informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
BNP Paribas Securities Services z kampanią employer brandingową

BNP Paribas Securities Services z kampanią employer brandingową

HR / 2017.09.28

Ciągły rozwój BNP Paribas Securities Services oraz tworzenie nawet 200 nowych miejsc pracy rocznie to powód niestandardowego i kreatywnego eventu na Pl. Europejskim w Warszawie. Mimowie reprezentujący niektóre z benefitów oferowanych przez firmę otworzyli pierwszą kampanię employer brandingową realizowaną przez BNP Paribas Securities Services w Polsce. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kandydatów na warszawskie centrum operacji międzynarodowych, jako atrakcyjnego miejsca do pracy dla absolwentów, młodych profesjonalistów oraz osób z doświadczeniem w zakresie obsługi funduszy inwestycyjnych.

BNP Paribas Securities Services​ ma te same cele, co typowe korporacje, ale dążąc do ich osiągnięcia nie zapomina o swoich pracownikach, ich rozwoju i wzajemnym szacunku. Znacząca część działań firmy to budowanie kultury w biurze, ale także dbanie o komfort pracy – mówi Richard Piskorz, dyrektor departamentu ds. obsługi funduszy inwestycyjnych w BNP Paribas Securities Services. – Nasze centrum usług wspólnych w Warszawie cały czas się rozwija i poszukuje nowych kandydatów. Każdego roku tworzymy około 200 nowych miejsc pracy – dodaje.

Grupę docelową kampanii stanowią studenci i absolwenci oraz osoby z doświadczeniem – od specjalistycznego po menadżerskie. Przy czym wiedza z zakresu finansów nie jest wymagana. BNP Paribas osobom bez wykształcenia kierunkowego zapewnia kompleksowe szkolenia w tym zakresie. Ważna jest natomiast znajomość języków obcych – angielski jest podstawowym wymogiem ze względu na komunikację w międzynarodowym środowisku pracy, drugi język taki jak niemiecki, włoski, hiszpański są mile widziane.

W ramach podjętych działań firma stawia na wielotorową komunikację. Ambient w przestrzeni publicznej na Pl. Europejskim z udziałem mimów miał podkreślić otwartą, przyjacielską i żywą atmosferę panującą w firmie. Osoby, które szukają ożywienia i chcą się realizować nie tylko w pracy, ale i poza nią mogą brać udział w różnych aktywnościach oferowanych im przez BNP Paribas, takich jak szkółka tenisowa, piłka nożna, piłka siatkowa, koszykówka oraz inne mniej sportowe, m.in. Klub Mówców Toatsmasters, czy liczne inicjatywy wolontariatu pracowniczego.

Oryginalny sposób prezentacji oferty benefitów pozapłacowych to nie jedyna atrakcja oferowana przez BNP Paribas na placu Europejskim. Przechodnie byli zachęcani do interakcji z mimami – zrobienia sobie z nimi zdjęcia – i wzięcia udziału w konkursie prowadzonym na profilu społecznościowym firmy na Facebooku.

Dodatkowo BNP Paribas będzie prowadzić szereg działań komunikacyjnych, zarówno w mediach tradycyjnych, jak i społecznościowych. Na potrzeby kampanii powstały także materiały video z udziałem pracowników firmy.

W nagraniach, wywiadach i sesjach zdjęciowych bohaterami są nasi pracownicy. Staraliśmy się zwrócić uwagę na atmosferę panującą w firmie. BNP Paribas Securities Services, to miejsce przyjazne, tworzone przez ludzi z różnorodnymi zainteresowaniami. Swoje pasje przekładają na inicjatywy (tzw. Kluby, stąd hasło kampanii „Join the Club”). Pracownicy wspólnie korzystają z nich po pracy, rozwijając się nie tylko pod kątem zawodowym – dodaje Katarzyna Stamatel, manager ds. komunikacji w BNP Paribas Securities Services.

Naszym pracownikom oferujemy wiele inicjatyw oddolnych, inicjowanych przez firmę – mamy klub mówców publicznych, trzy drużyny w piłkarskiej Lidze Biznesu i klub siatkarski. Szczególnie dumni jesteśmy natomiast z klubu tenisowego, który systematycznie się rozwija. Dofinansowujemy też naukę języków obcych, studia podyplomowe i szkolenia modułowe. Dbamy też o ergonomię samej pracy oferując m.in. biurka z elektryczną regulacją wysokości, specjalistyczne krzesła, dwa monitory dla każdego pracownika, wyciszone kabiny, gdzie można swobodnie porozmawiać przez telefon, sale do odpoczynku. Nasza oferta jest więc także pod tym kątem bardzo bogata – podkreśla Anna Raciborska, szefowa HR w BNP Paribas Securities Services.

Kampania BNP Paribas będzie miała także swoją odsłonę billboardową. Na 5 stacjach warszawskiego metra, widoczne będą plakaty zachęcające kandydatów do składania swoich aplikacji. W ramach działań komunikacyjnych, pod kątem rekrutacji nowych pracowników, BNP Paribas Securities Services przygotowało także stronę internetową – www.joinbnpparibas.pl – na której można szczegółowo zapoznać się z ofertą firmy oraz trwającymi aktualnie procesami rekrutacyjnymi.

Należy podkreślić, że BNP Paribas Securities Services specjalizuje się w obsłudze operacji na papierach wartościowych oraz funduszach inwestycyjnych dla inwestorów instytucjonalnych oraz instytucji finansowych. Firma działa w ponad 90 krajach, na pięciu kontynentach i jest największym w Europie depozytariuszem. Na nowych kandydatów czeka więc międzynarodowe środowisko pracy i wyzwania o zasięgu globalnym.

źródło: bnp paribas/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe