informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Co warto wiedzieć o magazynach w Szczecinie?

Co warto wiedzieć o magazynach w Szczecinie?

Technologie / 2023.03.15

Szczecin to jedno z największych miast w Polsce i stolica województwa zachodniopomorskiego. W miejscowości mieszka ponad 400 tysięcy osób, a to – poza niezwykle urokliwymi zabytkami i historią portową – sprzyja inwestycjom w hale magazynowe. Jak dużą powierzchnię stanowią magazyny w Szczecinie i dlaczego jest ich coraz więcej? Czy kolejne metry ogromnych hal cieszą się potencjalnym zainteresowaniem odbiorców?

Magazyny w Szczecinie powstają w błyskawicznym tempie. Jeszcze w ubiegłym roku kilka dużych przedsiębiorstw zainwestowało w hale, których powierzchnia przekroczyła już 42 hektary. Bardzo prawdopodobne, że w kolejnych latach trend ten zostanie zachowany.

Szczecin słynie z dużych hal magazynowych

Stolica województwa zachodniopomorskiego słynie bowiem z dużych hal magazynowych. Dość powiedzieć, że magazyny w Szczecinie stanowią ponad 1/3 wszystkich budynków inwestycyjnych. Skąd wynika ciągłe poszerzanie oferty tego typu obiektów? Przede wszystkim z lokalizacji. Otóż Szczecin świetnie komunikuje się z innymi częściami świata (w tym także z krajami Unii Europejskiej oraz z pozostałymi obszarami w Polsce) za pomocą rozbudowanych węzłów kolejowych, jednego z największych portów oraz dróg ekspresowych i autostrad (m.in. A6 w kierunku Niemiec czy nowo budowaną drogą ekspresową w kierunku Trójmiasta).

To sprawia, że pojawiają się kolejne już oferty najmu dla powierzchni magazynowych w mieście. Czy cieszą się one dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców?

Czy magazyny w Szczecinie cieszą się dużym zainteresowaniem?

Tak, odpowiednio skomunikowane i wyposażone hale magazynowe są szansą dla rozwijających się przedsiębiorstw i dużych podmiotów gospodarczych, które szukają kolejnych powierzchni magazynowych do gromadzenia swoich towarów, oczekujących na zbyt wśród klientów. Badania pokazują, że Szczecin zaczyna pod tym względem gonić takie ośrodki jak Warszawa czy Trójmiasto. Kolejne przedsiębiorstwa doceniają już nowoczesność hal, ich komunikację i atrakcyjne stawki w stosunku do stolicy.

Warto pamiętać, że magazyny w Szczecinie umiejscowione są zarówno na obrzeżach miasta i w pobliskich gminach (stanowiąc zaplecze logistyczne dla przedsiębiorstw ze Szczecina ale też innych regionów kraju), jak i w samym mieście. Wynika to ze zróżnicowanego zapotrzebowania oraz potrzeb klientów. Dodajmy, że nadal liczba hal magazynowych do najmu jest spora, więc jeżeli Twoje przedsiębiorstwo ma w planach umiejscowienie magazynu w Szczecinie – cały czas możesz wybierać z wielu dostępnych propozycji.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe