

CH Kasztanowa wspiera kobiety w walce o zdrowie. Wystawa „Siła KobieTY” i bezpłatne badania USG w ramach akcji Różowy Październik
W październiku, miesiącu poświęconym profilaktyce raka piersi, Centrum Handlowe Kasztanowa w Pile dołącza do międzynarodowej akcji Różowy Październik (Pinktober). W ramach projektu „Siła KobieTY” w pasażu galerii będzie można zobaczyć wyjątkową wystawę portretów dwunastu kobiet, które wygrały z chorobą, a także skorzystać z bezpłatnych badań USG piersi 25 października.
Październik to miesiąc, w którym cały świat mówi jednym głosem: profilaktyka ratuje życie. W tym roku Centrum Handlowe Kasztanowa w Pile włącza się w międzynarodową akcję Różowy Październik (Pinktober), przypominając o znaczeniu regularnych badań i wczesnego wykrywania nowotworów piersi. W ramach projektu „Siła KobieTY” w pasażu galerii można zobaczyć wyjątkową wystawę portretów dwunastu kobiet, które udowadniają, że profilaktyka jest ważna, a walka z chorobą możliwa.
Wystawę będzie można oglądać w dniach 13–25 października w CH Kasztanowa. Zdjęcia przedstawiają kobiety, które nie tylko wygrały walkę z rakiem, ale także dziś inspirują innych, pokazując, że zmagania z chorobą mogą stać się początkiem nowego życia – pełnego nadziei, pasji i energii.
Zadbaj o siebie – przyjdź na bezpłatne badania USG
W trosce o zdrowie mieszkanek Piły i okolic, 25 października w godzinach 10:00–18:00 w CH Kasztanowa odbędą się bezpłatne badania USG piersi. Badania zostaną przeprowadzone w dwóch w pełni wyposażonych gabinetach medycznych. Każda uczestniczka otrzyma opis wyniku, który zostanie również udostępniony w systemie pacjent.gov.pl, tak jak w przypadku standardowych badań w placówkach medycznych.
Liczba miejsc jest ograniczona – z badań skorzysta 70 kobiet, a o udziale decyduje kolejność zapisów na miejscu. Badania przeznaczone są dla pań powyżej 18. roku życia.
To wyjątkowa okazja, aby w przyjaznej atmosferze, bez skierowania i długiego oczekiwania, zadbać o swoje zdrowie i rozwiać ewentualne wątpliwości.
Siła kobiet – siła wspólnoty
Projekt „Siła KobieTY”, którego organizatorem jest „Głos Wielkopolski”, odwiedza w tym roku aż sześć wielkopolskich miast, przypominając, że profilaktyka i edukacja zdrowotna to najskuteczniejsza broń w walce z nowotworami. CH Kasztanowa w Pile dołącza do tej ważnej inicjatywy jako miejsce, w którym troska o zdrowie i wspieranie społecznych wartości staje się częścią codzienności.
Wystawa i badania to nie tylko okazja do refleksji, ale także inspiracja, by zatrzymać się na chwilę i zadbać o siebie. Bo – jak podkreślają bohaterki kampanii – życie to najcenniejszy dar, o który warto walczyć każdego dnia.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Roma Tower z prestiżowymi wyróżnieniami. Projekt apartamentowca otrzymał certyfikat Fitwel i dwie nagrody Best in Building Health Award
2026.03.24Matexi zaprasza na dni otwarte w ukończonej inwestycji Apartamenty Portowa
2026.03.24Sarantis Polska otwiera nowe centrum dystrybucyjne w MLP Pruszków II
2026.03.2420 mln euro na rozwój technologii, ponad 400 grantów dla przeszło 320 firm – podsumowanie największego projektu finansowanego przez Unię Europejską dla deep-tech
2026.03.23KPO challenge: 1 dystrybutor, 10 000 Chromebooków, 1214 szkół, realizacja w <20 dni
2026.03.20Prawie 80 tys. dzieci i system, który nie nadąża. Czy da się naprawić zranione dzieciństwo?
2026.03.20Hiperpersonalizacja w e-commerce: przewaga konkurencyjna czy pułapka trendu?
2026.03.20Zasoby biur w Polsce się kurczą. Nie można już zarządzać na wyczucie
2026.03.19Ponad 40 proc. europejskich jednorożców przenosi się do USA ze względu na trudności w działaniu na fragmentarycznym rynku europejskim. EIC chce przeznaczyć ponad 4 mld euro na rozwój innowacji, rusza też nowy program EU SCALE
2026.03.19





