informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Dekpol w I półroczu 2019 r. zwiększył obroty i zyski

Dekpol w I półroczu 2019 r. zwiększył obroty i zyski

Wyniki finansowe / 2019.09.30

Dekpol opublikował wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2019 rok, zgodnie z którymi skonsolidowane przychody wzrosły w ujęciu r./r. o 19,4% do 423,4 mln zł. Grupa Kapitałowa specjalizująca się w generalnym wykonawstwie, działalności deweloperskiej oraz produkcji osprzętu do maszyn budowlanych wypracowała w tym okresie 17,5 mln zł zysku netto.

Grupa Kapitałowa Dekpol w pierwszym półroczu 2019 r. osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 423,4 mln zł, czyli o 19,4% więcej niż rok wcześniej. W pierwszych sześciu miesiącach tego roku wypracowała 17,5 mln zł zysku netto, co oznacza poprawę r./r. o 16%. Wartość kapitałów własnych od początku roku wzrosła z kolei o 9,1% do 209 mln zł.

„Jesteśmy zadowoleni z poprawy osiąganej we wszystkich naszych obszarach biznesowych. Cały czas koncentrujemy się na rozbudowie portfela zleceń realizowanych w ramach usług generalnego wykonawstwa. W segmencie oprzyrządowania maszyn budowlanych zakładamy dalszy dynamiczny przyrost przychodów. W obszarze deweloperskim systematycznie wprowadzamy do oferty nowe inwestycje, także w segmencie premium.  W efekcie spodziewamy się  dalszego wzrostu skali działania w kolejnych okresach”- podkreślił Mariusz Tuchlin, Prezes Zarządu Dekpol S.A.

W ramach segmentu Generalnego Wykonawstwa Grupa Kapitałowa na koniec pierwszego półrocza br. realizowała kontrakty dla podmiotów zewnętrznych o łącznej umownej wartości ponad 500 mln zł netto. Do wykonania pozostawały projekty o łącznej wartości ponad 208 mln zł netto, z czego znacząca większość prac zostanie ukończonych w 2019 roku. Dodatkowo wartość projektów deweloperskich, pozostających do realizacji po 30 czerwca br., obsługiwanych w ramach zleceń wewnątrzgrupowych wynosiła niemal 120 mln zł netto.

Z kolei departament produkcji osprzętów do maszyn budowlanych w pierwszym półroczu osiągnął 39% wzrost obrotów w ujęciu r./r. Efekty przyniosła konsekwentnie realizowana polityka optymalizacji procesów produkcyjnych oraz dążenie do skrócenia terminów realizacji zamówień. Wzrost przychodów był również wynikiem dywersyfikacji  w stronę łyżek wielkogabarytowych i wysoko marżowych, których głównymi odbiorcami są kopalnie odkrywkowe na całym świecie.

„Wiele nowych kontaktów handlowych nawiązaliśmy podczas naszej tegorocznej, debiutanckiej ekspozycji na największych targach maszyn budowlanych na świecie BAUMA w Monachium. Nasza oferta spotkała się z dużym uznaniem wśród fachowców i specjalistów w branży maszyn budowlanych. W efekcie na stałe zostaliśmy zapisani na listach autoryzowanych dostawców do wielu renomowanych odbiorców. Obecnie realizujemy już nowo pozyskane zamówienia” – dodał Mariusz Tuchlin.

W ramach segmentu deweloperskiego Grupa Dekpol utrzymuje stabilną pozycję na rynku. W pierwszym półroczu br. kontraktacja w rozumieniu umów przedwstępnych, deweloperskich oraz rezerwacyjnych wyniosła 227 lokali względem 319 rok wcześniej. Wyższy udział sprzedaży inwestycji mieszkaniowych o wysokim prestiżu spowodował wzrost obrotów w ujęciu wartościowym o ok. 19% r./r. W przychodach pierwszego półrocza br. rozpoznana została sprzedaż 209 lokali, w porównaniu do 224 przekazanych w analogicznym okresie poprzedniego roku. Na koniec czerwca br. w ofercie sprzedażowej pozostawało 346 mieszkań i domów.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe