informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
CEVA Logistics rozpoczyna współpracę z GeoPost

CEVA Logistics rozpoczyna współpracę z GeoPost

Wydarzenia / 2023.02.21

CEVA Logistics, należąca do Grupy CMA CGM, i GeoPost, spółka zależna La Poste, podpisały 7 lutego 2023 r. porozumienie o współpracy.  Będzie ona obejmować wykorzystanie wspólnych zasobów w zakresie dostaw przesyłek drobnicowych, ich transportu i magazynowania.

Porozumienie między firmami dotyczy także poszukiwania możliwości rozwoju nowych usług w ramach gospodarki obiegu zamkniętego (circular economy) i logistyki miejskiej we Francji oraz Europie. Ma to poprawić jakość i konkurencyjność usług obydwu firm. 

Rodolphe Saadé, prezes i dyrektor generalny Grupy CMA CGM, mówi: „Jestem bardzo zadowolony z partnerstwa z La Poste, które dwóm francuskim liderom pozwoli połączyć swoje doświadczenie i wzajemnie się wzmocnić. La Poste będzie mogła polegać na naszej międzynarodowej sieci, a także doświadczeniu naszej spółki zależnej CEVA Logistics w określonych, kluczowych dziedzinach, tak jak my będziemy mogli polegać na ich. To partnerstwo pozwoli nam rozszerzyć ofertę usług dla naszych klientów."

Razem silniejsi

Grupa CMA CGM i Grupa La Poste rozwijają wiodące obszary swoich usług w obszarze logistyki i transportu poprzez spółki zależne CEVA Logistics i GeoPost. CEVA Logistics, z 1 300 oddziałami w 170 krajach, oferuje usługi logistyki kontraktowej, spedycji oraz średnio- i długodystansowych transportów drogowych na świecie.

GeoPost jest jedną z wiodących firm w Europie wyspecjalizowanych się w doręczeniach przesyłek do firm i klientów indywidualnych, w ramach rozbudowanej europejskiej sieci dostaw. W 2021 r. firma dostarczyła na świecie 2,1 mld przesyłek, dzięki sieci ponad 1200 hubów i magazynów, ponad 86 000 samochodów i 120 000 ekspertom w zakresie organizacji dostaw.

Philippe Wahl, prezes i dyrektor generalny La Poste, powiedział: „Cieszę się, że dwie wiodące francuskie grupy wzmocnią swoje relacje przez współpracę operacyjną między CEVA i GeoPost. GeoPost wniesie swój wkład dzięki sieci dostaw ostatniej mili w Europie. Planowana współpraca w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego i miejskich usług logistycznych wpisuje się w zaangażowanie Grupy La Poste w dekarbonizację i zrównoważony rozwój we Francji i Europie”.

Obie firmy będą poszukiwać sposobów na zmniejszenie wpływu, jaki na emisję CO2 mają dostawy dla klientów, także w zakresie niskoemisyjnych dostaw miejskich. Grupa CMA CGM dąży do osiągnięcia poziomu zero netto do 2050 r. Dostawy Grupy La Poste od 2012 r. są neutralne pod względem emisji CO2. Firma mierzy ślad węglowy każdej paczki i dąży do jego maksymalnego zmniejszenia oraz kompensacji, tak aby zredukować emisję dwutlenku węgla na każdą przesyłkę o 30%, w latach 2013-2025.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe