informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Debiut obligacji Grupy Geo na Catalyst

Debiut obligacji Grupy Geo na Catalyst

Giełda / 2016.06.20

21 czerwca na rynku GPW Catalyst zadebiutują obligacje Geo Grupy Deweloperskiej. Celem emisji jest przede wszystkim pozyskanie finansowania na nowe projekty mieszkaniowe w Krakowie, Wrocławiu i Katowicach.

Rynek obligacji Catalyst funkcjonuje od 2009 roku i jest prowadzony na czterech platformach obrotu. Wszystkie przeznaczone są dla skarbowych i nieskarbowych instrumentów dłużnych - obligacji komunalnych, korporacyjnych oraz listów zastawnych. Dzięki elastycznej architekturze, Catalyst zapewnia możliwość emisji o różnych wielkościach i charakterystyce. Jest także dostosowany do zróżnicowanych potrzeb inwestorów.

Spółka „Geo, Mieszkanie i Dom” sp. z o.o. przeznaczyła do emisji na Catalyst 100 tys. sztuk obligacji serii K o jednostkowej wartości nominalnej 100 zł. Oprocentowanie jest zmienne i wynosi 6 mies. WIBOR powiększony o marżę 4,5% w skali roku.

- Emisja obligacji na rynku Catalyst to dla nas pierwszy krok w kierunku rynku kapitałowego. To również możliwość pozyskania środków na nasze realizacje, których skala jest coraz większa. Dodatkowo, będąc spółką publiczną stajemy się jeszcze bardziej transparentni, co z pewnością docenią zarówno nasi klienci jak i partnerzy – komentuje Piotr Kijanka, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Grupy Deweloperskiej Geo.

W ciągu ostatnich lat Geo Grupa Deweloperska prowadziła aktywną działalność w Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. Łącznie, w ciągu 27 lat działalności zrealizowano ponad 70 inwestycji, a do użytku oddano ponad 3,5 tys. mieszkań.

Debiut na Catalyst jest możliwy przede wszystkim dzięki dobrej kondycji – w 2015 roku spółka wypracowała ponad dwukrotnie wyższy zysk w porównaniu do roku poprzedniego.

W latach 2016-2017 spółka planuje kolejne inwestycje - zarówno w Krakowie, jak i Wrocławiu i Katowicach. Warto również podkreślić, że w 2016r. zostanie ukończona budowa wysokiej klasy obiektu medycznego w ramach projektu Geo Medical.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe