informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Co to jest web design?

Co to jest web design?

Wiadomości / 2022.05.19

Według badania MediaPanel liczba internautów w kwietniu 2022 r. wyniosła 29.9 milionów. Użytkownicy wyszukują informacje, robią zakupy i korzystają z usług. Dzięki wysokim zasięgom Twoja strona internetowa może wynieść Twój biznes na wyższy poziom. Nie jest to jednak takie proste. Konkurencji nie brakuje, a firmy prześcigają się w uatrakcyjnianiu swoich witryn, aby przyciągać uwagę klientów. Jeśli więc chcesz być widoczny w sieci, musisz zadbać przede wszystkim o odpowiedni wygląd swojej witryny. Z treści tego artykułu dowiesz się, czym jest web design i co cechuje skuteczną stronę WWW.

Co jest niezbędne do funkcjonowania witryny?

Każda strona internetowa posiada trzy elementy, bez których nie byłaby w stanie funkcjonować. Stanowią one swego rodzaju fundamenty witryny. Należy do nich:

l  domena, czyli unikalny adres każdej strony internetowej,

hosting, czyli miejsce na serwerze, gdzie przechowywane są wszystkie dane zawarte na stronie,

l  oraz projekt graficzny.

W tym artykule będziemy mówić właśnie o projekcie graficznym i o tym, dlaczego jest tak istotny w funkcjonowaniu strony WWW. Z uwagi na konkurencyjność większości branży, klienci mogą swobodnie wybierać spośród wielu firm. Twoim zadaniem jako przedsiębiorcy jest przykucie jego uwagi i przekonanie go, do zapoznania się z Twoją ofertą. Jak to zrobić? Internauci skanują strony internetowe i już w pierwszych sekundach je oceniają. Jeżeli zadbasz o atrakcyjny wygląd witryny, masz większe szanse na to, że odbiorca zdecyduje się zostać dłużej na Twojej stronie.

Decydując się na projekt graficzny swojej witryny, pamiętaj o wyborze odpowiedniego szablonu i kolorystyki – dopasuj je do swojej branży i oferowanych produktów. Wszystko powinno ze sobą współgrać i wyglądać estetycznie.

Co to jest web design?

Web design to proces projektowania i tworzenia wyglądu strony internetowej. Polega on na doborze i umieszczeniu odpowiednich elementów w odpowiednich miejscach w obrębie witryny oraz jej zaprojektowaniu i uruchomieniu. Do obowiązków osób zajmujących się web designem należy między innymi:

l  zaprojektowanie strony głównej i podstron,

l  wybór layoutu strony,

l  wybór kolorystyki i szaty graficznej witryny,

l  wybór czcionki stosowanej na stronie,

l  wybór elementów uzupełniających treści na stronie, takie jak filmy, obrazy i elementy audio.

Warto wspomnieć o tym, że wygląd strony internetowej powinien być dostosowany do potrzeb użytkownika, co wpłynie pozytywnie na User Experience, czyli wrażenia, jakich odbiorca doświadcza podczas korzystania z danej witryny. Co więcej, odnoszące sukcesy strony internetowe są intuicyjne, łatwe w użytkowaniu, funkcjonalne i zgodne z obecnymi trendami na rynku. Jak sam widzisz, web designing nie jest taki prosty, dlatego najlepiej współpracować ze specjalistami, którzy mają odpowiednie doświadczenie.

Jak powinna wyglądać strona internetowa?

Firmowa witryna jest wizytówką firmy. Powinna więc godnie ją prezentować i zachęcać odbiorców do zapoznania się z ofertą. Aby przykuć uwagę potencjalnego klienta, Twoja strona powinna charakteryzować się pewnymi cechami. Należy do nich między innymi:

l  unikalny i nowoczesny wygląd strony

Internauci cenią sobie unikalność witryn. Podczas tworzenia swojej strony WWW, powinieneś postawić na indywidualny projekt, a nie gotowy szablon. Takie rozwiązanie pozwoli Ci na wyróżnienie się na tle konkurencji. Zadbaj także o odpowiednią estetykę – zastosuj jednolite elementy i grafiki wysokiej jakości. Wybierz także odpowiednią kolorystykę. Pamiętaj, że paleta kolorów użyta na Twojej stronie internetowej powinna wzbudzać pozytywne emocje i odpowiadać branży, w której działa Twoja firma.

l  intuicyjna nawigacja

Intuicyjna nawigacja umożliwia internautom sprawne poruszanie się w obrębie witryny, a co za tym idzie, łatwe wyszukiwanie informacji. Istotna jest tutaj logiczna budowa strony WWW. Strony internetowe, które są przyjemne i łatwe w użytkowaniu, mają m.in.:

è przejrzyste menu z posegregowanymi zakładkami,

è ścieżkę breadcrumbs, która umożliwia łatwy powrót do poprzednich podstron,

è przyciski CTA (call to action), które wzywają do działania, np. ‘’Przejdź dalej’’,

è czytelnie przedstawioną ofertę,

è zakładkę FAQ (często zadawane pytania),

è formularz kontaktowy, czater lub inne rozwiązanie umożliwiające kontakt firmy z klientem.

l  RWD, czyli responsywny design

Z uwagi na to, że coraz więcej internautów korzysta z urządzeń mobilnych, powinieneś dostosować swoją witrynę do różnego rodzaju urządzeń. W tym celu można zastosować technologię RWD, dzięki której Twoja strona zyska responsywny design – będzie wyświetlała się prawidłowo zarówno na komputerze, smartfonie, jak i tablecie.

Kto projektuje strony internetowe?

Projektowanie i tworzenie strony internetowej jest nie lada wyzwaniem. Dla przedsiębiorców, którzy chcieliby zaistnieć w sieci, najlepszym rozwiązaniem jest współpraca z agencją marketingową WeNet. Dlaczego? Zespół specjalistów nie tylko stworzy nowoczesną i dopasowaną do potrzeb Twoich klientów witrynę, ale także zadba o jej obsługę. Witryna wykonana przez profesjonalistów z agencji jest:

l  atrakcyjna wizualnie,

l  intuicyjna i przejrzysta,

l  wygodna w obsłudze, funkcjonalna,

l  nowoczesna i responsywna.

To jednak nie wszystko. Współpracując z agencją WeNet, możesz liczyć także na:

l  indywidualny projekt witryny,

l  bezpieczną i sprawnie działającą stronę WWW,

l  domenę i hosting w pakiecie,

l  wsparcie dedykowanego opiekuna.

Nie zwlekaj! Jeżeli chcesz być posiadaczem firmowej witryny, która jest nowoczesna i dopasowana do oczekiwań Twoich odbiorców, już dziś wejdź na WeNet.pl i zamów bezpłatną wycenę, a już niedługo będziesz cieszył się napływem nowych klientów!

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe