informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Daniel Trzaskowski, prezes zarządu Carefleet w zarządzie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów

Daniel Trzaskowski, prezes zarządu Carefleet w zarządzie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów

HR / 2024.03.22

Dnia 6 marca br. Walne Zgromadzenie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP ) wybrało nowe władze związku. Jednym z nowo powołanych członków zarządu PZWLP został Daniel Trzaskowski, prezes zarządu Carefleet. Daniel Trzaskowski to jeden z najbardziej doświadczonych managerów w polskim sektorze automotive. Z branżą motoryzacyjną, w szczególności serwisową i flotową, związany jest od 2001 roku. W latach 2014-2019 był członkiem zarządu PZWLP z ramienia Volkswagen Financial Services.

Funkcję  prezesa zarządu Carefleet, Daniel Trzaskowski pełni od 10 miesięcy. Aktywnie działa również na polu naukowym: prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych „ Zarządzanie Flotą Samochodową i Mobilnością” na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, a w najbliższym czasie planuje wydanie swojej książki poruszającej tematykę zarządzania flotą.

„ Z nadzieją patrzę na dalszy rozwój rynku flotowego w Polsce. Myślę, że spółce Carefleet, jak i wszystkim członkom PZWLP przyświecają podobne cele na przyszłość. Chcemy budować synergię wewnątrz sektora, stanowić mocny głos w debacie dotyczącej rynku CFM i skutecznie odpowiadać na nadchodzące wyzwania. Jestem przekonany, że będziemy zarówno korzystać z doświadczeń europejskiego rynku CFM, ale również tworzyć własne standardy, praktyki i rozwiązania dopasowane do potrzeb lokalnego rynku. Cieszę się, że jako członek zarządu PZWLP, będę mógł wykorzystać moją wiedzę oraz dotychczasowe doświadczenie przy tworzeniu nowych rozwiązań wspierających rozwój  rynku usług flotowych w Polsce ” – komentuje Daniel Trzaskowski.

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) działa od 2005 roku.  Organizacja skupia 20 firm, specjalizujących się w wynajmie i leasingu aut na polskim rynku flotowym. Członkowie PZWLP tworzą czołówkę głównych graczy w branży. Organizacja reprezentuje ok. 85% rynku pojazdów obsługiwanych w ramach wynajmu długoterminowego oraz należą do niej największe polskie i międzynarodowe firmy Rent a Car. PZWLP jest członkiem zbiorowym Związku Polskiego Leasingu oraz członkiem Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Carefleet jest członkiem PZWLP od 2005 roku. Spółka była jedną z firm założycielskich Związku.

Publikowane przez PZWLP wyniki potwierdzają, że wynajem długoterminowy samochodów w Polsce nieprzerwanie od kilku lat rozwija się w wysokim tempie. Pod względem najważniejszego dla tej branży wskaźnika, a więc łącznej liczby aut, rynek wynajmu długoterminowego odnotował w 2023 roku wzrost 9% r/r.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe