

Branża stolarki dla Ukrainy – sprawdź jak można pomóc
Od początku konfliktu w Ukrainie wiele firm i osób z branży stolarki budowlanej organizuje akcje wysyłki zaopatrzenia dla Ukrainy i zbiórki darów. Pomoc w różnych formach wciąż jest potrzebna. Dlatego Związek POiD wraz ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Rynku Okien i Fasad w Ukrainie oraz redakcją oknonet.pl, podjęli współpracę, której celem jest wskazanie najbardziej aktualnych potrzeb oraz bezpośredni kontakt do wolontariuszy. Wszystkie informacje zostały zamieszczone w jednym miejscu, w specjalnej zakładce „Branża dla Ukrainy”, na stronie internetowej POiD.
O tym jak wygląda sytuacja w Ukrainie mieli okazję przekonać się uczestnicy dwunastej odsłony Kongresu Stolarki Polskiej. Do udziału w roli gości honorowych Kongresu zaproszono Alekseya Bubnova i Ivana Bogdana, przedstawicieli ukraińskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Rynku Okien i Fasad, którzy opowiedzieli jak wygląda wojenna codzienność w Ukrainie oraz jak obywatele Ukrainy angażują się w pomoc walczącym na froncie. Wystąpienie zakończyło się owacją na stojąco i zapewnieniem dalszego wsparcia ze strony polskiej branży stolarki budowlanej.
Jednym z założeń zostało stworzenie platformy, która umożliwi zwiększenie skuteczności pomocy. Dzięki współpracy Związku POiD, ukraińskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Rynku Okien i Fasad oraz redakcji oknonet.pl, powstała inicjatywa, która nie tylko pozwala poznać zainteresowanym najbardziej palące potrzeby, ale również ułatwia bezpośredni kontakt z wolontariuszami, którzy bezpośrednio docierają z pomocą do okupowanych regionów Ukrainy.







Do najbardziej palących potrzeb należy pomoc dzieciom poległych żołnierzy, środki medyczne, wyposażenie techniczne oraz wojskowe. Każdy, kto chciałby w jakikolwiek sposób wesprzeć naszych wschodnich sąsiadów, może wybrać jedną z wymienionych form pomocy, i za pośrednictwem danych zamieszczonych w nowej zakładce skontaktować się z Ivanem Bogdanem, który jako wolontariusz koordynuje akcję pomocową.
Nie da się wyrazić słowami wdzięczności do Polaków, którzy już tak wiele zrobili dla Ukrainy. Ogromne znaczenie ma każda pomoc, zarówno materialna jak i ta mentalna. Dlatego bardzo dziękujemy za możliwość udziału w Kongresie Stolarki Polskiej oraz możliwość pokazania naszej sytuacji. Inicjatywa, z którą przyszła do nas branża stolarki polskiej, pozwola na przekazaywanie rzetelnej informacji o działaniach na froncie, ale też jeszcze przecyzyjniej docierać nam z konkretną pomocą. To bardzo duża pomoc dla nas. Dziękujemy – mówi Ivan Bubnov.
Zakładka z najważniejszymi informacjami o formach pomocy Ukrainie oraz bezpośredni kontakt: Branża stolarki dla Ukrainy
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Jak rozmawiać z uczniami o sztucznej inteligencji? Webinar dla nauczycieli
2026.03.13Transport napędzany siłą wiatru - CEVA Logistics rozszerza ofertę niskoemisyjnych rozwiązań logistycznych FORPLANET
2026.03.13Europejskie centra obsługi stawiają na konsolidację i więcej AI
2026.03.12Sąd: działania Miasta Otwock wobec spółki Amest Otwock niezgodne z dobrymi praktykami współpracy
2026.03.12Polacy mają 3,8 biliona złotych oszczędności. 6 na 10 odkłada, ale tylko 39% inwestuje
2026.03.12Spada apetyt MŚP na AI. Dwa razy mniej firm planuje zwiększać inwestycje niż w ubiegłym roku
2026.03.11Światowej klasy design w Roma Tower. Wnętrza zaprojektuje słynna Pininfarina
2026.03.10Aktywna edukacja najmłodszych, która kształtuje przyszłe pokolenia
2026.03.10Premiera: Alides Polska rozpoczyna sprzedaż Westo Wola - 132 mieszkania na dynamicznie rozwijającej się Woli
2026.03.10





