informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Dane TomTom Traffic zasilają nowe, zautomatyzowane modelowanie transportu

Dane TomTom Traffic zasilają nowe, zautomatyzowane modelowanie transportu

Moto / 2023.06.13

Miliony zanonimizowanych punktów danych TomTom pokazują zapotrzebowanie na automatyczne modelowanie ruchu drogowego, dzięki nowemu rozwiązaniu PTV Group Model2Go. Analiza najczęściej używanych tras i natężenia ruchu od TomTom umożliwia PTV Group dostarczenie modeli transportowych całych miast w ciągu jednego tygodnia.

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś, że integruje swoje dane o ruchu drogowym z nowym, zautomatyzowanym rozwiązaniem PTV Group do modelowania transportu, PTV Model2Go. Dzięki tej współpracy PTV Group wykorzysta godne zaufania, skalowalne i niezawodne dane o ruchu drogowym TomTom Origin Destination (O/D), aby znacznie skrócić czas i wysiłek potrzebny do modelowania wzorców transportu w całych miastach lub regionach. To nowe rozwiązanie oparte na chmurze dostarcza zautomatyzowane modele transportu w ciągu zaledwie jednego tygodnia – wykorzystując wiarygodne, globalne oraz oparte na trendach dane o ruchu drogowym od TomTom w połączeniu z zanonimizowanymi danymi z ponad 600 milionów urządzeń connected.

„Cieszymy się, że TomTom dostarczy niezawodne i skalowalne dane o ruchu drogowym dla PTV Model2Go, najnowszego z serii innowacyjnych rozwiązań firmy”, powiedział Mike Schoofs, Chief Revenue Officer, TomTom. „Dzięki analizie milionów podróży na całym świecie i zanonimizowaniu tych informacji, dane TomTom otworzą szeroki wachlarz możliwości badawczych. Umożliwią planistom transportu i miastom podejmowanie świadomych, dokładnych decyzji dotyczących przepływu ruchu drogowego”. 

„PTV Group i TomTom współpracują od ponad 10 lat, aby rozwiązywać najczęstsze problemy w zakresie mobilności i logistyki, a my cieszymy się, że możemy poszerzyć to partnerstwo o nasze przełomowe rozwiązanie Model2Go”, powiedział Christian U. Haas, CEO, PTV Group. „Integrując najnowsze dane dotyczące podróży oraz informacje o miejscu początkowym i docelowym dostarczane przez TomTom, przenosimy nasze nieszablonowe modele na nowy poziom”.

Nowa ewolucja w transporcie i planowaniu urbanistycznym

PTV Model2Go łączy inteligentną technologię tworzenia modeli z kompleksowymi danymi o ruchu drogowym TomTom – w oparciu o zanonimizowaną i zgodną z RODO analizę milionów podróży, preferowanych tras i najczęściej uczęszczanych ulic. Rewolucjonizuje proces tworzenia podstawowych modeli transportu dla dowolnego miasta lub regionu na całym świecie, osiągając to w ciągu zaledwie tygodnia. Użytkownicy z różnych sektorów, w tym administracji, przemysłu i badań, otrzymują gotową podstawę do opracowania zarówno prostych, jak i skomplikowanych analiz zgodnych z ich potrzebami.

Rozwiązanie integruje analizę TomTom Origin Destination (O/D) oraz szczegółowe informacje o dynamice podróży i preferowanych trasach kierowców. W oparciu o zaawansowane algorytmy do analizy anonimowych danych Floating Car Data (FCD) z ponad 600 milionów podłączonych urządzeń, analiza TomTom O/D zapewnia widok najczęściej używanych tras i przepływu ruchu między popularnymi punktami zainteresowania. Pozwala to zobaczyć, jak ludzie się poruszają oraz kształtować inteligentniejsze opcje mobilności na 79 rynkach na całym świecie. 

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe