

Centrum Badawcze Lena Lighting_materiały prasowe
Centrum badawcze Lena Lighting z akredytacją STAGE 3 CTF
Centrum Badawcze Lena Lighting pozytywnie zakończyło ostatni etap procedury akredytacyjnej Customers' Testing Facility (CTF) i uzyskało prestiżowy status CTF Stage 3. To jeden z ważniejszych certyfikatów, jakie może otrzymać laboratorium badawcze działające w strukturze producenta. Oznacza ono, że firma spełnia rygorystyczne wymagania międzynarodowego systemu IECEE oraz normy ISO 17025, regulującej kompetencje laboratoriów w zakresie prowadzenia badań.
Uzyskanie akredytacji CTF Stage 3 pozwala laboratorium Lena Lighting na samodzielne przeprowadzanie testów, których wyniki są uznawane w oficjalnych procesach certyfikacyjnych, w tym takich jak ENEC. Co więcej, firma uzyskała prawo do sporządzania oficjalnych raportów badawczych, stanowiących podstawę certyfikacji produktów przez jednostki notyfikowane na całym świecie.
– Jesteśmy niezwykle dumni z faktu, że pozytywnie przeszliśmy trzeci etap akredytacji CTF. To ogromny krok w rozwoju naszej firmy i potwierdzenie naszych kompetencji w obszarze badań i rozwoju. Posiadanie zaawansowanego laboratorium badawczego to nie tylko możliwości, ale też zobowiązania. Dzięki temu utrzymujemy najwyższy poziom jakości, weryfikacji i innowacyjności.– mówi Marcin Buryan Dyrektor Produkcji z Lena Lighting
Status CTF-3 przyznawany jest jedynie tym laboratoriom, które przejdą restrykcyjne audyty i kontrole zgodności z międzynarodowymi standardami. Lena Lighting spełniła wszystkie wymogi bez zastrzeżeń, co stanowi wyraźne potwierdzenie jakości prowadzonych działań badawczych oraz profesjonalizmu zespołu.
Dzięki uzyskanej akredytacji, firma znacząco zwiększa niezależność i efektywność procesów certyfikacyjnych, skracając czas wprowadzania produktów na rynek oraz zwiększając kontrolę nad jakością i bezpieczeństwem swoich rozwiązań oświetleniowych. Badanie produktów we własnym ośrodku eliminuje również potrzebę transportu do innych, nierzadko bardzo oddalonych jednostek, co wiąże się z redukcją śladu węglowego.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Dzień Kobiet w G City Targówek
2026.03.03Zaktualizowana subskrypcja LimePrime już dostępna w Polsce
2026.03.03Dzień Kobiet w paryskim stylu. „Emily w Paryżu” zawita do G City Promenada
2026.03.02Szachowe emocje w Bydgoszczy. Mistrzostwa Województwa w CH Focus już 7 marca
2026.03.02G City Europe ogłosiło doskonałe wyniki operacyjne za 2025 r. i wzmacnia ofertę handlową swoich centrów.
2026.03.02Drewniana prefabrykacja to elastyczność i efektywność
2026.02.26Cordon Electronics przedłuża najem w MLP Pruszków II
2026.02.26Amest Otwock pozywa Miasto Otwock i jego prezydenta. W grze 320 mln złotych odszkodowania
2026.02.25Grupa Opteamic uzyskuje certyfikat NEN 4400-2 i rozpoczyna działalność w Holandii
2026.02.25







