informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Budowa Splot Wola osiągnęła stan surowy zamknięty

Budowa Splot Wola osiągnęła stan surowy zamknięty

Nieruchomości / 2026.03.26

Realizacja pierwszego etapu warszawskiej inwestycji Splot Wola wchodzi w kluczową fazę. Osiągnięcie stanu surowego zamkniętego umożliwia rozpoczęcie zaawansowanych prac instalacyjnych i wykończeniowych wewnątrz budynku. Projekt powstający na warszawskiej Woli obejmuje 103 mieszkania oraz powierzchnie pod lokale usługowe przygotowywane na parterze. Przekazanie kluczy mieszkańcom planowane jest na czwarty kwartał 2026 roku.

Matexi Polska osiągnęła kolejny kamień milowy w realizacji inwestycji Splot Wola, powstającej przy ul. Sowińskiego 28 w Warszawie. Projekt realizowany jest na styku Odolan i Ulrychowa, w jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się części dzielnicy Wola. Lokalizacja w pobliżu ulic Wolskiej i Sowińskiego, z dogodnym dojazdem do Ronda Daszyńskiego, zapewnia sprawne połączenie z centrum miasta, a jednocześnie dostęp do rozwiniętej infrastruktury handlowej, usługowej i rekreacyjnej.

Za realizację inwestycji odpowiada polska firma budowlana Łucz-Bud, pełniąca funkcję generalnego wykonawcy. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a poziom zaawansowania projektu wynosi obecnie około 60 proc. Osiągnięcie stanu surowego zamkniętego oznacza, że konstrukcja budynku, stolarka okienna oraz zasadnicze elementy obudowy zostały wykonane, co pozwala na prowadzenie zaawansowanych robót instalacyjnych i wykończeniowych wewnątrz obiektu.

– Osiągnięcie stanu surowego zamkniętego to jeden z kluczowych momentów w realizacji inwestycji, który z perspektywy przyszłych mieszkańców przybliża moment odbioru lokali. W przypadku projektu Splot Wola prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i już pod koniec roku klienci będą mogli otrzymać klucze do swoich mieszkań – podkreślił Jędrzej Krajza, inżynier projektu Splot Wola, Matexi Polska.

Budowa Splot Wola rozpoczęła się pod koniec 2024 roku. Zakończenie prac budowlanych oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie planowane jest w trzecim kwartale 2026 roku, a przekazywanie kluczy właścicielom powinno rozpocząć się w czwartym kwartale tego roku.

W ramach pierwszego etapu inwestycji powstaje budynek liczący od sześciu do ośmiu kondygnacji. Znajdą się w nim 103 mieszkania o zróżnicowanych metrażach i układach od 2 do 5 pokojowych, w tym dwupoziomowe mieszkania z tarasami na ostatniej kondygnacji. W aktualnej ofercie sprzedażowej dostępna jest jeszcze około jedna trzecia lokali.

Na parterze przewidziano lokale usługowe dostępne zarówno od strony ul. Sowińskiego, jak i od strony wewnętrznego dziedzińca. Do dyspozycji mieszkańców zaplanowano dwupoziomowy garaż podziemny z rowerownią i komórkami lokatorskimi, a także zielone dziedzińce oraz przestrzenie sprzyjające sąsiedzkim spotkaniom i integracji mieszkańców.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe