przejmuje WorldHotels
Grupa Best Western® Hotels & Resorts poinformowała o przejęciu słynnej międzynarodowej marki hotelowej WorldHotels™, na którą składa się blisko 300 wyjątkowych hoteli i ośrodków wypoczynkowych w najlepszych lokalizacjach na całym świecie.
Marki Best Western i WorldHotels doskonale się uzupełniają. Nawiązując współpracę, obie firmy zyskają przewagę konkurencyjną – powiedział David Kong, Prezes i Dyrektor Generalny w Best Western Hotels & Resorts. – Darzę markę WorldHotels najwyższym szacunkiem i wierzę w jej olbrzymi potencjał.
Przejęcie WorldHotels zostało sfinalizowane w ubiegłym tygodniu. Marka WorldHotels odegra zasadniczą rolę we wzmocnieniu oferty Best Western w segmencie upper upscale i luxury.
WorldHotels zachowa odrębną osobowość, a jednocześnie skorzysta z niezawodnej i skalowalnej platformy e-commerce, silnych partnerów, uznanego programu lojalnościowego, efektywnego wsparcia sprzedaży i marketingu, międzynarodowej sieci dystrybucji i skutecznego modelu generowania przychodów.
– Best Western to jedna z największych, najbardziej uznanych i zaufanych marek hoteli – powiedział Geoff Andrew, prezes WorldHotels. – Połączona siła naszych marek przygotowuje grunt pod świetlaną przyszłość Best Western i WorldHotels. Poprzez renomowaną kadrę kierowniczą i obecność na każdym rynku Best Western wnosi nowe umiejętności, które niewątpliwie pomogą w rozwoju marki WorldHotels na najważniejszych rynkach.
Od kilku lat marka Best Western przechodzi transformację. Tylko w zeszłym roku znalazła się w zestawieniu najbardziej innowacyjnych firm świata magazynu Fast Company, rozbudowała portfolio do 13 dynamicznych marek, zdobywając nowych gości w nowych segmentach, a także zdobyła rekordową liczbę nagród i wyróżnień branżowych. Najnowsze przejęcie świadczy o dążeniu Best Western do rozwoju, modernizacji i nieustannego postępu i wzmocni pozycję firmy jako zaufanego lidera w międzynarodowej branży hotelarskiej.
– W nadchodzących miesiącach skupimy się na wykorzystaniu potencjału marki WorldHotels poprzez udoskonalenie strumienia przychodów do jej hoteli przy zachowaniu odrębnej tożsamości. Jesteśmy przekonani, że nasza platforma i model generowania przychodów przyniesie korzyści marce WorldHotels i zachęci wiele innych znakomitych hoteli ceniących niezależność do przyłączenia się do nas. Niezmiernie cieszymy się, że w dalszym ciągu obowiązki prezesa WorldHotels będzie pełnił Geoff Andrew – podsumował Kong.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
AGH oraz DXC Technology rozpoczynają strategiczną współpracę w obszarze AI i cyberbezpieczeństwa
2026.06.15CEVA Logistics rozwija niskoemisyjny transport drogowy w Polsce i Europie Środkowej
2026.06.15Partnerstwo zamiast transakcyjności. Branża nieruchomości o współpracy portali i pośredników
2026.06.15Przyszłość HR to ekosystem pracowniczy
2026.06.12Matexi Polska z sukcesem wyemitowało obligacje o wartości 105 mln zł
2026.06.12Aplikacje, turbiny i lodówka na insulinę – uczniowie zaprezentowali projekty podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci
2026.06.11Handel pod kreską. Tylko 18 proc. firm liczy na wzrost sprzedaży, a aż 36 proc. tnie inwestycje
2026.06.10Czego naprawdę oczekują pracownicy hybrydowi?
2026.06.09Matexi zaprasza na dni otwarte w gotowej inwestycji Apartamenty Portowa
2026.06.09





