informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Cloud Technologies rośnie jak na drożdżach. Ponad 23 mln zł przychodów po III kwartałach 2015 roku

Cloud Technologies rośnie jak na drożdżach. Ponad 23 mln zł przychodów po III kwartałach 2015 roku

Giełda / 2015.11.20

Najszybciej rosnąca spółka na giełdzie NewConnect opublikowała właśnie skonsolidowany raport finansowy za III kwartał 2015 roku. Wzrosty są imponujące: po III kwartałach Cloud Technologies osiągnęła przychody ze sprzedaży przekraczające 23,1 mln zł oraz zysk netto w wysokości 10,5 mln zł. To ponad dwukrotnie większe wskaźniki, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy to po III kwartałach 2014 roku spółka odnotowała ponad 9,2 mln zł przychodów oraz 4 mln zł zysku.

Warszawska spółka Cloud Technologies, działająca w segmencie analityki Big Data, kolejny raz okazała się żyłą złota dla inwestorów. Od początku roku giełdowe notowania spółki wzrosły o ponad 100 proc. Na początku roku za pakiet akcji spółki płacono około 45 zł – obecnie jego wartość zbliża się nawet do 100 zł. W listopadzie 2015 roku padł rekord: 110 zł za akcję.

Cloud Technologies to firma z segmentu nowych technologii, która analizuje i przetwarza wielkie zbiory danych (Big Data) w chmurze obliczeniowej. Jest jedną z pierwszych firm, które wdrażały tę technologię w Polsce. To właśnie jej akcje przyniosły inwestorom na NewConnect największy profit w 2014 roku i pozycję giełdowego lidera. W tegorocznym rankingu Deloitte Technology Fast 50 CEE spółka zajęła 6. pozycję w kategorii „Rising Stars”.

Spółka stworzyła pierwszą w Polsce i największą w tej części Europy platformę danych DMP (Data Management Platform), która dziennie przetwarza ponad 5 TB danych i monitoruje ponad pół miliona witryn www. Składa się na nią ponad 70 mln profili użytkowników, podzielonych na ponad 100 segmentów i 5 000 atrybutów.

Nasza platforma swoim zasięgiem obejmuje blisko 20 mln realnych użytkowników i ponad 70 mln urządzeń. Oznacza to, że znamy zachowania i preferencje praktycznie każdego polskiego internauty. Jako jedna z nielicznych spółek zajmujących się analityką internetową w Polsce, potrafimy monetyzować dane. Teraz pozyskaliśmy spółkę Audience Network oraz rozbudowujemy nasz zespół badaczy danych – mówi Piotr Prajsnar, CEO Cloud Technologies – Nasza spółka jako jedyna jest bezpośrednio zintegrowana z największymi dostawcami technologii, takimi jak np. Google. Jako jedna z 10 polskich firm otrzymaliśmy również zaproszenie do udziału w programie Tech-Match Poland w Dolinie Krzemowej. Swoje doświadczenia zdobyte w Silicon Valley chcemy przenieść na polski grunt. Dlatego otworzyliśmy w stolicy park technologiczny Cloud Technologies Labs, skierowany do studentów i startupowców, z którymi chcemy wspólnie pracować nad nowymi technologiami – dodaje Piotr Prajsnar.

Cloud Technologies to jedna z historii wielkiego giełdowego sukcesu na NewConnect. W pierwszym dniu giełdowej emisji (maj 2012) akcje Cloud Technologies kosztowały 1,55 zł. Z kolei już w listopadzie tego roku płacono za nie ponad 90 zł. W tym miesiącu padł również giełdowy rekord – za akcje Cloud Technologies płacono 110 zł. Warszawska spółka z powodzeniem działa dzisiaj także na rynkach międzynarodowych (głównie w USA), zaś blisko 50 proc. jej przychodów generowanych jest poza Polską. W swojej strategii biznesowej spółka Piotra Prajsnara jako działania priorytetowe wymienia: dalszą ekspansję na rynki globalne, consulting (optymalizacja procesów biznesowych), mobile (produkcja gier mobilnych, analityka danych ze smartfonów, reklama mobilna), Internet of Things (analityka danych generowanych przez smart-urządzenia) oraz Cloud Technologies Labs (innowacyjny park technologiczny, skierowany do studentów i startupowców).

 Nasz giełdowy sukces to po części efekt boomu na technologie związane z analityką Big Data na całym świecie. Ekonomia oparta na Big Data już teraz staje się faktem, a firmy traktują gromadzone przez siebie dane nie tylko jako zasób, lecz kapitał. Boston Consulting Group w raporcie „The Value of Our Digital Identity” oblicza, że wartość anonimowych danych zgromadzonych o internautach z Unii Europejskiej, w 2020 roku zbliży się do okrągłego biliona EUR. Oznacza to, że cyfrowe ślady pozostawione przez Europejczyków w Sieci będą równoważne finansowo około 8 proc. PKB krajów całej Wspólnoty – mówi CEO Cloud Technologies – Big Data i postępująca digitalizacja całkowicie przemodelują oblicze przyszłego biznesu. Potwierdza to raport firmy Gartner: dzięki danym do 2020 roku aż 80 proc. procesów biznesowych zostanie zmodernizowanych – dodaje Piotr Prajsnar.

źródło:cloudtech/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe