informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
ColorLove LENKOWO coraz bliżej

ColorLove LENKOWO coraz bliżej

CSR / 2016.09.26

Podkrakowskie Wrząsowice już niedługo będą mogły pochwalić się ColorLovym Przedszkolem. Zdobywca nagrody głównej w konkursie przechodzi właśnie zewnętrzną metamorfozę, ufundowaną przez firmę Baumit. Prace postępują, a lokalna społeczność – z przedszkolakami na czele – już nie może doczekać się finalnego efektu.

Polsko-Angielskie Przedszkole LENKOWO z Wrząsowic to jeden z dwóch laureatów akcji ColorLove Przedszkole. Placówka triumfowała w rejonie Krakowa. Drugim bohaterem jest Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Płk. Stanisława Dąbka z Sychowa, który pokonał konkurencję w rejonie Trójmiasta. Nagrodą główną za zwycięstwo, ufundowaną przez firmę Baumit, jest przemalowanie elewacji, dzięki któremu przedszkola zyskają nowe, odświeżone oblicze.

Zmiany na lepsze

Po kilkumiesięcznym okresie przygotowań, metamorfoza LENKOWA z fazy projektowej weszła w etap realizacji. Robotnicy dwoją się i troją, by podopieczni przedszkola jak najszybciej mogli cieszyć się finalnym efektem prac elewacyjnych. Stonowaną dotąd kolorystykę ścian zewnętrznych z zielenią w roli głównej powoli wypiera prawdziwa feeria nasyconych barw, stopniowo przechodzących w odcienie pastelowe.

Nieregularna, nowoczesna bryła budynku wręcz zaprasza do zabawy kolorami, stosowania kontrastów i wyrazistych połączeń.

Ściany farbą malowane

O nowy image przedszkola dba firma Baumit – fundator metamorfozy. Jako producent z wieloletnim doświadczeniem w obszarze produktów fasadowych doskonale wie, która farba najlepiej sprawdzi się na elewacji przedszkola we Wrząsowicach.

– Do projektu desygnowaliśmy silnie kryjącą farbę klasy Premium – StarColor, wręcz wyspecjalizowaną w malowaniu renowacyjnym. Przy jej zastosowaniu możemy bardzo sprawnie uzyskać emanujący kolorami efekt wysoce odporny na warunki atmosferyczne i zanieczyszczenia, który będzie towarzyszył maluchom lokalnej społeczności nie tylko przez pierwsze miesiące po wyschnięciu farby. Co ważne, elewacja będzie teraz skutecznie chroniona przed atakiem glonów, grzybów i pleśni, a na straży najciemniejszych odcieni staną specjalne Cool Pigmenty, chroniące elewację przed skutkami nadmiernego nagrzania promieniami słonecznymi – mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu firmy Baumit.

źródło: baumit/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe