informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Develia pomaga zazielenić gdańskie przedszkole

Develia pomaga zazielenić gdańskie przedszkole

CSR / 2023.05.19

Inicjatywa sadzenia drzew i krzewów zorganizowana przez firmę deweloperską Develia oraz organizację Dotlenieni.org nabiera tempa. Tym razem do akcji wkroczyły przedszkolaki z gdańskiej placówki nr 80. Z pomocą aktywistów z Dotlenieni.org oraz wolontariuszy z firmy Develia zazieleniły swoje otoczenie. Maluchy wzięły też udział w warsztatach sadzenia skrzydłokwiatów w kokedamach.

Aktywiści z organizacji Dotlenieni.org oraz wolontariusze z firmy deweloperskiej Develia spotkali się tym razem z podopiecznymi przedszkola nr 80 w Gdańsku. Przedszkolaki pod ich czujnym okiem i aktywnym wsparciem posadziły na terenie placówki nowe krzewy. Do zielonej aranżacji w przedszkolnym ogrodzie dołączyły agresty na pniu, krzewuszki, rododendrony, berberysy, hortensje i jagody kamczackie. Łącznie dzieci posadziły ponad 23 nowe sadzonki.

Eksperci z fundacji Dotlenieni.org zorganizowali także dla maluchów warsztaty kokedamy. Ta japońska sztuka sadzenia roślin w kuli ziemi i mchu, bez użycia doniczki, wywodzi się z ikebany i bonsai. Naturalne ozdoby, które podczas spotkania stworzyły przedszkolaki, posłużą im do ozdobienia sali lub domu.

Akcja sadzenia roślinności jest dla firmy Develia wyrazem troski o ochronę środowiska naturalnego. Deweloper na co dzień wdraża w realizowanych inwestycjach rozwiązania mające pozytywny wpływ na otoczenie i klimat. Prowadzi też edukację ekologiczną oraz podejmuje działania mające na celu poprawę jakości życia w przestrzeni publicznej.

- Spotkania ekologiczne z przedszkolakami to dla nas wielka przygoda. Wspólnie z fundacją Dotlenieni.org uczymy i pokazujemy, dlaczego każdy z nas powinien mieć na uwadze ochronę natury. Akcje prowadzimy od jesieni ubiegłego roku. Nasadzenia drzew i krzewów organizujemy w miastach, w których powstają nasze projekty deweloperskie. Byliśmy już we Wrocławiu i Krakowie, a zaraz po Gdańsku zawitamy też do Katowic i Warszawy. Wszędzie zabieramy ze sobą mnóstwo sadzonek krzewów i drzew. Wszyscy chcemy, żeby wokół nas było zielono, wpływa to pozytywnie na nasze samopoczucie i pomaga się zrelaksować. Poprzez akcje sadzenia spełniamy nie tylko naszą ekologiczną misję, ale również oczekiwania naszych klientów. Przed decyzją zakupu lokalu oceniają oni przecież nie tylko jego rozkład i funkcjonalność, ale również atrakcyjność okolicy, w której będą mieszkać. Zieleń za oknami zachęca też do spacerów i aktywnego stylu życia – podkreśliła Dominika Majewska, Marketing Manager z firmy Develia S.A., organizatora akcji. 

Zieleń wytwarza potrzebny organizmom tlen. Jest również domem dla owadów, ptaków i zwierząt. Według szacunkowych danych jedno drzewo pochłania rocznie około 6-7 kg CO2. Drzewa odgrywają również ogromną rolę w procesie obiegu wody. Promowanie i tłumaczenie najmłodszym potrzeby ochrony środowiska jest podstawą budowania świadomego ekologicznie społeczeństwa.

Develia, która w ubiegłym roku obchodziła 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 41 osiedli, składających się w sumie ze 119 etapów inwestycyjnych – to ponad 16,5 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 860 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach. Od 2007 r. Develia (poprzednio LC Corp) jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2022 r. firma wypracowała 1067,9 mln zł przychodów ze sprzedaży i 231,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe