informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
CEVA Logistics przedłuża kontrakt z Marelli Aftermarket na zarządzanie centrum dystrybucji w Sosnowcu

CEVA Logistics przedłuża kontrakt z Marelli Aftermarket na zarządzanie centrum dystrybucji w Sosnowcu

Wiadomości / 2024.04.09

CEVA Logistics wzmacnia pozycję na polskim rynku logistyki kontraktowej dedykowanej branży motoryzacyjnej. Do grona jej długoletnich klientów należy Marelli Aftermarket, jeden z globalnych liderów niezależnego rynku części zamiennych. CEVA zarządza centrum dystrybucji w Sosnowcu (woj. śląskie), gdzie realizowane są zamówienia składane przez dystrybutorów w 24 krajach Europy. Firmy przedłużyły właśnie współpracę i podpisały nowy kontrakt na kolejnych 5 lat.  

 

Marelli Aftermarket jest znanym na świecie i w Polsce producentem i dystrybutorem części zamiennych oraz wyposażenia warsztatowego. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment oryginalnych i odpowiadających oryginałom części zamiennych oraz urządzeń diagnostycznych i wyposażenia warsztatowego.

Współpraca CEVA Logistics z Marelli Aftermarket rozpoczęła się w 2004 roku i od tego czasu jest systematycznie rozszerzana. Obecnie CEVA obsługuje centrum dystrybucji Marelli w Sosnowcu. Zadaniem operatora jest kompleksowe zarządzanie operacjami magazynowymi, w tym przyjęcie dostaw (120 tys. operacji magazynowych rocznie) i przygotowanie do dystrybucji (830 tys. operacji rocznie), w tym składowanie, kompletowanie zamówień, dostawy materiałów opakowaniowych i przepakowywanie. Umowa obejmuje też logistykę zwrotów, zarządzanie reklamacjami oraz zarządzanie materiałami promocyjnymi i akcesoriami.

 

Centrum dystrybucji dla logistyki części zamiennych

Centrum dystrybucji Marelli Aftermarket znajduje się w zarządzanym przez CEVA magazynie typu multi-user o powierzchni ponad 17,5 tys. mkw. Jeszcze większą pojemność i optymalizację efektywności operacyjnej zapewnia zainstalowanie Pick Tower (mezzanine) o powierzchni 1,56 tys. mkw. W Centrum składowanych jest ponad 21,3 tys. artykułów różnego rodzaju. Rocznie zespół CEVA odpowiada za przygotowanie ponad 52 tys. przesyłek. Magazyn jest wyposażony w 28 bram przeładunkowych, co przyspiesza procesy załadunku i rozładunku towaru.  

W oparciu o długoletnie doświadczenie w obsłudze branży automotive zespół CEVA przygotował rozwiązania, które wspierają efektywność obsługi Marelli Aftermarket i przyspieszają realizację zamówień. Zarządzanie operacjami magazynowymi wspiera dedykowany system WMS CEVA Matrix Core+. Sosnowiecki magazyn spełnia też najwyższe standardy bezpieczeństwa, m.in. wyposażony jest w system monitoringu wizyjnego i system zraszania, zapewniający ochroną przeciwpożarową. W magazynie zadbano także o wdrożenie  zrównoważonych rozwiązań, m.in. w całym obiekcie zainstalowane jest energooszczędne oświetlenie LED.

Piotr Kukiełka, Operations Contract Management Head CEVA Logistics, podkreśla: „Umiejętność budowania długoletnich i solidnych relacji partnerskich z klientami jest tym, co wyróżnia CEVA i do czego przykładamy szczególną wagę. Dlatego też jesteśmy dumni, że nasz klient Marelli Aftermarket, z którym współpracujemy od 20 lat, po raz kolejny przedłużył z nami umowę. To dla nas nie tylko wyróżnienie, ale też najlepsza motywacja. Dlatego już teraz przygotowujemy się do wdrożenia kolejnych rozwiązań, tak aby aktywnie wspierać szybki rozwój biznesu naszego klienta”.

„Od czasu kiedy pamiętam naszą współpracę, zawsze była ona oparta na fundamencie profesjonalizmu i wzajemnego zaufania, który zagwarantował nam dynamiczny rozwój. Staranna selekcja dostawców pozwala zagwarantować najwyższą jakość usług.  Jednym ze stałych partnerów jest firma CEVA Logistics, która od 20 lat wspiera Marelli Aftermarket w Polsce” powiedziała Anna Rynczuk, Poland AMPS Supply Chain Manager.

Doświadczony partner logistyczny dla  automotive

Z ponad 70-letnim doświadczeniem, CEVA Logistics jest wiodącym na świecie dostawcą usług logistycznych dla branży automotive, nie tylko w zakresie logistyki kontraktowej, ale też transportu drogowego, morskiego i lotniczego. Współpracuje z największymi producentami, dostawcami i dealerami samochodów, dla których przygotowuje dedykowane rozwiązania w ramach kompleksowych łańcuchów dostaw - od transportu do zakładów produkcyjnych, aż po dystrybucję komponentów, części zamiennych oraz nowych i używanych pojazdów. Firma obsługuje ponad 155 magazynów dedykowanych automotive, o łącznej powierzchni przekraczającej 1,6 mln mkw.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe