informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Canon: Ambitne plany sprzedażowe

Canon: Ambitne plany sprzedażowe

Technologie / 2012.01.07

Japoński koncern do 2015 roku chce osiągnąć sprzedaż na poziomie 64 miliardów dolarów - podaje gazeta giełdowa Nikkei. Canon planuje zwiększyć sprzedaż poprzez dywersyfikację i rozbudowę swojego portfolio produktowego - szczegolnie kamer i sprzętu medycznego.

"Roczny plan zakłada wzrost na poziomie 7%, jeśli jednak będziemy rozwijać się w tym tempie co obecnie, to nie osiągniemy do 2015 roku naszego celu. Musimy podjąć inne wyzwania" - powiedział prezes Canona Fujio Mitarai.

Canon planuje zwiększyć roczną sprzedaż sprzętu medycznego do 100 mld jenów, z 30 mld jenów które japoński koncern notuje obecnie( może powstać luka na rynku, w wyniku problemów z którymi musi zmierzyć się Olympus). Nikkei informuje, że Canon chce również "rozwinąć się" w segmencie kamer video.

Spowolnienie gospodarze w USA i Europie, tsunami i trzęsienie ziemi, kóre nawiedziło Japonię w zeszłym roku, a także powodzie w Tajlandii oraz silny jen  - to wszystko sprawiło - że tegoroczne plany biznesowe Canona nie zostaną osiągnięte.

źrodło: Nikkei/agdrtv24.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe