informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
ČSOB przyspiesza cyfrową transformację w oparciu o polską technologię

ČSOB przyspiesza cyfrową transformację w oparciu o polską technologię

Wiadomości / 2021.11.02

Grupa finansowa ČSOB, w skład której wchodzi m.in. ČSOB Banka - jeden z największych banków komercyjnych operujących na terenie Słowacji - wzbogaciła swój arsenał narzędzi IT o platformę low-code polskiego producenta, firmy WEBCON. ČSOB wykorzysta to rozwiązanie do rozwoju wewnętrznego centrum kompetencyjnego, które usprawni procesy biznesowe i przyspieszy cyfrową transformację.

ČSOB Financial Group to jedna z najsilniejszych grup finansowych na rynku słowackim. Jej właścicielem jest KBC Group, wiodąca grupa finansowa w Europie. Organizacja poszukiwała rozwiązania, które pozwoli jej szybko budować aplikacje dziedzinowe, wspierające digitalizację i automatyzację procesów biznesowych w ramach całej grupy. Po ewaluacji dostępnych na rynku rozwiązań zdecydowała się postawić na narzędzie wykorzystujące technologię low-code.

- Szukaliśmy rozwiązania, za pomocą którego będziemy mogli efektywnie realizować digitalizację procesów w organizacji. Naszym celem nie jest jedynie ich automatyzacja, ale wdrożenie kompleksowych usprawnień w tym obszarze, dlatego, zamiast dążyć do oddania budowy aplikacji w ręce użytkowników biznesowych, wzmocniliśmy departament IT poprzez utworzenie dedykowanego centrum kompetencyjnego - mówi Marek Loula, dyrektor finansowy i członek zarządu odpowiedzialny za IT w ČSOB. I dodaje: Wybraliśmy WEBCON BPS, ponieważ platforma ta, oprócz umożliwienia szybkiego tworzenia rozwiązań, kompleksowo adresuje również wymagania korporacyjne, takie jak zarządzanie cyklem życia aplikacji i jej bieżącymi zmianami oraz utrzymaniem.

To nie pierwszy raz, kiedy prestiżowa instytucja finansowa przeprowadza cyfryzację z wykorzystaniem platformy low-code polskiego producenta. Wśród klientów WEBCON znajdują się takie firmy jak Siemens Finance, Societe Generale Equipment Finance czy Diners Club. Za pomocą platformy automatyzują procesy biznesowe i przyspieszają ich realizację o nawet 87%.

- Sektor finansowy to bez wątpienia jedna z najbardziej konkurencyjnych gałęzi gospodarki – dlatego tak ważne jest wdrażanie technologii, które mają potencjał, by przyspieszyć wzrost i pomóc w budowaniu przewagi konkurencyjnej. Cyfryzacja i automatyzacja procesów jest niezwykle istotna, ponieważ bezpośrednio wpływa na obniżenie ryzyka operacyjnego, pomaga zapewnić audytowalność, usprawnić obsługę klientów i podejmować lepsze decyzje strategiczne. Jesteśmy dumni z tego, że ČSOB zaufało nam i wybrało nasze narzędzie do osiągnięcia swoich ambitnych celów – mówi Łukasz Wróbel, wiceprezes WEBCON ds. rozwoju biznesu.

ČSOB buduje wewnętrzne centrum kompetencyjne, którego celem jest zapewnienie zdolności dostarczania i stałego rozwoju aplikacji biznesowych. Umożliwi to organizacji realizację strategii cyfrowej transformacji poprzez szybkie opracowywanie i wdrażanie nowych rozwiązań z użyciem wewnętrznych zasobów i przy wykorzystaniu ujednoliconej platformy aplikacyjnej. Za wyborem polskiego narzędzia przemówiły takie argumenty, jak bardzo szybki czas dostarczania aplikacji, zaawansowane możliwości integracyjne oraz elastyczność platformy w zakresie obsługi zmian, która pozwala na bieżąco dostosowywać zbudowane na platformie rozwiązania do zmieniających się potrzeb firmy.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe