informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Certyfikat potwierdza wysoki poziom bezpieczeństwa informacji: innovaphone otrzymała certyfikat ISO 27001

Certyfikat potwierdza wysoki poziom bezpieczeństwa informacji: innovaphone otrzymała certyfikat ISO 27001

Wiadomości / 2024.02.29

Bezpieczne i niezawodne przetwarzanie danych ma ogromne znaczenie zarówno dla wewnętrznych informacji firmy, jak i dla danych klientów. Firma innovaphone z siedzibą w Sindelfingen w Południowych Niemczech, producent nowoczesnej platformy komunikacyjnej myApps, uzyskała certyfikat zgodności z surowymi kryteriami normy ISO 27001. Oznacza to, że klienci i partnerzy biznesowi innovaphone mogą być pewni, że ich dane są optymalnie chronione zgodnie z jasno określonymi standardami.

Certyfikat zgodności z najbardziej znaną na świecie normą dotyczącą systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, ISO 27001, który jest już obowiązkowy dla firm z sektora infrastruktury krytycznej (KRITIS), staje się również coraz bardziej interesujący dla firm z innych sektorów. Certyfikacja ISO potwierdza, że firma nałożyła na siebie szczególnie kompleksowe wymagania dotyczące bezpieczeństwa danych przetwarzanych w firmie. "Informacje powierzone nam przez naszych klientów i partnerów biznesowych, a także nasze własne dane przetwarzane są w naszej firmie zgodnie z bardzo rygorystycznymi procesami. Wzbudza to zaufanie, szczególnie wśród naszych licznych klientów z sektora publicznego i  innych klientów z sektora KRITIS. Po uzyskaniu certyfikatów ISO 9001 i 14001, norma 27001 była kolejnym ważnym krokiem", wyjaśnia Dagmar Geer, CEO innovaphone AG.

W innovaphone powołany został zespół kierowany przez Domenico Cicero, specjalistę ds. ISO 27001, którego zadaniem było przeanalizowanie wszystkich istotnych procesów i porównanie ich z surowymi wytycznymi ISO w celu podjęcia wszelkich niezbędnych środków. "Norma ISO 27001 dotyczy nie tylko bezpieczeństwa danych firmowych. Chodzi o ogólne zarządzanie bezpieczeństwem informacji, w tym bezpieczeństwo fizyczne, takie jak bezpieczeństwo budynku firmy oraz sprzętu, zarządzanie kopiami zapasowymi, zarządzanie licencjami, bezpieczeństwo sieci, polityka czystego biurka i wiele innych" - wyjaśnia Domenico Cicero. "Szczególnie w odniesieniu do naszego nowoczesnego budynku firmy, byliśmy już bardzo dobrze przygotowani do uzyskania certyfikatu, podobnie w przypadku zarządzania procesami, gdzie wiele procedur zostało wdrożonych zgodnie z wymogami jeszcze przed rozpoczęciem procesu certyfikacji".

Po pomyślnym zakończeniu audytu, firma innovaphone otrzymała certyfikat ISO 27001 - oficjalne potwierdzenie, że procesy zarządzania bezpieczeństwem informacji są zgodne z rygorystycznymi wymaganiami.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe