informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Carrefour Polska pomaga poszkodowanym na skutek wybuchu gazu w Poznaniu

Carrefour Polska pomaga poszkodowanym na skutek wybuchu gazu w Poznaniu

CSR / 2018.03.30

Przedstawiciele siedmiu poznańskich sklepów Carrefour we współpracy z Caritas przekazali pomoc 14 rodzinom, które ucierpiały w wyniku wybuchu gazu. 4 marca br. w jednym z budynków na poznańskim Dębcu doszło do katastrofy budowlanej, w wyniku której kilkadziesiąt osób zostało poszkodowanych.

Przedstawiciele sklepów Carrefour w Poznaniu postanowili przyłączyć się do akcji pomocy dla poszkodowanych na skutek wybuchu gazu. Aż siedem placówek Carrefour – 3 hipermarkety i 4 supermarkety – zaangażowało się w inicjatywę. Za pośrednictwem Caritas 14 poszkodowanych rodzin otrzymało od Carrefour karty podarunkowe na zakupy oraz paczki świąteczne. Upominki od sieci wręczono w trakcie spotkania z poszkodowanymi, które odbyło się 29 marca w hotelu Cezamet, a dary w imieniu firmy Carrefour przekazali Waldemar Wiśniewski, Dyrektor Hipermarketu Poznań Górecka oraz Dagmara Motała, Kierownik Supermarketu Poznań Kosmonautów.

– Dziękuję wszystkim pracownikom oraz dyrektorom hiper- oraz supermarketów z Poznania, którzy zaangażowali się w pomoc dla potrzebujących. Ostatnie wydarzenia są dużą tragedią dla całej poznańskiej społeczności, jednak mam nadzieję, że szybka pomoc pozwoli na wyjście z tej trudnej sytuacji. Dziękuję wszystkim, którzy pokazali ogromne serce i wykazali się empatią w stosunku do poszkodowanych. Liczę, że z odpowiednim wsparciem, poszkodowanym rodzinom szybko uda się stanąć na nogi – powiedział Rafał Chabasiński, Dyrektor Regionalny Carrefour Polska, Region Zachód.

Carrefour Polska, w ramach realizacji strategii odpowiedzialnego biznesu aktywnie wspiera organizacje pozarządowe w ich działaniach na rzecz zmniejszenia ubóstwa, wyrównywania szans, przeciwdziałania marnotrawstwu czy promocji zdrowego stylu życia. W działalność charytatywną angażuje się zarówno centrala firmy, jak i sklepy sieci Carrefour w całej Polsce. Przykładem lokalnego zaangażowania może być m.in. przekazanie pomocy dla poszkodowanych w wyniku sierpniowej nawałnicy na Pomorzu. Sklepy wspierają również liczne akcje lokalne z dziedziny ekologii, promocji sportu i zdrowego stylu życia. W ramach współpracy z lokalnymi społecznościami, Carrefour wspiera także hospicja, domy dziecka, przedszkola, szkoły i szpitale znajdujące się w pobliżu sklepów sieci na terenie całego kraju.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe